Ceglédi fordításával és győzelmével feljutott a Zalaegerszeg az NB I-be

2019.05.01. 16:57
Boldogan pezsgőzhettek a ceglédi győzelem után a ZTE futballistái, hiszen feljutottak az NB I-be (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Zalaegerszeg a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a Cegléd otthonában, ezzel 2012 után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát. A Kaposvár 2–0-ra nyert Balmazújvárosban, ezzel megerősítette második helyét a tabellán. A Vasas elbukott Mosonmagyaróváron, a kiesés ellen küzdő kisalföldiek 2–1–re kerekedtek felül. A Gyirmót FC Győr hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Csákvár ellen, a Kazincbarcika gólgazdag meccsen, a ráadásban szerzett góllal múlta felül a vendég Siófokot, míg a Nyíregyháza Vácon diadalmaskodott.

A CEGLÉD–ZTE MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁNKAT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Zalaegerszeg a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a kiesés ellen küzdő Cegléd otthonában, ezzel 2566 nap, 2012 májusa után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát! A zalaiaknak nem volt könnyű dolguk, mivel a 10. percben a Cegléd Oldal Tibor találatával vezetést szerzett és végig szívósan küzdött. A szünet után Bobál Gergely Babati Benjamin beadása után egyenlített és Dobos Barna együttese ekkor már egyre többet tett a győztes gólért. A 90. percben megfogyatkoztak a hazaiak, mivel Kárász Krisztián megkapta a második sárga lapját, majd a 94. percben Zoran Lesjak 30 méteres lövése egy ceglédi játékoson is megpattanva jutott a bal alsó sarokba.

Hét év után sikerült elérni a feljutást – értékelt Bobál Gergely az M4 Sportnak a meccs után. – Nem játszottunk jól, de ki tudtunk egyenlíteni és végül egy szerencsés góllal megnyertük a mérkőzést. Sokat tett ezért a sikerért mindenki, megérdemli ezt az egész város! Felemelő az érzés, most pedig jöhet az ünneplés!”

A ZTE azonban bajnoki címet – egyelőre még – nem ünnepelhet, mivel a Kaposvár rendkívül értékes sikert aratott a már nagyon mély gödörben lévő Balmazújváros otthonában. A somogyiak Ádám Martin pattogós lövésével, illetve Úr László találatával kerekedtek felül, így három fordulóval a vége előtt már négy pont az előnyük a Gyirmót, Vasas páros előtt. A Balmaz sorozatban nyolcadszor kapott ki, de több győzelme miatt még mindig nincs kieső helyen.

Tovább folytatódott a Gyirmót FC Győr rossz sorozata, Hannich Péter együttese otthon nem bírt a Csákvárral, így már öt meccse nyeretlen. Az első félidőben felejthető produkciót nyújtottak a csapatok, a második játékrészre azonban felpörögtek – először a 60. percben Heffler Norbert egy beadást kíméletlenül vágott a csákvári kapuba. Bő tíz perc elteltével a rutinos Sándor György kiegyenlítette a Csákvár hátrányát, és hiába tett fel a végén mindent egy lapra a Gyirmót, újabb gólt már nem tudott szerezni.

Nagy skalpot gyűjtött be a Mosonmagyaróvár, amely a szünetben csereként beálló Szabó Viktor duplájával 2–1-re legyőzte a Vasast. A támadó először az 52. percben fejjel talált be, de a 83. percben jött a gólkirályjelölt Balajti Ádám és közelről a hálóba lőtt (Balajti egyébként az első félidő ráadásában – szokásától eltérően – a kapufára lőtt egy büntetőt). A csattanó azonban a 90. percre maradt, amikor Szabó Viktor ismét betalált, ami rendkívül fontos három pontot jelentett az Óvárnak.

A Vác a csereként beálló Murai Márk góljával a 85. percben egyenlített a Nyíregyháza ellen, ám két perccel később jött Danilo Pejovics és a hálóba fejelt – a Szpari sikere viszont még ezután is veszélyben forgott, mivel a ráadásban Pejovics lerántotta Murait a tizenhatoson belül, csakhogy a megítélt büntetőt Zsolnai Richárd a lécre lőtte.

Sorozatban harmadszor nyert a Békéscsaba, a lila-fehérek taktikus játékkal győztek a Dorog otthonában. Boér Gábor vezetőedző szerint csapata addig fog küzdeni a feljutásért, ameddig nem húzzák meg felettük a vonalat – a nyilatkozat azért érdekes, mert az eddigi hírek nem arról szóltak, hogy Békéscsabán cél lenne a feljutás...

A Soroksár remek helyzetkihasználásának köszönhetően jobbnak bizonyult az ETO FC Győrnél,három vereség után begyűjtve így újra a három pontot. A Budaörs könnyed sikert aratott a Monor ellen, a 3–0-s siker a forduló legfölényesebb győzelmét jelenti.

A Budafok Kulcsár Kornél lövésének köszönhetően verte meg a Tiszakécskét, ezzel a kécskeiek kispadjára másodszor leülő új tréner, Simon Antal már másodszor maradt pont nélkül. A Kazincbarcika gólgazdag meccsen a ráadásban szerzett Belényesi Csaba-góllal gyűrte le a Siófokot.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–ZTE FC 1–2 (1–0)
Cegléd, Zsengellér Gyula Sporttelep, 540
néző. Vezette: Erdős József (Farkas Balázs, Baghy Csaba)
CEGLÉD: Mursits – Kárász, Preklet, Farkas A., Fejes J. – G. Bíró (Varjas Z., 67.), Pallagi, Szilágyi P. (Lukács R., 61.), Földi B. – Olasz D., Oldal (Csirmaz, 73). Vezetőedző: Schőn László
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Bolla, Lesjak, Devecseri, Gergényi – Bedi, Kocsis G., Grumics – Farkas II B. (Babati, a szünetben), Bobál G. (Novák Cs., 80.), Barczi (Hudák M., 78.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Oldal (1–0) a 10., Bobál G. (1–1) az 54., Lesjak (1–2) a 93. percben
Kiállítva: Kárász (a második sárga lap után) a 89. percben
Schőn László
: – Nehéz bármit is mondani, mert a csapat végiggürizte, végigküzdötte a mérkőzést, voltak gólszerzési lehetőségeink is, mégsem nyertünk. Megyünk tovább!
Dobos Barna: – Nagyon örülünk a győzelemnek, mert a feljutás kiharcolása volt a célunk, és ez sikerült is. Ettől függetlenül nehéz volt a három pont begyűjtése.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–VASAS 2–1 (0–0)

Mosonmagyaróvár, 800 néző. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kepe Roland)
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi Cs. – Zsirai, Sziklási (Kovalovszki, 51.), Forgács A., Bakos B., Czár – Kovács Á., Vágó, Nagy I. (Szabó V., a szünetben), Eszlátyi – Jelena (Szalka, 74.). Vezetőedző: Király József
VASAS: Bősz – Szilágyi Z., Talabér, Tóth B., Lakatos Cs. – Hinora (Hrepka, 74.), Borbély, Szatmári L. – Balajti, Rétyi R. (Bévárdi, 54.), Király B. (Birtalan, 65.). Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Szabó V. (1–0) az 52., Balajti (1–1) a 83., Szabó V. (2–1) a 90. percben
Király József
: – Nagyszerű ellenfelet sikerült legyőznünk, nagyon fegyelmezett játékkal. Nagy dicsőség ez számunkra.
Szanyó Károly: – Küzdelmes mérkőzésen kiválóan futballozott az ellenfél, és megérdemelten szerezte meg a három pontot. Nagy kár Balajti Ádám kihagyott tizenegyeséért.

DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (1–1)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 450
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Bede Tamás)
DOROG: Szentpéteri – Erdélyi B., Dlusztus, Csató M., Papp M. – Faragó T. (Beke, 60.), T. Lénárt – Nagyházi, Hegedűs M., Városi (Barna, 82.) – Vígh Á. (Paudits, 60). Szakmai igazgató: Balogh Pál
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szalai D., Szélpál, Nagy S. (Pilán, 40.), Zahorán – Király P., Szatmári I. – Máris (Vólent, 58.), Viczián, Szinanovics – Urbin (Mácsai, 89.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Máris (0–1) a 22., Hegedűs M. (11-esből, 1–1) a 27., Viczián (11-esből, 1–2) a 73. percben
Balogh Pál
: – Lassan mumusunkká válik a Békéscsaba, mert ezúttal sem sikerült megtalálnunk játéka ellenszerét. A hozzáállással elégedett lehetek, de egy megkérdőjelezhető jogosságú tizenegyes következtében veszítettünk.
Boér Gábor: – Fölényben futballoztunk, különösen az első félidőben nyújtottunk jó teljesítményt. A hazaiak egyenlítő gólja váratlanul jött, de szerencsére nem törte meg csapatom lendületét. Amíg nem húzzák meg a nevünk felett a vonalat, küzdünk a feljutásért.

GYIRMÓT FC GYŐR–AQUITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1070
néző. Vezette: Takács János (Berettyán Péter, Szilágyi Norbert)
GYIRMÓT: Rusák – Villám, Lipták, Szilvási, Présinger (Horváth R., 89.) – Lázár P. (Széles, 82.), Nagy P. – Kamarás, Heffler N., Herjeczki – Szarka. Vezetőedző: Hannich Péter
CSÁKVÁR: Markek – Falusy, Kiprich D., Dulló, Galambos Á. – Papp M., Farkas A. – Skribek (Szabó M., 74.), Sándor Gy., Simon M. (Sejben, 41.) – Baracskai (Daru, 89.). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Heffler N. (1–0) a 60., Sándor Gy. (1–1) a 73. percben
Hannich Péter
: – A teljes tavaszi szezon tükörképe volt ez a mérkőzés, kapufával, gólvonalról kifejelt labdával, rengeteg helyzettel, de egy védelmi hiba tönkretett mindent, amit addig felépítettünk.
Szijjártó István: – Bizonyítottuk, hogy jó csapat vagyunk, hátrányban is megtettünk mindent a győzelemért, sőt, a végén miénk volt a meccslabda, ám kimaradt.

BUDAÖRSI SC–BSS MONOR 3–0 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Csonka Bence (Buzás Balázs, Medovarszki János)
BUDAÖRS: Borsos – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á. (Deli, 61.), Ódé – Sajbán Miklós, Lengyel B., Stieber A. (Fényes, a szünetben) – Csiki (Fodor D., 71.), Sajbán Máté, Végh G. Szakmai igazgató: Bognár György
MONOR: Bozsó – Bori, Fülöp N., Karacs (Pintér D., 61.), Szerencsi – Peszmeg, Szuhodovszki – Palincsár, Asztalos (Szabó D., 34.), Farkas N. – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Sajbán Miklós (1–0) a 31., Csiki (11-esből, 2–0) a 42., Lengyel B. (11-esből, 3–0) az 59. percben
Bognár György
: – Az első perctől kezdve jó felfogásban futballoztunk, és megérdemelt győzelmet arattunk.
Horváth Dávid: – Az első félidőben tompán játszottunk, hátrányba is kerültünk. A második játékrészben esett a mérkőzés színvonala, s a támadójátékunk nem vált veszélyesebbé.

BALMAZÚJVÁROS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–2 (0–1)
Balmazújváros, 450 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Márkus Tamás)
BALMAZÚJVÁROS: Verpecz – Kovács N., Papucsek, Bora, Király Á. – Domokos, Patvaros, Pongrácz (Óvári, 70.) – Ternován, Berki I. (Fekete Á., 74.), Kóródi (Zádori, 74.). Vezetőedző: Toni Golem
KAPOSVÁR: Bonnyai – Vachtler, Ur, Fodor M., Hadaró – Szakály A., Godzsajev-Telmán (Nagy R., a szünetben) – Beliczky (Bíró D., 84.), Nagy K. (Nagy J., 72.), Tömösvári – Ádám M. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Ádám M. (0–1) a 17., Ur (0–2) a 68. percben
Toni Golem
: – Az első félidőben azt játszottuk, amit megbeszéltünk, és a folytatásban is voltak lehetőségeink a gólszerzésre. Ismét szöglet után kaptunk gólt, s azért vagyok bosszús, mert ez sokadszor visszatérő hibánk, és nem tanulunk belőle.
Waltner Róbert: – Küzdőszellemben és csapatmunkában kimagasló teljesítményt nyújtottunk, fegyelmezettek voltunk védekezésben és támadásban egyaránt, ennek köszönhetjük kétgólos győzelmünket. Külön öröm, hogy nem kaptunk gólt.

BUDAFOKI MTE–TISZAKÉCSKE VSE 1–0 (0–0)
Promontor utca, 350
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Póser – Patkós, Khiesz, Króner, Kirják – Vass M., Oláh B. – Filkor (Ihrig-Farkas, 63.), Kulcsár K. (Veszelinov, 88.), Kercsó (Farkas B., 78.) – Kovács Dávid. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
TISZAKÉCSKE: Helesfay – Huszti A., Kardos, Ludánszki, Oláh M. – Kocsis G. – Gréczi G. (Mihály, 82.), Kirchner (Szabó L., 76.), Tölgyesi (Puskás Z., 82.), Szabó D. – Károly. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Kulcsár K. (1–0) a 79. percben
Csizmadia Csaba:
– Nagy mezőfölényben játszottunk, sokat tettünk a győzelemért, s a kemény munka végre meghozta gyümölcsét. Az előző mérkőzéseken nyolcszor is eltaláltuk a kapufát, most valamit visszakaptunk a sorstól.
Simon Antal: – Lehetett érezni, hogy tipikus egygólos meccs lesz, de azt az egyet a Budafok szerezte. Nagyon sok támadónk sérüléssel bajlódik, ám bízom benne, hogy a hátralévő meccseken eredményesek leszünk.

VÁC FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–2 (0–0)
Vác, 250
néző. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Balázs, Máyer Gábor)
VÁC: Abu – Búrány, Szekszárdi, Szabó N., Hegedűs Cs. – Varga Sz., D'urso, Pintér B. (Murai, 68.), Kákonyi (Gyürki, 74.) – Zsolnai, Sóron. Vezetőedző: Horváth Károly
NYÍREGYHÁZA: Jova – Polényi G., Fodor F., Pejovics, Gulyás M. – Kovács N. (Ötvös, 37.), Kártik, Farkas M. (Forró Gy., 61.), Rokszin (Nagy J., 83.) – Hornyák, Rezes. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Hornyák (0–1) az 54., Murai (1–1) a 85., Pejovics (1–2) a 87. percben
Horváth Károly
: – Nem mondhatom, hogy megérdemelten nyert az ellenfél, mert nekünk is voltak lehetőségeink a pontszerzésre, elég, ha csak a végén Zsolnai Richárd tizenegyesére gondolunk.
Zoran Szpisljak: – Az első félidőben nem játszottunk jól, kellett is a kemény hangnem a szünetben. A folytatásban bátrabban nekitámadtunk a Vácnak, a végén mégis izgulnunk kellett. Minden pontot megbecsülünk, mert ha a Vác értékesíti a tizenegyesét, megérdemelten szerzett volna pontot.

KAZINCBARCIKAI SC–BFC SIÓFOK 3–2 (0–1)
Putnok, Várady Béla Sportközpont, 300
néző. Vezette: Berényi Tamás (Szécsényi István, Szalai Dániel)
KAZINCBARCIKA: Fila – Palmes, Belényesi Cs., Fótyik, Mikló – Krausz, Toma, Szabó L. (Gábor, 68.), Kiss Bence – Tóth L. (Lukács R., 62.), Kanalos (Ádám F., 78.). Vezetőedző: Gálhidi György
SIÓFOK: Tajti – Kiss Balázs, Lorentz, Csibra, Csilus T. – Magasföldi (Szakály D., 61.), Horváth A., Gál M., Balogh B. (György, 81.) – Réti (Ízing, 73.), Zamostny. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Zamostny (0–1) a 38., Toma (1–1) az 50., Toma (2–1) az 58., Zamostny (2–2) a 85., Belényesi Cs. (3–2) a 93. percben
Gálhidi György
: – Nyilvánvalóan csalódtak, akik szép játékot vártak. Sokat tettünk a győzelemért, és erőfeszítéseinket siker koronázta az utolsó utáni pillanatban. Megszakadt a pechszériánk, mert most visszakaptunk valamit abból, ami az elmúlt hetekben sorozatosan elúszott.
Márton Gábor: – Rendkívül balszerencsés mérkőzés volt számunkra, egy pontra mindenképpen rászolgáltunk. Az eredményen azonban már nem változtathatunk, a hétvégén megpróbálunk javítani.

SOROKSÁR SC–ETO FC GYŐR 2–1 (1–1)
Haraszti út, Szamosi Mihály Sporttelep, 250
néző. Vezette: Takács Tamás (Albert István, Szabó Péter)
SOROKSÁR: Kovács Dániel – Gárdos (Derekas, a szünetben), Dvorschák, Valencsik, Molnár R. – Csernik, Gyömbér, Huszák, Kundrák – Lőrinczy (Orosz M., 73.), Erdélyi L. (Korozmán, 63.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
ETO: Horváth T. – Tóth D., Vadász (Andrics, 65.), Vukaszovics, Kalmár O. – Bagi – Kovács K. (Madarász M., 57.), Múcska – Szánthó, Lovrencsics B. (Koszó, 69.), Szimcsó. Vezetőedző: Herczeg Miklós
Gólszerző: Kundrák (1–0) a 11., Bagi (1–1) a 39., Csernik (2–1) a 69. percben
Lipcsei Péter
: – Három vesztes mérkőzés után ezúttal az volt a legfontosabb, hogy végre három pontot szerezzünk. Le a kalappal játékosaim előtt, mert ha nehezen is, de megvalósították a tervünket.
Herczeg Miklós: – Nehéz megszólalni egy olyan meccs után, amelyen végig irányítottuk a játékot, s amelyen az ellenfél két lövésből két gólt szerzett. Sorra kihagytuk a helyzeteinket.