Felkészülés: ötöt vágott a Nyíregyháza és a Pécs, kikapott a Haladás

2020.07.18. 17:56
Harcos meccset vívott a fehér mezes Kazincbarcika a Sényővel (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Szombaton mozgalmas napjuk volt az NB II-es labdarúgócsapatoknak: harmadosztályú együttes ellen nyert a Pécsi MFC, a Nyíregyháza Spartacus FC, a Kazincbarcika és az ETO FC Győr. A Gyirmót FC Győr a szlovák második vonalbeli STK Samorínt (Somorja) tömte ki 4–0-ra, míg a Haladás két góllal kikapott Mosonmagyaróváron.

A Pécsnek nem okozott gondot a Kozármisleny – a másodosztályba feljutó gárda a félidőben 2–0-ra vezetett, és a fordulás után sem állt le, még három gólt vágott, így 5–0-val küldte haza az NB III-as gárdát.

A Nyíregyháza szintén ötöt vágott a harmadosztályú Sajóbábonynak. A szabolcsiak a félidőben csak egy góllal mentek, azonban a 80. perc után háromszor is eredményesek voltak. A Szpari a második felkészülési mérkőzésén, a szlovák másodosztályú FK Kosice ellen már nem brillírozott: a kassaiak már a 12. percben vezetést szereztek, erre még a 38. percben válaszoltak a nyírségiek. A találkozó sokáig 1–1-re állt, ám a 88. percben a felvidéki együttes ismét gólt szerzett, s 2–1-re győzött.

Az NB III-as csapatok közül a Sényő sem úszta meg a nagy verést, 5–2-re alulmaradt a Kazincbarcikával szemben.

Némi meglepetésre az eggyel alacsonyabb osztályban szereplő Mosonmagyaróvár 2–0-ra felülmúlta a Haladást, és a Szolnoknak is akadtak nehéz pillanatai, de kétgólos hátrányból sikerült egyenlítenie a Tiszakécske ellen.

Idegenben lépett pályára a Békéscsaba és a Budaörs is, s mindkettő NB III-as ellenféllel nézett szembe: előbbi a Kecskemét, utóbbi a III. Kerületi TVE otthonában győzedelmeskedett.

Három góllal verte a Győr a Balatonfüredet, míg a Gyirmót 4–0-val tömte ki a szlovák másodosztályban szereplő STK Samorín (Somorja) együttesét.

Szentlőrincen két NB II-es csapat találkozott, és gól nélküli első félidőt követően az újonc hazaiak 3–1-re legyőzték az Ajkát.

Siófokon minitornát rendeztek, melynek végén a Csákvár örülhetett.

NB II-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Pécsi MFC–Kozármisleny (NB III) 5–0
(Óvári 5., 57., Kónya 18., Batizi-Pócsi 68., Preklet 85.)
Tiszakécske (NB III)–Szolnoki MÁV 2–2 (Zádori 3., Nyilas 26., ill. Bárdos 36., Kónya 50.)
Mosonmagyaróvár (NB III)–Haladás 2–0 (Szalka 53., Nagy L. 88.)
Kecskeméti TE (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (Kis B. 64., ill. Pantovics 65., Lászik 83.)
III. Kerületi TVE (NB III)–Budaörs 1–3 (a budaörsi gólszerzők: Sajbán Miklós, Petró, Gyurácz)
ETO FC Győr–Balatonfüred (NB III) 3–0 (Szimcso 6., Priskin 14., Lipták 67.)
Gyirmót FC Győr–STK Samorín (Somorja, szlovák II.) 4–0 (Varga B. 32., Nagy P. 69., Heffler N. 75., Széles 87.)
Kazincbarcika–Sényő (NB III) 5–2 (Krausz 2, Fótyik – 11-esből, A. Kovác – 11-esből, Heil, ill. Schmidt, Kapacina K. – 11-esből)
Nyíregyháza Spartacus–Sajóbábony (NB III) 5–0 (Sinanovic 27., Kovács N. 69., 85., Balogh 83. – öngól, Tóth Á. 88.)
Nyíregyháza Spartacus–FC Kosice (Kassa, szlovák II.) 1–2 (Ötvös 40., ill. Robinson 16., Elexa 88.)
Szentlőrinc SE–FC Ajka 3–1 (Sili 68., Harsányi 71., Kovács 82., ill. öngól 46.)
Kaposvári Rákóczi FC–Paksi FC (NB I) 0–3 (Nagy J. – öngól, Bognár I., Sajbán Máté)
Vasas FC–Topolyai SC (szerbiai) 2–1 (Feczesin 38., 48. – az elsőt 11-esből, ill. Duronjics (59.)