„Központilag lebutított meccs” – a legjobb NB II-es értékelések

P. Gy.P. Gy.
2020.03.25. 19:39
Bognár György, a Budaörs szakmai igazgatója frappáns nyilatkozatokkal jelentkezik hétről hétre (Fotó: Koncz György, archív)
Olvasóink kedvelt időtöltése – a hozzászólások legalábbis erről tanúskodnak – a labdarúgó NB II meccsei után adott edzői nyilatkozatok böngészése. A koronavírus-járvány okozta kényszerszünetben kigyűjtöttünk néhányat az aktuális idény eddigi 28 fordulója során a Nemzeti Sportnak adott legfrappánsabb, legmeglepőbb, illetve legviccesebb szakvezetői értékelések közül. Önnek melyik volt a kedvence?

BOÉR GÁBOR (ETO FC Győr)

Örömömet fokozza, hogy látszott, hiszünk egymásban a csapattal. Nem játszottunk jól, de küzdelmes rangadóvá vált a mérkőzés. Tovább lovagoljuk a hullámot, elvégre négy bajnoki óta veretlenek vagyunk"Boér Gábor, az ETO FC Győr vezetőedzője a 19. fordulóban a Haladás ellen hazai pályán 2–1-re megnyert meccs után – egy nappal azelőtt, hogy közös megegyezéssel távozott Győrből.

BOGNÁR GYÖRGY (Budaörs)

EGY RÁADÁS

GYÖMBÉR GÁBOR (Soroksár)

„Viccelődtem itt az előbb, de ez a meccs annyira kellett a magyar labdarúgásnak, mint a koronavírus. Ez nem vicc, komolyan mondom, borzasztóan gyenge színvonalú mérkőzés volt” Gyömbér Gábor, a Soroksár csapatkapitányának önkritikus értékelése az M4 Sport kamerái előtt a 28. fordulóban zárt kapuk mögött megrendezett és 0–0-ra végződött Gyirmót–Soroksár meccs után.

Egy felnőtt férfi NB II-es mérkőzést hiba központilag lebutítani" -– Bognár György, a Budaörs szakmai igazgatója a 8. fordulóban Siófokon 2–0-ra elvesztett mérkőzés után, amelynek első játékvezetőjéül az MLSZ Kulcsár Katalint jelölte ki. Ezt követően Bognár Györgyöt 100 ezer forintra megbüntette a szövetség. Az egykori válogatott játékos később arra hivatkozott, hogy a nyilatkozata nem Kulcsár Katalinra irányult. „Dehogy, sokkal nagyobb problémát látok – fogalmazott Bognár, majd megjegyezte, hogy felesleges a villanyvilágítás kiépítése, ha a legnagyobb hőségben is kora délután kell játszani a meccseket. – Siófokon csak az utolsó húsz percet láttam a mérkőzésből, mert előtte hetven percig a szemembe sütött a nap, és még sorolhatnám a problémákat"

Bognár Györgynél az alábbi két nyilatkozat is emlékezetesre sikerült, ám listánkra minden edzőtől csak egy idézetet szerettünk volna tenni. Ezt a kettőt viszont érdemes feleleveníteni.

Az első félidőben jobban játszott a Gyirmót, nálunk szinte semmi sem működött. A szünetben azt kértem a játékosaimtól, hogy felejtsenek el minden addigi utasítást, és futballozzanak úgy, mintha a grundon lennének, és lám, megnyertük a meccset, de még meg kell fejtenem, hogyan. Egy biztos: a következő mérkőzésünkön tízen kezdünk…"– mondta Bognár György azután, hogy együttese a 27. fordulóban pályaválasztóként Tatabányán gól nélküli első félidő után emberhátrányban játszva 4–1-re legyőzte a Gyirmótot.

Inkább vonulok önkéntes karanténba, mintsem hogy ezt a mérkőzést még egyszer meg kelljen néznem. Öregfiúk tempóban futballoztunk, ellenfelünk pedig a rúgd előre és fuss taktikát választotta"Bognár György, a 28. fordulóban a Szeged-Csanád ellen idegenben 1–0-ra elvesztett találkozót követően.

SZAVAZÁS

Kié volt a legjobb nyilatkozat az NB II-ben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

CSÁBI JÓZSEF (Szolnok)

„A mai mérkőzésben nem volt benne, hogy vereséget szenvedünk. Domináltunk, az történt a pályán, amit mi akartunk, de egy kontra a vesztünket okozta. Ennél a Nyíregyházánál jobb csapatokat is legyőztünk már. Várhattak volna az edzőváltással még két hetet…” Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője, miután együttese hazai pályán 1–0-ra alulmaradt az immár Lengyel Roland által irányított Nyíregyházával szemben.

CSIZMADIA CSABA (Budafok)

Agyonnyert mérkőzést veszítettünk el, mert számomra ez a döntetlen felér egy vereséggel. Egy félidő alatt a mennyből a pokolba kerültünk"Csizmadia Csaba, a Budafok szakvezetője azután, hogy együttese a 10. fordulóban a félidei 2–0-s vezetés után otthon 2–2-re végzett a Kazincbarcikával.

GÁLHIDI GYÖRGY (Kazincbarcika)

Elképesztő, hogy milyen felfogású bíráskodást kellett elviselnünk. Egyszerűen hihetetlen, hogy az idén mennyi büntetőt ítélnek ellenünk. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy ha holnap reggelig játszottunk volna, akkor sem találunk be többször ellenfelünk kapujába" Gálhidi György, a Kazincbarcika vezetőedzője azután, hogy a játékvezetők az első két fordulóban négy tizenegyessel sújtották a csapatát, amelyekből hármat értékesítettek az ellenfelek.

JOAO JANEIRO (Szeged)

Boldog vagyok, mert nehézségeink ellenére egyenrangú ellenfelei voltunk a kitűnő MTK-nak. Négyszázötven mérkőzésen ültem edzőként a kispadon, de először vagyok elégedett egy döntetlennel"Joao Janeiro, a Szeged-Csanád GA portugál vezetőedzője azután, hogy csapata a 18. fordulóban otthon 1–1-et ért el a listavezető MTK ellen.

LAJOS FERENC (Balmazújváros)

Jöttünk, láttunk, maradunk! Ha egy-két nappal több felkészülési időnk lett volna ezzel a stábbal és ezzel a csapattal, még nagyobbat alkothattunk volna" hangzott Lajos Ferenc, a Balmazújváros akkori másodedzőjének kissé elhamarkodott nyilatkozata azután, hogy együttese az 1. fordulóban gól nélküli döntetlent ért el Siófokon – az MLSZ később kizárta a klubot.

LENGYEL ROLAND (Nyíregyháza)

Hiába készülünk az ellenkezőjére, úgy tűnik, mazochisták vagyunk, hiszen most is korai kapott góllal indítottuk a mérkőzést. Úgy fest, ez kell ahhoz, hogy elkezdjünk futballozni. Az első tíz percet leszámítva uraltuk a játékot, a mi akaratunk érvényesült, és jobb koncentrációval nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna"Lengyel Roland, a Nyíregyháza vezetőedzője, miután gárdája a 26. fordulóban úgy győzött 3–1-re otthon a Kazincbarcika ellen, hogy már a 6. percben hátrányba került.

SCHINDLER SZABOLCS (Békéscsaba)

Az eredmény miatt nem bánkódom, de nem játszottunk jól. Az életben nem volt ennyi sérültünk, és most jött egy betegséghullám is: a szünetben hatan hánytak, így különösen bravúr a mai teljesítményünk. A győzelmet annak is köszönhetjük, hogy a szerencse is mellénk pártolt ezen a napon"Schindler Szabolcs, a Békéscsaba vezetőedzője a Budaörs ellen a 15. fordulóban hazai pályán aratott 1–0-s sikert követően.

ZORAN SZPISLJAK (Nyíregyháza)

A rasszizmusnak nincs helye a labdarúgásban, de Győrben mégis jelen volt, és ez ellen hangsúlyosan tenni kellene. Nem mindenki születik magyarnak, de ezért még nem kell súlyos szavakkal illetni a mérkőzés közben és azután. A kispadok környékén olyan mondatok hangzottak el, amelyek meghaladják a sportszerűséget. A pályán veszítettünk, mert nem használtuk ki az adódó lehetőségeinket" Zoran Szpisljak, a Nyíregyháza szerb vezetőedzője a 9. fordulóban túlfűtött hangulatban lejátszott ETO–Nyíregyháza (3–1) találkozó után, amelyen a győri Gulyás Máté belépője nyomán Szimcso Viktor keresztszalag-szakadást szenvedett.