Négyet vágott és bajnok a ZTE, célegyenesben a Kaposvár

2019.05.05. 16:58
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. A Kaposvár emberhátrányban játszva, a 93. percben rúgott Ádám Martin-góllal verte meg a Vácot és karnyújtásnyira került az élvonaltól, mivel a Vasas csak 3–3-as döntetlent ért el a Budaörs ellen. Az ETO a győri házi rangadón 1–0-ra megverte a Gyirmótot, amelynek ezzel a vereséggel minden esélye elszállt az első osztályba lépésre. A Békéscsaba otthon ötöt kapott a Soroksártól, míg a kiesés ellen küzdő Balmazújváros levegőhöz jutott tiszakécskei sikerével. Kiesett a Monor, amely pályaválasztóként alulmaradt a Cegléddel szemben.
A ZTE megnyerte az NB II 2018–2019-es kiírását (Fotó: Koncz György)
A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!
A ZTE megnyerte az NB II 2018–2019-es kiírását (Fotó: Koncz György) A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE!

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. Miroszlav Grumics gólját Micsinai Miklós megpattanó lövéssel még kiegyenlítette, de a 42. percben újfent előnyhöz jutottak a zalaiak: Bedi Bence 24 méteres bombája a felső lécről levágódott, az érkező Bobál Gergely viszont közelről már a hálóba fejelt. A fordulást követően is folytatódott a ZTE-fölény, a 48. percben Bobál lekészítéséből Gergényi Bence lőtt óriási gólt a bal felsőbe, végül Bobál ziccerből újfent betalált. A jó iramú meccs után kezdődhetett az ünneplés, a zalaiak megérdemelten jutnak fel az első osztályba.

A Vác elleni győzelmével az NB I kapujában áll az újonc Kaposvári Rákóczi is! A találkozón végig a somogyiak akarata érvényesült, de sokáig elpuskázták a lehetőségeiket, Ádám Martin fejesénél pedig Kákonyi Dániel a gólvonalról mentett. A hosszabbításban aztán Godzsajev-Telmán Rabil Ogli labdájára Ádám Martin csapott le, s kilőtte a jobb alsót, pedig egy sérülés miatt ekkor a Rákóczi már emberhátrányban játszott. A Kaposvár zsinórban négyszer nyert, az utolsó két meccsen egy pontra van szüksége a feljutáshoz. Érdekesség, hogy Ádám Martin télen attól a Vasastól érkezett, amely most a somogyiak riválisa a feljutásért folytatott küzdelemben, így éppen a korábbi angyalföldi támadó okozhatja a Vác elleni góljával a Vasas vesztét...

Annak a Vasasnak a vesztét, amely újpesti albérletében nem bírt a Budaörssel, sőt, az első félidő után úgy tűnt, hogy sima angyalföldi vereség lesz a vége. A 3–1-es hátrány azonban nem törte össze Szanyó Károly együttesét, Balajti második góljának köszönhetően felzárkózott, majd Király Botond találatával az egyenlítés is összejött – a győzelem azonban már nem. A piros-kékek csak akkor juthatnak fel az NB I-be, ha mindkét hátralévő mérkőzésüket megnyerik, miközben a Kaposvár kétszer kikap.

A győri rangadón Szimcso Viktor találatával az első félidő végén szerzett vezetést az ETO FC Győr a Gyirmót FC Győr ellen. A szünet után fokozta az iramot a Gyirmót, de a hajrában több kontrából is növelhette volna előnyét az ETO, Rusák Edvárd viszont többször is bravúrral védett. A lefújás előtti pillanatokban még volt lehetősége az egyenlítésre a Gyirmótnak, ám Horváth Roland lövése után Marko Vukaszovics vágta ki a labdát a gólvonalról. A közelmúltban pocsékul szereplő gyirmótiak minden esélyüket elveszítették a feljutásra.

A Békéscsaba meglepetésre otthon kapott öt gólt a Soroksártól. A budapestiek a szünet után elhúztak két találattal és hiába zárkóztak fel háromszor is a lila-fehérek egyre, a vendégek mindig tudtak újítani és háromszor is visszaállították a kétgólos differenciát. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a 31. percben Király Patrik és Ribánszki László egy beadásnál összefutott, mindketten megsérültek és le kellett cserélni őket. A sérülések komolyabbnak bizonyultak, mindkét futballistát kórházba kellett szállítani, ahol megállapították, hogy Ribánszki arc- és koponyacsonttörést, míg Király agyrázkódást szenvedett.

Az NB II első kiesője a Monor, amely a Ceglédtől 1–0-ra kikapott pályaválasztóként, Óbudán. A ceglédiek a szünet után sok lehetőségükből egyet kihasználtak Preklet Csaba révén, így életben tartották bennmaradási reményeiket.

Levegőhöz jutott a Balmazújváros, amely nyolc vereség után végre újra győzött és már nincs kieső helyen. A Tiszakécske elleni találkozó hajrájában a hajdúságiak sokat tettek a győztes gólt megszerzéséért, ez végül Zádori Krisztián révén össze is jött, a cserecsatár egy szöglet után fejelt a hálóba.

A Kazincbarcika taktikus és fegyelmezett játékának köszönhetően távozott Csákvárról három ponttal, míg a Siófok a Mosonmagyaróvár elleni sikerrel tette biztossá a bennmaradását. A Nyíregyháza a kétgólos Rezes László vezérletével múlta felül a Dorogot és már tíz bajnoki óta veretlen.

Önfeledten, már bajnokként pezsgőzhettek a zalaiak a Budafok elleni győzelem után (Fotó: Koncz György)

NB II

36. FORDULÓ

ZTE FC–BUDAFOKI MTE 4–1 (2–1)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1052
néző. Vezette: Oláh Gábor (Kóbor Péter, Horváth Zoltán)
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Szépe, Lesjak, Devecseri, Gergényi – Kocsis G., Bedi – Grumics (Gajdos, 72.), Hudák M. (Kiss M., 84.), Barczi – Bobál G. (Farkas II B., 61.). Vezetőedző: Dobos Barna
BUDAFOK: Póser – Patkós, Khiesz, Króner, Kirják – Micsinai, Oláh B. – Filkor (Ihrig-Farkas, a szünetben), Kulcsár K. (Vass M., 61.), Vankó (Kercsó, 70.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Grumics (1–0) a 20., Micsinai (1–1) a 27., Bobál G. (2–1) a 42., Gergényi (3–1) a 47., Bobál G. (4–1) az 56. percben
Dobos Barna
: – Örülök, hogy a feljutás után, két fordulóval a bajnokság befejezése előtt bajnokok lettünk. Sok jó megoldást láttam, de akad javítanivaló is. Dolgozunk tovább, mert még két mérkőzést játszunk az idényben.
Csizmadia Csaba: – Mindig felhívtam a figyelmet, hogy lehetőleg pontrúgás után ne kapjunk gólt, mégis ez történt. Egyenlítettünk ugyan, azt követően viszont a ZTE nagyobb tudása kidomborodott. Minden elismerésem az egerszegieké.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–VÁC FC 1–0 (0–0)
Kaposvár, 1000
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Kepe Arnold, Tőkés Róbert)
KAPOSVÁR: Bonnyai – Vachtler, Ur, Fodor M., Nagy J. – Hegedűs D. (Beliczky, a szünetben) – Nagy R., Szakály A., Nagy K. (Ádám M., 65.), Bíró D. – Rajczi (Godzsajev-Telmán, 62.). Vezetőedző: Waltner Róbert
VÁC: Halasi – Varjas L., Görgényi, Szekszárdi, Búrány (Hegedűs Cs., 88.) – D'urso (Szabó N., 78.), Pintér B. – Varga Sz., Zsolnai R., Kákonyi (Gyürki, 73.) – Sóron. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Ádám M. (1–0) a 92. percben
Waltner Róbert
: – Az első félidőben kétszer is a kapussal szemben álltunk, de nem szereztünk gólt, a második játékrészben pedig a gólvonalról is mentett az ellenfél. A végén kockáztattunk, s meglett az eredménye, Ádám Martin csodálatos gólt rúgott.
Horváth Károly: – A Rákóczi akarta a győzelmet, ezért mindent meg is tett. Mezőnyben egyenrangú partnerek voltunk, ám a kapu előtt jobb volt a hazai csapat.

VASAS–BUDAÖRSI SC 3–3 (1–3)
Szusza Ferenc Stadion, 600
néző. Vezette: Pillók Ádám (Lémon Oszkár, Szabó Péter)
VASAS: Bese – Hinora, Kelemen D., Tóth B., Lakatos Cs. – Szivacski – Kovács M., Szatmári L. – Birtalan B. (Bévárdi, 78.), Balajti, Király B. Vezetőedző: Szanyó Károly
BUDAÖRS: Demjén – Marques-Airosa, Tányéros Á., Fényes, Medgyes S. (Lengyel B., 65.) – Kékesi, Sajbán Miklós, Stieber A. (Sajbán Máté, 25.), Tóth K. – Csiki (Menyhárt, 84.), Czvitkovics. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Bese (öngól, 0–1) a 12., Balajti (1–1) a 17., Csiki (1–2) a 23., Sajbán Miklós (1–3) a 34., Balajti (2–3) a 48., Király B. (3–3) a 75. percben
Szanyó Károly
: – Az első félidővel nem nagyon tudok mit kezdeni, a második játékrészben már azt játszottuk, amit elvártam a csapattól. Egyenlítettünk, és a végén akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Ennek ellenére a döntetlennel is elégedett vagyok.
Bognár György: – Elégedett vagyok, mert próbáltuk a saját játékunkat játszani, és összességében egy jó mérkőzésen született meg a döntetlen.

ETO FC GYŐR–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (1–0)
Győr, ETO-park, 1260
néző. Vezette: Ducsai József (Márkus Péter, Berényi Ákos)
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Koszó, Vukaszovics, Kalmár O. – Bagi, Vaskeba – Szimcso, Múcska (Madarász, 59.), Andrics (Szánthó, 71.) – Lovrencsics B. (Szalánszki, 93.). Vezetőedző: Herczeg Miklós
GYIRMÓT: Rusák – Villám, Lipták, Szilvási, Széles (Présinger, 53.) – Nagy P., Lázár P. (Horváth R., 81.) – Kamarás, Strestík (Koltai, 57.), Herjeczki – Szarka. Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Szimcso (1–0) a 42. percben
Herczeg Miklós
: – Óriási élmény volt Hannich Péterrel szemben meccselni, de külön öröm a győzelem. Hetek óta építjük a csapatot, és hat-hét fiatallal a sorainkban egyre jobban játszunk. A mérkőzés elején kicsit izgultak a játékosok, később azonban feljavult a játékuk, s a hajrában több gólt is szerezhettek volna.
Hannich Péter: – Az első negyedórában több lehetőségünk adódott a gólszerzésre, sőt szünet után fölénybe is kerültünk, ám a helyzeteinket ismét kihagytuk. Az utolsó percekre háromvédős rendszerre álltunk át, ekkor a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DOROGI FC 2–1 (2–0)
Nyíregyháza, 700
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Nagy J., Fodor F., Pejovics, Forró – Motkó (Ötvös B., 78.), Kártik (Rokszin, 86.), Gulyás M., Farkas M. – Hornyák , Rezes (Bakos Sz., 92.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
DOROG: Szentpéteri – Erdélyi B., Dlusztus, Berkó (Vígh Á., 76.), Csató M., Papp M. – Nagyházi (Fodor Á., 76.), Lénárt T., Hegedűs M. – Faragó T. (Beke, 76.), Paudits. Szakmai igazgató: Balogh Pál
Gólszerző: Rezes (1–0) a 14., Rezes (2–0) a 42., Vígh Á. (2–1) a 91. percben
Zoran Szpisljak
: – Nagyon jó érzés, hogy már tíz fordulón keresztül veretlenek vagyunk. A csapat az első félidőben megmutatta, hogy van benne potenciál. A második játékrészt kicsit könnyedén vettük, ebből tanulnunk kell, de a lényeg, hogy győztünk – megérdemelten.
Balogh Pál: – Bár már az első félidőben is hellyel-közel jól futballoztunk, két pontrúgásból gólokat kaptunk. Szünet után nagy erőket mozgósítottunk, hogy nyílttá tegyük a mérkőzést, mezőnyfölényben játszottunk, ám a kapu előtt elfogyott a tudomány, és a végén csak a szépítésre futotta.

BFC SIÓFOK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–1 (1–0)
Siófok, 100
néző. Vezette: Veizer Roland (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
SIÓFOK: Molnár P. – Kiss B., Lorentz, Izing, Jánvári (Magasföldi, 90.) – Gál M., Horváth A. (Csilus T., 59.) – Medgyes Z., Szakály D., Balogh B. (Réti, 59.) – Horváth P. Vezetőedző: Márton Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi Cs. – Kozma, Sziklási, Zsirai (Nagy I., 68.), Forgács A., Czár – Winkler A. (Szalka D., 56.), Kovács Á., Vágó (Németh Á., 56.), Eszlátyi – Szabó B. Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 28., Szakály D. (2–0) az 53., Horváth P. (11-esből, 3–0) a 79., Szalka D. (3–1) a 86. percben
Márton Gábor
: – Bár az eredmény sima győzelmet mutat, nagyon nehéz és küzdelmes mérkőzés volt, de az ilyen győzelmek építő jellegűek. Ezzel a sikerrel elértük minimális célunkat, a bennmaradást.
Király József: – A semmiből kaptunk három gólt, mi pedig egy méterről sem találtunk be az üres kapuba. A fiatal Szalka Dominik nagyszerű gólt fejelt, aminek örülünk, ez azonban kevés volt.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SOROKSÁR SC 3–5 (0–1)
Békéscsaba, 338
néző. Vezette: Kassai Viktor (Szalai Dániel, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki (Uram, 35.) – Szalai D., Pilán, Szélpál, Zahorán (Máris, 58.) – Mezei, Király P. (Vólent, 35.) – Szinanovics, Viczián, Szatmári I. – Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor
SOROKSÁR: Kovács Dániel – Molnár R., Dvorschák (Bor, 67.), Gyömbér, Valencsik – Orosz M. (Pál A., 84.), Huszák, Derekas, Kundrák – Erdélyi L. (Korozmán, 70.), Lőrinczy. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyömbér (0–1) a 22., Kundrák (0–2) az 52., Viczián (1–2) az 56., Orosz M. (1–3) az 58., Máris (2–3) a 73., Korozmán (2–4) a 74., Urbin (3–4) a 80., Korozmán (3–5) a 81. percben
Boér Gábor
: – A két súlyos sérülés és a vele járuló kényszerű csere megfogta a csapatot. Az első félidő után nem gondoltam, hogy a második gólzáporos lesz. Többször is egyenlíthettünk volna, de a gólunk után rendre nagyon gyorsan kaptunk is egy újabbat, mert nem koncentráltunk megfelelően.
Lipcsei Péter: – Békéscsabán még sohasem játszottam napos időben, a mostani esős nap mégis remek meccset hozott. Játékosaim annak ellenére jól küzdöttek, hogy néhányan a végére elfáradtak.

TISZAKÉCSKE VSE–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 350
néző. Vezette: Radványi Ádám (Máyer Gábor, Bertalan Dávid)
TISZAKÉCSKE: Helesfay – Huszti A., Kardos, Ludánszki, Oláh M. – Tölgyesi (Polyák, 70.) , Mihály D., Gréczi G., Kocsis G. – Szabó D. (Gréczi M., 63.), Kirchner. Vezetőedző: Simon Antal
BALMAZÚJVÁROS: Verpecz – Kovács N., Papucsek, Bora, Király Á. – Domokos, Patvaros, Pongrácz – Ternován (Zádori, 75.), Fekete Á. (Berki, a szünetben) – Kóródi (Kónya M., 84.). Vezetőedző: Toni Golem
Gólszerző: Zádori (0–1) 93. percben
Simon Antal
: – Szerettünk volna pontot szerezni, de ahogy közeledtünk a mérkőzés vége felé, egyre jobban látszott, a csapat ösztönösen törekedett arra, hogy az egy pontot megtartsa. Nem sikerült.
Toni Golem: – Nagyon kemény meccs volt, amelyet ellenőrzésünk alatt tartottunk. Az utóbbi találkozókon a végjáték nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna, most az utolsó pillanatban sikerült betalálnunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAZINCBARCIKAI SC 0–2 (0–1)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Lovas László (Bornemissza Norbert, Szvetnyik Bence)
CSÁKVÁR: Markek – Falusy, Kiprich D., Csonka, Deutsch L. – Farkas A., Mészáros D. (Molnár Cs., 76.) – Skribek (Szabó M., 59.), Sándor Gy., Baracskai – Sejben (Daru, 66.). Vezetőedző: Szijjártó István
KAZINCBARCIKA: Fila – Palmes, Belényesi Cs., Fótyik, Mikló – Toma, Krausz – Gábor L. (Virág, 83.), Oltean (Kiss B., 87.), Szabó L. – Lukács R. (Tóth L., 74.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Krausz (0–1) a 30., Virág (0–2) a 88.percben
Kiállítva: Kiprich D. (a második sárga lap után) a 70. percben
Szijjártó István
: – Több játékosom már kivette a szabadságot, ez felháborító. A bajnokság hátralévő részében csak arra számítok, aki hajlandó „meghalni” a pályán.
Gálhidi György: – Az első negyedórában jobb volt a Csákvár, ekkor akadtak gondjaink. A folytatásban viszont jobban alkalmazkodtunk a talajhoz, sok helyzetet dolgoztunk ki, és összességében megérdemelten nyertünk.

BSS MONOR–CEGLÉDI VSE 0–1 (0–0)

Budapest, Hévízi út, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Kiss Balázs)
MONOR: Bozsó – Bori, Fülöp N., Asztalos, Szerencsi (Szuhodovszki, 86.) – Peszmeg (Ficsor, 72.) – Szabó D. (Hamar, a szünetben), Palincsár, Hunya, Farkas N. – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
CEGLÉD: Mursits – Wild (Csirmaz, 78.), Preklet, Farkas A., Fejes J. – Földi B. (Rétyi T., 94.), Pallagi, Varjas Z. – Sigér Á. – Olasz D., Oldal (Szilágyi P., 91.). Vezetőedző: Schőn László
Gólszerző: Preklet (0–1) a 72. percben
Horváth Dávid
: – A győzelem az életben maradásunkat jelentette volna, de gólt sem sikerült szereznünk, így meghúzták a vonalat felettünk.
Schőn László: – Nehéz mérkőzés volt, de mi tettük azzá. A második félidőben négy százszázalékos helyzetünk is adódott, és megnyugodhattunk volna, ha egyet-kettőt kihasználunk. Van még két forduló, s továbbra is állítom, ez a csapat bent marad az NB II-ben.

1. ZTE FC 36 23 7 6 69–39 +30 76
2. Kaposvári Rákóczi FC 36 19 11 6 54–38 +16 68
3. Vasas FC 36 17 11 8 71–58 +13 62
4. Gyirmót FC Győr 36 19 4 13 71–48 +23 61
5. Budaörs 36 19 4 13 60–43 +17 61
6. Békéscsaba Előre 36 17 9 10 55–43 +12 60
7. Soroksár SC 36 17 5 14 63–58 +5 56
8. Nyíregyháza Spartacus FC 36 15 10 11 52–44 +8 55