NB II: Budafokon nyert a Vasas, a Gyirmót kiütötte az újoncot

2018.08.05. 17:31
A Vasas a Budafokot is legyőzte (Fotó: Dömötör Csaba)
A második fordulóval folytatódtak a labdarúgó NB II küzdelmei. A Vasas Birtalan Botond és Ádám Martin góljával 2–1-re megverte idegenben a Budafokot. A Gyirmót FC Győr 5–0-ra kiütötte az újonc Tiszakécskét, míg a ZTE, szintén otthon, nem bírt a Csákvárral, amelynek színeiben Bobál Gergely ollózva talált be. A Békéscsaba Tatabányán ikszelt a kétszer is felálló Budaörssel, a Soroksár a Balmazújvárost is legyőzte, az ETO FC Győr kiütötte a Ceglédet, míg a Nyíregyháza egy ponttal lett gazdagabb a Mosonmagyaróvár elleni meccsel.

A labdarúgó NB II 2. fordulójában a kilencedik percben vezetést szerzett a Soroksár a Balmazújváros ellen, egy szögletet követően Kundrák Norbert helyezett a hazai kapuba. Újabb gól a 33. percben érkezett – ekkor a soroksári kaput védő Kovács Dániel ütötte az előretörő Papucsek Barna elé a labdát Erdei Gábor kísérlete után, a védő pedig közelről kiegyenlített. A második félidő ötödik percében kakaskodás alakult ki, a játékvezető pedig mindkét csapatból egy-egy játékost – Erdeit, illetve Valencsik Dávidot – piros lappal az öltözőbe küldött. Nem sokkal később Orosz Márk távoli lövésével ismét megszerezték a vezetést a vendégek, a hazaiak pedig erre már nem tudtak válaszolni.

Egészen a 32. percig kellett várni az első gólra Tatabányán, a Budaörs–Békéscsaba találkozón: ekkor egy sarokrúgás utáni kavarodásban Szélpál Norbert kapcsolt a leggyorsabban, így a békésiek kerültek előnybe. Szűk tíz perccel később csak Sajbán Máté tudott beleérni Menyhárt Attila centerezésébe, ő viszont, ha már ott volt a hosszú oldalon, gólt szerzett. Ám nem sokáig örülhetett az egyenlő állásnak a Budaörs, még a szünet előtt újra vezetést szereztek a látogatók Szatmári István révén. A második játékrészben sem adták fel a budaörsiek, Czvitkovics Péter beadása után Fodor Dániel fejelte a kapuba a második egalizáló találatot, ezt követően már nem változott az eredmény.

A Budafok a Vasas elleni bajnokin avatta fel a nyáron kicserélt és teljesen felújított gyepszőnyeget. A kezdőrúgást a 91 éves, volt sokszoros válogatott Vasas-játékos, Raduly József és a budafoki csapat tulajdonosa, Bélteky Róbert végezte el. Birtalan Botond fejesével az angyalföldiek rögtön az elején vezetéshez jutottak, de Pölöskey Péter hamar egyenlített, a támadó a 45. percben azonban 11-est hibázott. A szünet után Ádám Martin szabadrúgásból talált a hálóba, így végül az angyalföldieké lett a három pont.

A Gyirmót FC Győr kiütötte otthon az újonc Tiszakécskét. A találkozó gyakorlatilag már a 27. percben eldőlt, amikor Kardos Norbert Szarka Ákos tizenhatoson belüli lerántása miatt megkapta a második sárgáját, Nagy Patrik pedig a hálóba lőtte a büntetőt. Ezután még Szarka, Heffler Norbert és Vólent Roland is betalált – a kécskeiek így két forduló után nulla rúgott és kilenc kapott góllal állnak.

Az ETO FC Győr a Ceglédet ütötte ki Tiszakécskén 4–0-ra, noha a ceglédiek az első félidő végén szorosabbá tehették volna a meccset, ha Tímári Norman lövése nem a kapufán csattan. A szünet után a győriek is eltalálták előbb a kapufát, majd egy fejes és egy lövés a ceglédi kapuban landolt, így alakult ki a nagy különbségű ETO-siker.

Bobál Gergely ollózós góllal juttatta vezetéshez csapatát, a Csákvárt korábbi együttese, a ZTE ellen, azonban az excsákvári Gajdos Zsolt még az első félidőben egyenlített a zalaiak részéről és ez maradt a végeredmény is.

Megvan a Monor első győzelme, a hazai meccseit Óbudán játszó együttes a Siófokot verte meg 2–0-ra, míg a Vác Dorogon ért el értékes döntetlent. Jelena Richárd a hajrában mentett meg egy pontot a Mosonmagyaróvár számára a Nyíregyháza ellen, a Kazincbarcika pedig kétgólos hátrányból felállva (Fótyik Dominik duplájának köszönhetően) tudott legalább ikszelni az újonc Kaposvár ellen.

NB II

A 2. FORDULÓ VÉGEREDMÉNYEI, JEGYZŐKÖNYVEI

BUDAFOKI MTE–VASAS FC 1–2 (1–1)
Promontor u., 900
néző. Vezette: Takács János (Szalai Dániel, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK: Póser – Margitics, Khiesz, Oláh B., Lakatos – Vass M., Kercsó (Micsinai, 77.), Filkor – Ihrig-Farkas (Vankó, 65.), Pölöskey P. (Boros, 72.), Kovács D. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
VASAS: Bese Balázs – Szivacski, Vaskó, Szokol, Rokszin (Szilágyi Z., 80.) – Murka, Hinora, Szatmári I. – Bévárdi (Ádám M., a szünetben), Hrepka (Egerszegi, 80.), Birtalan. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Birtalan (0–1) az 1., Pölöskey P. (1–1) a 18., Ádám M. (1–2) a 61. percben
Vitelki Zoltán
: – Már az első percben balszerencsés gólt kaptunk, utána azonban javult a játékunk, és viszontláttam azokat a játékelemeket, amiket az edzéseken gyakoroltunk. Több ígéretes helyzetünk volt, sajnos azonban ezeket elhibáztuk. Hinni kell ebben a csapatban, mert a mai napon látottaknál több lehetőség van bennünk.
Kis Károly: – Gyorsan vezetést szereztünk, és ez meghatározta a játék alakulását. A jól játszó hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, de nagy küzdelem árán egy jól eltalált szabadrúgásgóllal ismét a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, és összességében megérdemelten szereztük meg a három bajnoki pontot.

ZTE FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)
Zalaegerszeg, 2213
néző. Vezette: Radványi Ádám (Farkas Balázs, Kiss Balázs)
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Kónya K., Szépe, Devecseri, Gergényi – Kiss M., Vojnovics, Gajdos, Hudák M. (Kulcsár K., 79.), Madarász M. (Bedi, 58.) – Popin (Novák Cs., 65.). Vezetőedző: Nagy Tamás
CSÁKVÁR: Tóth B. – Csilus Á., Csonka, Kiprich, Baranyai – Mészáros D., Farkas A. – Tamás N. (Daróczi, 70.), Molnár Cs. (Sejben V., 82.), Deutsch L. – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Bobál G. (0–1) a 22., Gajdos (1–1) a 34. percben
Nagy Tamás
: – Tudtuk, hogy vendégeinknek jól felkészített, masszív csapatuk van, míg nálunk még látszik, hogy nem csiszolódtunk kellőképpen össze. Ezt tetézte, hogy a Csákvár remekül kezdett, vezetett is, ám kiderült, hogy van lelkiereje a csapatomnak. Idő kérdése, hogy minden a helyére kerüljön.
Szíjjártó István: – Látom, hogy Zalaegerszegen komoly együttes formálódik. Az első játékrészben többször is betalálhatunk volna, de nem sikerült, ezt talán a rutintalanság rovására írom. Fiatal csapatunkkal sokat dolgozunk, és megpróbálunk előbbre lépegetni. A döntetlen reális eredmény.

GYIRMÓT FC GYŐR–DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKE VSE 5–0 (3–0)
Győr-Gyirmót, 570
néző. Vezette: Oláh Gábor (Kovács II Gábor, Máyer Gábor)
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Széles, Présinger – Lázár P., Strestík (Gelencsér, 84.) – Herjeczki, Nagy P., Heffler N. (Horváth R., 77.) – Szarka (Vólent, 77.). Vezetőedző: Szepessy László
TISZAKÉCSKE: Helesfay – Oláh M., Kardos N., Ludánszki, Polyák – Tölgyesi, Stoiacovici – Puskás Z. (Károly B., 66.), Gréczi G., Kocsis G. – Gréczi M. (Csáki, 30.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Puskás Z. (öngól, 1–0) a 11., Nagy P. (11-esből, 2–0) a 28., Szarka Á. (3–0) a 34., Heffler N. (4–0) a 60., Vólent (5–0) a 93. percben
Kiállítva: Kardos N. (második sárga lap) a 27. percben
Szepessy László
: – Az első fordulóban sok helyzetet elhibáztunk, szerencsére most javult a helyzetkihasználásunk. Még közel sem játsszuk azt a futballt, amit szeretnénk, de jó úton járunk. Két újonc elleni meccsen vagyunk túl, ezért helyén kell kezelnünk az eredményeket is.
Szabó István: – Egyértelműen jobb csapattól kaptunk ki, amelynek a célja is más. Becsülettel hajtottunk, küzdöttünk, de az első félóra végén eldőlni látszott a mérkőzés a kiállítással.

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (1–2)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes S. – Lengyel B. (Sajbán Miklós, 86.), Fényes, Czvitkovics (Marques-Airosa, 77.) – Végh G. (Fodor D., a szünetben), Sajbán Máté, Kesztyűs. Szakmai igazgató: Bognár György
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Szélpál, Mészáros M. – Mezei (Lustyik, 71.), Király P. (Hursán, 73.), Viczián – Gránicz (Szalai D., 60.), Urbin, Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szélpál (0–1) a 32., Sajbán Máté (1–1) a 41., Szatmári I. (1–2) a 45+1., Fodor D. (2–2) az 57. percben
Bognár György
: – Még kalkulálok, mert négy gól született a mérkőzésen, de én csak hármat láttam...
Boér Gábor: – A bajnokság egyik legjobb csapata ellen szereztünk egy pontot. A második félidőben nagy nyomás alá helyezett minket a Budaörs, mégis nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. Reálisnak érzem a döntetlent.

CEGLÉDI VSE–WKW ETO FC GYŐR 0–4 (0–2)
Tiszakécske, 350
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szvetnyik Bence)
CEGLÉD: Mursits – Kárász, Albert I., Preklet, Farkas A. – Rétyi (Kitl K., 63.), Sigér (Gyürki, 71.), Nyilas, Oldal (Maksimovic, 55.) – Tímári, Hujber. Vezetőedző: Klausz László
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Tar, Vukaszovics, Debreceni – Völgyi, Bagi, Magasföldi (Koltai, 64.), Baracskai – Mervó (Hamar Á., 72), Szimcsó (Szánthó, 80.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Bagi (0–1) a 10., Völgyi (0–2) a 18., Baracskai (0–3) az 54., Hamar (0–4) a 87. percben
Klausz László
: – Nagyon kellemetlenül érezte magát a csapat is és én is, mert egyetlen edzést sem tudtunk tartani ezen a pályán, ami úgymond az otthonunk. Ez rányomta a bélyegét az egész meccsre. Természetesen van különbség a két gárda között, de egy-két gólt megérdemeltünk volna.
Mészöly Géza: – Nagyon sokat tettünk azért, hogy ilyen arányban győzzünk, egy nagyon jó ellenféllel szemben, amely egy pillanatig sem adta fel. Éppen ezért az utolsó pillanatig kellett koncentrálni. Nagyon örülök a győzelemnek.

DOROGI FC–VÁC FC 1–1 (1–0)
Dorog, Buzánszky Jenő stadion, 650
néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Pápai Zoltán)
DOROG: Horváth G. – Erdélyi B., Csató, Zachán, Nagy Zs. – Mészáros Á., Lénárt – Szedlár, Nagy I. (Sitku, 76.), Papp M. (Faragó, 71.) – Vígh Á. (Hegedűs M., 65.). Vezetőedző: Miskei Attila
VÁC: Halasi – Görgényi, Dlusztus, Szabó N., Földi – Tóth G., D'Urso (Pintér B., 61.) – Kákonyi (Csillag D., 74.), Zsolnai R., Varga Sz. – Balajti. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Nagy Zs. (1–0) a 29., Zsolnai R. (1–1) a 70. percben
Miskei Attila
: – Taktikus meccset játszottunk. Sajnos, az előrejátékot nem tudtuk megtölteni úgy tartalommal, ahogy szerettük volna. Pozitívum, hogy fegyelmezetten és szervezetten futballoztunk.
Zoran Szpisljak: – A pályán az történt, amit elterveztünk. Nekünk volt több helyzetünk, de a Dorog jól használta ki legerősebb fegyverét: a pontrúgásokat. Megérdemeltük az egyik pontot, s a jövőben ebből lehet akár három is.

BALMAZÚJVÁROS–SOROKSÁR 1–2 (1–1)
Balmazújváros, 900
néző. Vezette: Csonka Bence (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Szalai A., Papucsek, Jagodics, Farkas N. – Ternován, Peszmeg (Szabó B., 83.), Erdei, Óvári (Zádori, 63.) – Domokos, Kamarás (Bíró Á., 63.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
SOROKSÁR: Kovács D. – Molnár R., Szpirulisz, Valencsik, Bor – Derekas, Gyömbér – Lőrinczy (Albert Á., 74.), Huszák, Orosz M. (Gárdos, 78.) – Kundrák.Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Kundrák (0–1) a 9., Papucsek (1–1) a 33., Orosz M. (1–2) az 55. percben
Kiállítva: Erdei, Valencsik (kakaskodásért), mindkettő az 51. percben
Horváth Ferenc
: – Jó mérkőzés volt, a múlt hetihez képest jobban játszottunk, viszont azzal is tisztában vagyunk, hogy ez hosszú utazás lesz, és még nagyon az elején járunk.
Lipcsei Péter: – Erős Balmazújvárost sikerült legyőznünk, játékosaim maximálisan betartották a taktikai utasításokat. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok csapat meg fog itt izzadni a három pontért.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Iványi István, Kepe Arnold)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Bakos B. (Stieber A., a szünetben), Forgács, Darázs – Vágó, Zsirai (Kozma R., 83.) – Winkler A., Kapacina V. (Szabó V., 87.), Eszlátyi – Jelena. Vezetőedző: Várhidi Péter
NYÍREGYHÁZA
: Jova – Polényi, Fodor F., Nagy T., Forró – Ötvös (Végső, 89.), Gulyás M. (Kártik, 66.), Pekár – Gyurján (Daru, 57.), Rajovics, Rezes. Vezetőedző: Bozsik József
Gólszerző: Nagy T. (0–1) a 82., Jelena (1–1) a 88. percben
Várhidi Péter
: – Izgalmas egy–egy.
Bozsik József: – Domináltunk, jól futballoztunk, az első és a második félidő alapján is közelebb álltunk a győzelemhez. Nagyon örülök, hogy akciógólt tudtunk szerezni.

KAZINCBARCIKAI SC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–2 (0–2)
Putnok, Várady Béla Sportközpont, 500
néző. Vezette: Berényi Tamás (Szécsényi István, Kovács Gábor)
KAZINCBARCIKA
: Somodi – Oltean (Lukács R., 52.), Heil, Belényesi Cs., Fótyik – Kovács O. (Krausz, 86.), Kiss B. – Gábor, Szabó L. (Mikló, 52.), Toma – Olasz D. Vezetőedző: Koleszár György
KAPOSVÁR
: Slakta – Vachtler (Nagy J., 61.), Úr, Hegedűs D., Hadaró – Szakály A., Godzsaev-Telmán, Bíró D. – Csernák (Horváth F., 74.), Beliczky, Rajczi (Kollega, 84.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző
: Rajczi (0–1) a 21., Beliczky (0–2) a 28., Fótyik (1–2) az 56., Fótyik (11-esből, 2–2) a 82. percben
Koleszár György
: – Az első félidőben nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, de a folytatásban mindent elkövettünk, hogy javítsunk. Dicséret illeti játékosaimat, mert képesek voltak talpra állni. Nem azért egyenlítettünk, mert öt vagy nyolc csatárral rohamoztunk, hanem mert ilyen felfogású játékot szeretnék látni a csapatomtól. Küzdőképességünk átlag fölötti volt.
Waltner Róbert
: – Rendkívül csalódott vagyok, ugyanis ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk. Az első félidő teljesen a miénk volt, sok helyzetet alakítottunk ki, ezeket azonban kihasználatlanul hagytuk. A kimaradt lehetőségek végül megbosszulták magukat, ám nem vagyok biztos benne, hogy a hazaiak tizenegyesét szabálytalanság előzte meg.

MONOR SE–BFC SIÓFOK 2–0 (2–0)
Budapest, Hévízi út, 350
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Hofbauer Roland, Berényi Ákos)
MONOR: Bozsó – Sági, Karacs, Fülöp N., Balanescu – Bori, Hunya, Szuhodovszki (Bayer, 62.) – Szabó D., Tóth B. (Balogh M., 69.), Tóth Á. (Szabó P., 89.). Vezetőedző: Horváth Dávid
SIÓFOK: Molnár P. – Kiss B., Fehér Zs., Lorentz, Nemes M. (Szilágyi P., a szünetben) – Gál M. – Nagy D., Bolla, Csilus T. (Petneházi, a szünetben), Medgyes Z. (Horváth A., 71.) – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Tóth B. (1–0) a 24., Tóth Á. (2–0) a 38. percben
Horváth Dávid
: – Óriási siker a monori labdarúgás életében ez a győzelem, hiszen tizenöt év elteltével tudtunk ismét másodosztályú mérkőzésen diadalmaskodni. Hatalmas fegyelemmel és figyelemmel futballozott mindenki.
Varga Attila: – Ritmus nélkül játszottunk, két potya góllal szenvedtünk vereséget. Nagyon csalódott vagyok, mert bár nem sikerült jól a felkészülésünk, ennél azért jobb játékot vártam.

1. Gyirmót FC Győr 2 2 7–0 +7 6
2. Soroksár SC 2 2 6–1 +5 6
3. Vasas FC 2 2 4–2 +2 6
4. Békéscsaba Előre 2 1 1 5–2 +3 4
5. ZTE FC 2 1 1 4–3 +1 4
6. Vác FC 2 1 1 3–2 +1 4
6. Budaörs 2 1 1 3–2 +1 4
8. Nyíregyháza Spartacus FC 2 1 1 2–1 +1 4