Három 11-est rúghatott a Vasas Ajkán, újoncok sikere az élcsapatok ellen – ez történt az NB II-ben

P. Gy.P. Gy.
2020.10.25. 17:22
Radó András (piros mezben) gólokkal bosszulta meg az ajkaiakon, hogy buktatták
A meglepő idegenbeli győzelmekről marad emlékezetes a labdarúgó NB II 13. fordulója. A legváratlanabb eredmény az újonc Szentlőrinc magabiztos, 3–0-s sikere volt Békéscsabán, míg a szintén a nyáron felkerült Pécs a Gyirmótot gyűrte le 1–0-ra. A Vasas úgy tudott nyerni Ajkán, hogy Radó András a három tizenegyeséből egyet elhibázott, a Haladás pedig egy késői góllal verte a négymeccses diadalsorozatban lévő Kazincbarcikát. Szintén váratlan, hogy a Szeged győzni tudott Kaposváron, és miután a Csákvár elvitte a három pontot a DEAC otthonából, nincs már nyeretlen csapat a másodosztályban.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS– DEBRECENI VSC 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 5860
néző. Vezette: Iványi Zoltán (Varga Gábor, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Papucsek, Jánvári (Végső, a szünetben), Papp M. – Györgyi (Gyurján B., 61.), Farkas A., Ötvös B. (Kártik, 81.), Kalocsai – Hornyák (Kovács N., 77.) Vezetőedző: Gálhidi György
DEBRECEN: Gróf – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. – Bódi Á., Haris (Szécsi M., 59.), Baráth P. (Pintér Á., 86.), Dzsudzsák – Tischler (Bárány, a szünetben), Sós B. (Bévárdi, 77.) Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Jánvári (1–0) a 14., Pintér Á. (1–1) a 90+2. percben
Gálhidi György: Csapatszinten nem tartunk még ott, ahol szeretnénk, de most óriásit küzdött a csapat, csakhogy mocorog bennem a kisördög, máskor miért nincs ez így... Sok problémánk van, de araszolgatunk előre, olykor korszerűen futballoztunk, miközben örülök, hogy ennyien kijöttek a meccsre, és annak ellenére elégedetten mehettek haza, hogy a végén csúszott ki két pont a kezünkből.
Kondás Elemér: Nagy iramú, élvezetes mérkőzés volt, igazi rangadó, sok helyzettel. A kapott gólunk után az ellenfél egyértelműen kontrákra játszott, olykor veszélyesen. A második félidőben nagy fölénybe kerültünk, megnehezítette a helyzetünket, hogy az idő előrehaladtával a pálya talaja egyre mélyebbé vált, de a srácok nagyot küzdve megmentettek egy pontot.

FC AJKAVASAS FC 1–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 2300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Kiss Balázs)
AJKA: Horváth D. (Horváth T., 57.) – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Csizmadia Z., Kenderes – Nagy I., Stoiacovici (Zamostny, 53.), Rétyi (Irimiás, 84.) – Tóth P. (Lakatos I., 53.) Vezetőedző: Kis Károly
VASAS: Jova – Szivacski, Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. – Hinora, Pátkai – Birtalan (Feczesin, 54.), Radó (Kalmár O., 90+5.), Pekár (Szatmári L., 72.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Radó (11-esből, 0–1) a 30., Radó (11-esből, 0–2) a 49., Tar (1–2) a 65. percben
Kis Károly: – Újra bebizonyosodott, hogy nagyszerű szurkolótáborunk és csapatunk van. A rengeteg nehézség ellenére a játékosok megmutatták, lehet rájuk számítani, és ha felül tudunk kerekedni a víruson, akkor előkelő helyen végzünk majd a bajnokságban.
Schindler Szabolcs: – Simának induló mérkőzés volt, az első félidőben több lehetőségünk adódott, megpróbáltuk meglepni az Ajkát a mélyebb védekezésünkkel. A második játékrészben fontos lélektani helyzetben hibáztunk, amivel felhoztuk a hazaiakat, akik jól játszottak a mérkőzés végén.

KAZINCBARCIKAI SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika 345
néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
KBSC: Szemerédi – Dávid Z., Fótyik, Farkas A. (Iszák, 80.) – Majzik, Oltean (Kelemen M., 65.), Tóth Borisz, Oldal (Németh T., 87.) – Tóth L., Kovác (Borbély B., 65.), Toma. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Debreceni Z. – Tóth D., Holdampf, Csilus T., Kiss B. (Tóth Barna, 85.), Németh Milán – Jancsó (Németh Márió, 61.) – Medgyes (Horváth O. 90.) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:
Tóth Barna (0–1) a 88. percben
Vitelki Zoltán: – Megérdemeltük volna az egyik pontot, ám a mérkőzés egyes szakaszaiban, például a hajrában, dekoncentráltan futballoztunk, s emiatt kaptuk a gólt.
Mátyus János: – Rendkívül nehéz ellenféllel mérkőztünk meg, de mind technikailag, mind taktikailag sikerült felülmúlnunk a hazaiakat, főleg a második félidőben játszottunk jól. Nagyon büszke vagyok a labdarúgókra, nagy akarattal és becsvággyal küzdöttek, ennek eredménye a három pont.

PÉCSI MFCGYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 2000
néző. Vezette: Gaál Ákos (Bognár László, Király Zsolt)
PÉCS:
Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Tölgyesi (Bartha, 64.), Futó Zs. – Kónya D., Geiger (Batizi-Pócsi, 79.), Hegedűs M. (Óvári, 64.) – Adamcsek (Németh M., 86.) Vezetőedző: Vas László
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major, Hudák, Széles I., Szegi – Lázár P. (Somogyi-Bakos, 80.), Vass Á. – Szatmári I., Heffler N. (Herjeczki, 62.), Hajdú Á. – Simon A. (Mayer Á., 62.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Geiger (1–0) az 58. percben
Vas László:
– Boldog vagyok, hogy ilyen csapatom van, hiszen bárkit küldök a pályára, mindent megtesz a győzelemért. Jó úton járunk, ezzel a hittel és alázattal sokáig juthatunk. A győzelmet a sérülés és betegség miatt hiányzóknak ajánljuk.
Csertői Aurél:
– Nem játszottunk jól, de közepes teljesítménnyel is döntetlenre kellett volna hoznunk ezt a találkozót. Sajnos a lábakban ott van a nyoma a szerdai találkozónak és a sok utazásnak. A pécsiek agresszív játéka ellen gyorsabban kellett volna futballoznunk, de nem éreztem a frissességet a fiúkban. A hazaiak letámadtak, sokat ütköztek, és ez az egyszerű játék eredményre vezetett.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 540
néző. Vezette: Horváth Tibor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KAPOSVÁR:
Pogacsics – Nagy J., Nagy T., Varjas Z., Vachtler – Gál M. – Szabó B. (Földi, 75.), Szakály A., Balázs Zs., Andrics (Erdei, 62.) – Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZEGED:
Varga B. – Ódor, Szilvási, Deák, Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 61.) – Kóródi, Jovanovic, Varga Sz. (Bitó, 90+1.) – Dobos Á. (Grumics, 89.) Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző:
Simon Á. (0–1) a 61., Varjas Z. (öngól, 0–2) a 65., Balázs Zs. (11-esből, 1–2) a 90+1. percben
Várhidi Péter:
– Az első tíz percben helyzetekig jutottunk, majd volt egy kapufánk, ez bizonyult a meccs fordulópontjának. Ezt követően erődemonstrációt tartott a Szeged, a párharcokban nem tudtuk felvenni velük a versenyt, így jogosan szereztek vezetést. Egy góllal mindenképpen jobbak voltak, de sajnálom a végjátékot, hiszen ebben akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést.
Dobos Barna:
– Taktikusan, fegyelmezetten és jól játszottunk. Örülünk a győzelemnek, de tudjuk, van miben fejlődnünk, hiszen a hajrában a tizenegyesnél hibát követtünk el. Bízom benne, hogy a következő mérkőzéseken ugyanezt a fejlődő tendenciát mutatjuk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SESZENTLŐRINC SE 0–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 830
néző. Vezette: Nagy Norbert (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Uram – Fazekas L., Farkas M., Babinyecz – Kitl M., Horváth P., Kovács Á. T. – Pilán (Váradi, 62.), Hodonicki – Pantovics, Máris (Kasik, 80.) Megbízott edző: Tököli Attila
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Havas, Dulló, Keresztes, Molnár R. – Nikics, Fröhlich (Vajda R., 80.), Kapronczai – Harsányi I. (Nagy B., 68.), Torvund (Cenaj, 80.), Hleba (Lehoczky, 80.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Fröhlich (0–1) a 29., Nikics (0–2) az 54., Torvund (0–3) a 63. percben
Tököli Attila:
– Nem szeretném a koronavírus okozta helyzetre fogni a vereséget, tudtuk jól, hogy ez lesz, hiszen kevesen vagyunk. Aki pályára lép, annak viszont sokkal többet kell tennie azért, hogy ebben a csapatban futballozzon. A lehetőségeink nekünk is megvoltak, de nem lőttünk ezekből gólt, a Szentlőrinc három helyzetből hármat értékesített.
Marián Sluka:
– Sokat készültünk az ellenfélre. Fiatal csapatunknak kell egy kis idő, hogy hozzászokjon az NB II-es bajnoksághoz és a kemény játékhoz, de megmutattuk, mire vagyunk képesek. Győzelemre játszottunk, és végül jól megszervezett játékkal három gólt szereztünk.

DEBRECENI EAC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
De
brecen, Egyetemi Sporttelep, 411 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Kulman Tamás, Ország Péter)
DEAC:
Szabados – Belényesi, Papp F.., Szabó K. – Nagy Z. (Karikás, 75.), Takács P. (Kertész T., 88.), Nikitscher, Nagy K. (Burai, 70,), Sándor T. – Székely D., (Spitzmüller, 70.), Urbin (Bíró P., 75.) Vezetőedző: Sándor Tamás
CSÁKVÁR:
Markek – Radics (Vukaszovics, 68.), Albert I., Koch (Papp M., 78.), László N. (Vörös N., 68.) – Kocsis B., Mészáros D. (Nándori, 68.), Posztobányi (Ganbayar, 78.), Mim – Madarász – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Daru (11-esből, 1–0), a 16., Urbin (1–1), 57., Kocsis B. (1–2), a 80. percben
Sándor Tamás:
– Három napot készülhettem a csapattal, ez nem sok idő. Szerettük volna elkerülni, hogy előnyt szerezzen az ellenfél, ám egyéni hibák miatt mégis gólt kaptunk. A második játékrészben minden energiánkat mozgósítottuk, s egy-egy után akadtak is lehetőségeink, ha ezek közül valamelyiket értékesítjük, talán meg is nyertük volna a mérkőzést. A cserékkel próbáltam frissíteni a csapatot, nem biztos, hogy jó döntést hoztam.
Visinka Ede:
– Harcos meccset játszottunk, mindkét együttes az életben maradásért küzdött. A második játékrészben nem érdemtelenül egyenlített a DEAC, ekkor tizenkilencre lapot húztunk, minden bevethető támadó játékosunkat pályára küldtük, s ez bejött. Sokat jelent, hogy megvan az első győzelmünk!

DOROGI FC– BFC SIÓFOK 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Hofbauer Roland)
DOROG: Mursits – Bek (Délczeg, 60.), Nagyházi (Nyíri, 56.), Dlusztus, Rjasko – Tóth B., Lénárth, Papp M., Csillag (Mészáros Á., a szünetben) – Vígh Á., Girsik (Beliczky, 78.)
Vezetőedző: Németh Szabolcs
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Izing, Jagodics B., Kiss B. – Tajthy, Kecskés T. (Horváth M., 56.), Balogh B. – Gaál B. (György N., 87.), Elek B., Hajnal (Horváth P. , 63)
Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Elek B. (0–1) a 19., Vígh Á. (1–1) a 67., Balogh B. (1–2) a 69. percben
Németh Szabolcs: – Küzdelmes mérkőzésen két gólt ajándékoztunk a vendég Siófoknak, ez nem megengedhető. A második félidőben végig harcoltunk, küzdöttünk, így kellett volna az egész mérkőzésen. Hibáinkat minél előbb ki kell javítanunk, hogy sikeresen szerepeljünk a jövőben.
Gál István: – Jól kezdtük a mérkőzést, amelynek meg is lett az eredménye, mert a 19. percben megszereztük a vezetést. Az ellenfél a semmiből kiegyenlített, szerencsére két percen belül Balogh Bence révén újból megszereztük a vezetést, és ez a gól egyben a győzelmünket is jelentette.

SOROKSÁR SCSZOLNOKI MÁV FC 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út, 400
néző. Vezette: Berényi Tamás (Kis Zoltán, Máyer Gábor)
SOROKSÁR:
Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Gárdos (Tóth D., 87.) – Derekas, Gyömbér – Orosz M. (Hudák, 75.), Csernik (Lipcsei K., 92.), Magyari (Pászka, 75.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZOLNOK:
Molnár-Farkas – Csirmaz (Tajti B., 80.), Horgosi, Kovács O., Bárdos, Kotula – Tisza K., Kónya (Szabó B., 67.), Rokszin (Tóth B., 80.) – Novák, Kurdics. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Lovrencsics B. (1–0) a 45., Orosz M. (2–0) a 61. percben
Lipcsei Péter: –
Az első félidőben kicsit gyengébben játszottunk, így jókor jött Lovrencsics Balázs gólja. A szünetben azt kértem, nyugodjunk meg, és legyen nálunk többet a labda. A második félidőben ezt sikerült is megvalósítanunk, Orosz Márk szenzációs gólja az NB I-ben is helytállt volna. A hozzáállással maximálisan elégedett vagyok, mert a csapat mindent megtett, hogy a három pontot itthon tartsuk.
Csábi József: –
Az első félidő elején háromszor voltunk olyan gólhelyzetben, amelyből illik betalálni, és akkor talán másképp alakul a mérkőzés. Rosszkor kaptuk az első gólt, a másodiknál pedig nagy helyezkedési hibát követtünk el. Sajnálom, mert ebben a mérkőzésben sokkal több volt.