Kikapott a Vasas, nagy pofonba szaladt bele a Kazincbarcika

2013.05.04. 20:40
A korábbi Fradi-támadó, Jovánczai Zoltán (balról a második) két gólt szerzett a Vasas ellen. (Fotó: szegedma.hu)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 25. fordulójában a Vasas 3–1-re kikapott a jól futballozó Szeged 2011 otthonában, a Nyíregyháza idegenben, a Putnok otthon tudott nyerni. A Kazincbarcika a Vasas elleni mérkőzés után újabb nagy pofonba szaladt bele a fővárosban, ezúttal az Újpest FC B otthonában kapott ki 6–1-re Kiprich József csapata.

Az Újpest FC B csapatában kezdőként kapott helyet sérülése után Bavon Tshibuabua is, akit majd' fél óra után Lázár Bence váltott. A kongói támadó az első csapat megbízott edzője, Marc Lelievre kérésére próbálta ki magát éles meccshelyzetben is, hogy számíthatnak-e rá vasárnap, a Győri ETO elleni élvonalbeli bajnokin.

A csere végül jól sült el, ugyanis Lázár Bence vezérletével – a támadó mesterhármast szerzett – a hazai pályán tavasszal még veretlen Újpest FC B 6–1-re páholta el a bennmaradásért folyó harcban nehéz helyzetbe kerülő Kazincbarcikát.

A Szeged 1500 néző előtt fogadta a bajnokesélyes Vasast. A 31. percben a korábban a Ferencvárosban is megforduló Jovánczai Zoltán szemfüles góljával szerzett vezetést a hazai csapat, azonban a vendégek tíz percre rá egyenlíteni tudtak Cseke Benjámin bombagóljával.

A szünet után Petrók Viktor fejesével ismét előnyhöz jutott a Szeged, majd Jovánczai újabb gólja végleg eldöntötte a mérkőzést, így a Vasas fontos három pontot hullajtott el.

A Nyíregyháza Bajzát Péter főszereplésével magabiztosan nyert az Orosháza ellen. A támadó a 16. percben szerzett vezetést a vendégeknek, néhány percre rá Katona György duplázta meg előnyt. A szünet után hiába szépített az Orosháza, Makra Zsolt kiállítása és Bajzát büntetője végleg eldöntötte a mérkőzést.

A Putnok a második félidőben hét perc alatt nyerte meg a találkozót, Alexandru Crisan és Pavlov Dusan góljai a három pontot jelentették. Bár a Cegléd a hajrában emberelőnyben is futballozott, kikapott, így vereségével nagyon nehéz helyzetbe került a bennmaradásért folyó harcban.

LABDARÚGÓ NB II, KELET
25. FORDULÓ

ÚJPEST BKAZINCBARCIKAI SC 6–1 (2–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 200
néző. Vezette: Kovács G. (Kis Z., Nagy T.)
ÚJPEST B: Banai D. – Szokol, Rubus, Aarab, Baranyai Á. – Eninful (Banai B., 57.), Erős R. – Toricska (Magos, 67.), Zamostny, Nagy J. –Tshibuabua (Lázár B., 29.). Edző: Víg Péter
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Komlósi, Fotyik, Szala – Kiprich D. (Hornyák M., 77.) – Bogáti (Nagy M., 63.), Casado (Maicon, 77.), Jeremiás – Vólent, Salvador. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Aarab (1–0) a 7., Vólent (1–1) a 35., Lázár B. (2–1) a 39., Zamostny (3–1) az 50., Lázár B. (4–1) az 56., Szokol (5–1) a 64., Lázár B. (6–1) a 70. percben
Víg Péter: – Jól kezdtük a mérkőzést, aztán kiegyenlítettebb lett a játék. A második félidőben fizikailag és taktikailag is az ellenfelünk fölé nőttünk.
Kiprich József: – Ilyen nincs, és mégis van. Megint rengeteg egyéni hibát követtünk el, remélem, hogy magukba néznek játékosaim.

PUTNOK VSECEGLÉDI VSE 2–0 (0–0)
Putnok, 400 néző. Vezette: Böcskei (Becséri G., Makkosné)
PUTNOK: Faris – Kelemen, Kovács R., Bjelkanovics, Crisan – Zabos, Morar, Luptak (Bene A., 57.), Polényi – Monyók (Üveges, 71.), Pavlov (Elek B., 92.). Vezetőedző: Koszta Péter
CEGLÉD: Miski – Robson, Ladiszlai (Miklósvári, 80.), Makrai, Farkas I. – Rebrik (Medgyesi, 58.), Koncz, Kenderes, Szkunc – Balog M. (Kiss T., 58.), Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Crisan (1–0) az 50., Pavlov (2–0) az 56. percben
Kiállítva: Zabos (a második sárga lap után) a 75. percben
Koszta Péter: – Fontos győzelmet arattunk, így tovább él a remény.
Ványi Zsolt: – A második félidőben ötperces megingásunk eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az ellenfél második gólját azonban érdemes lenne videón megnézni.

SZEGED 2011VASAS 3–1 (1–1)
Szeged, 1500 néző. Vezette: Farkas Á. (Takács G., Aradi)
SZEGED: Belecsan – Tóth I., Petrók, B. Kapic, Farkas M. – Kis R., Ulviczki (Borbély, 58.), Sz. Markovics, Farkas Z. – Jovánczai (Varga B., 87.), Timm (Kéri, 76.). Vezetőedző: Gálhidi György
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Nikolov, Katona M. – Recklet (Venczel, 44.) – Cseke (Pisanjuk, 53.), S. Thiago, Szilágyi P. – Ádám M., Ch. Wilson. Vezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Jovánczai (1–0) a 31., Cseke (1–1) a 41., Petrók (2–1) a 49., Jovánczai (3–1) az 57. percben
Gálhidi György: – Büszke vagyok játékosaimra, akik futballgálát rendeztek lelkes szurkolóinknak.
Dirk Berger: – Második félidei teljesítményünk értékelhetetlen. Remélem, játékosaink egy életre megtanulták, hogy futás, ütközés és harc nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

OROSHÁZA FCNYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–3 (0–2)
Orosháza, Mátrai Stadion, 300 néző. Vezette: Vad II I. (Márton Zs., Hima)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Kerekes, Milenkovics, Futaki, Makra – Ondrejó (Petrovics, 77.), Balázs J. (Szabó T., 70.), Varga R., Végh A. (Kerepeczki, 63.) – Tóth D., Ács L. Vezetőedző: Major László
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Patály, Ambrusz, Farkas A., Dajka – Katona Gy. (Szilágyi K., 84.), Davidov, Bárányos (Reznek, 88.), Csorba Sz. – M. Nikolics (Lukács B., 74.), Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Bajzát (0–1) a 16., Katona Gy. (0–2) a 26., Milenkovics (11-esből, 1–2) az 59., Bajzát (11-esből, 1–3) a 67. percben
Kiállítva: Makra (szabálytalankodott a gólhelyzetben lévő Bajzát Péterrel szemben) a 67. percben
Major László: – Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ennél csak a játékvezetés volt gyengébb.
Lucsánszky Tamás: – Küzdelmes mérkőzésen jobban akartuk a győzelmet.

VASÁRNAP JÁTSSZÁK

Balmazújváros–Békéscsaba, 17.30
DVSC-DEAC–Szolnok, 17.30
Honvéd-MFA–Mezőkövesd, 17.30

Dunakanyar-Vác–FTC II – törölték, a Vác licencét megvonták. A mérkőzés három pontját 3–0-s gólkülönbséggel az FTC II kapja meg.

16. Dunakanyar-Vác 25 6 4 15 22–48 –26 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba