Előzött a DVTK keleten, menetel a Gyirmót nyugaton

2011.04.10. 19:42
Kihasználta riválisa, a Nyíregyháza békéscsabai botlását a Diósgyőr, amely debreceni győzelmével a másodosztályú labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjának élére ugrott. A DVTK zsinórban nyolcadszor győzött, óriási formában van, a következő fordulóban pedig ősi riválisa – egyben az élvonalba jutásért legfőbb vetélytársa –, a Nyíregyháza otthonában vív csúcsrangadót.

Tovább halad az élvonal felé a Nyugati csoportban a Gyirmót, mely 3–1-re győzött Weitner Ádám, Baumgartner Attila és Kiss Zsolt góljának köszönhetően a Honvéd-MFA ellen idegenben.

Simán nyert az éllovas Videoton-Puskás Akadémia is, a „kis Vidi" Barcson már az első húsz percben eldöntötte a találkozót. A Videoton II előnye egy pont a Gyirmóttal szemben (de második csapatként nem juthat fel), a Gyirmóté pedig hat az utóbbi hetekben csak vergődő Pécs előtt.

A zöld-fehér második csapatok csapatában a Győr II 2–1-re nyert az FTC II ellen, érdekesség, hogy Dudás Ádám szombaton az NB I-ben, vasárnap az NB II-ben talált be!

Keleten az már kora délután eldőlt, hogy a DVSC-DEAC-ot megverő DVTK átveszi a vezetést a tabellán, a Mezőkövesd-Zsóry pedig négypontos távolságban tapad a Diósgyőr, Nyíregyháza duóra, miután kiütötte a Kazincbarcikát.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 21. FORDULÓ
DVSC-DEAC–DIÓSGYŐRI VTK 0–2 (0–0)
Debrecen, 1500 néző. Vezette: Böcskei (Kispál, Farkas B.)
DVSC–DEAC: Malinauskas – Nagy Z., Ludánszki B. , Szűcs I., Ferenczi J. – Vinicius, Lucas , Spitzmüller, Farkas II B. (Csorba, 59.) – Mokánszki (Huszák, 63.), Etogo (Sigér, 81.). Edző: Kondás Elemér
DVTK: Rados – Vadász (Nagy T., 83.), Rakovics, Gal, Gohér – Abdouraman – Lippai. Arze (Szabó P., 90.), Luque – Granát, George (Pál Sz., 65.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Gal (0–1) az 50., Luque (0–2) a 75. percben
Kondás Elemér: – Az első félidőben jól játszottunk, ekkor teljesítményünkben a győzelem lehetősége is benne volt. Aztán a folytatásban egy szöglet után kapott góllal előnyhöz jutott a DVTK, s bár megpróbáltunk egyenlíteni egy újabb hiba után eldöntötték a meccset a vendégek.
Benczés Miklós: – Az első játékrészben meglepett minket az agresszívan, és jól játszó kis–Loki, igaz a nagyobb helyzeteket ekkor is mi alakítottuk ki. A második játékrészben már jobban játszottunk, és megérdemelten nyertünk.
MEZŐKÖVESD SE–KAZINCBARCIKAI SC 4–0 (0–0)
Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Szőts G. ( Márton Zs., Kovács P.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Bagi, Kaszás – Hegedűs T., Sivák, Jeremiás (Haburcsák, 67.), Bogdány (Kovács B., 81.) – Török, Szabó V. (Husanik, 57.). Vezetőedző: Huszák Géza
KAZINCBARCIKA: Hamar – Müller, Mező Á., Mészáros M., Vasas V. – Fehér B., Hajdú Zs. – Kovács Sz., Borbély (Tátrai, 74.), Lipusz (Zimányi A., 67.) – Binder (Domán, 61.). Vezetőedző: Orlóczki Tibor
Gólszerző: Vámosi (11–esből, 1–0) az 53., Husanik (2–0) az 58., Haburcsák (3–0) a 76., Husanik (4–0) a 84. percben
Huszák Géza: – Az első félidőben zavart bennünket a szembe szél, de a vezető gólunk után ellenfelünk fölé kerekedtünk.
Orlóczki Tibor: – Helyzeteink adódtak, ügyesen futballoztunk, de számomra érthetetlen a játékvezető működése. Nevetséges büntetőt ítélt ellenünk, és több esetben is bennünket sújtott, következetlen döntéseivel.
REAC–MAKÓI FC 0–1 (0–0)
Budai II László stadion, 200 néző. Vezette: García (chilei) (Berettyán, Tóth I.)
REAC: Somogyi – Kovács B., Tóth M., Cseri, Bogdán – Dancs (Jovánczai, a 36.), Gulyás (Bubori, 80.) – Menyhárt, Kiss T., Hibó (Birtalan, 68.) – Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
MAKÓ: Halász – Rakonczai, Magyar, Tóth I., Krucsó – Varga R. (Béres, 83.), Puskás – Retek, Nagy A. (Csamangó, az 55.), Fülöp T. – Schreiber (Faragó B., 73.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Faragó B. (0–1) a 78. percben
Kiállítva: Kovács B. (második sárga lap után) a 89. percben
Mátyus János: – Nem szeretem ismételni önmagam, de ismét csak azt tudom mondani, hogy ennyi helyzetet nem lehet kihagyni.
Kolozsvári János: – A kínlódás és a vergődés játékából a vergődés került ki győztesen.
NYUGATI CSOPORT, 21. FORDULÓ
BARCSI SC–VIDEOTON-PFLA 0–3 (0–2)
Barcs, 200 néző. Vezette: Berke (Kepe, Kulman)
BARCS: Halasi – Dienes, Matus, Balogh T., Pókos – Kordé, Huzmi (Brdanin, 62.), Fónai, Opacic (Csongár, 75.) – Thiago, Sztefanovics. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
VIDEOTON–PFLA: Somodi – Margitics, Ízing, Vaszicsku G., Fejes – Papucsek, Gyurcsó, Soós (Szelecki, 63.) – Móri, Babos (Máté J., a szünetben), Olasz D. (Kis R., 84.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Móri (0–1) a 7., Ízing (0–2) a 18., Móri (0–3) a 86. percben
Kuczkó Gábor: – Sajnos érvényesült a papírforma a mérkőzésen.
Hartyáni Gábor: – Irreális talajon, közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyertünk, a gólokon kívül több helyzetet is kidolgoztunk.
GYŐRI ETO FC II–FERENCVÁROS II 2–1 (2–1)
Győr ETO Park, 250 néző. Vezette: Kovács G. (Király K., Kóbor)
ETO II: Sánta A. – Nagy Á. (Nyitrai, a szünetben), Bieder, Eugene, Totadze – Babic, Ganugrava – Dudás, Dömötör D. (Horváth G., 70.), Sarasenidze (Molnár T., 81.) – Niksic. Edző: Klement István
FTC II: Haber – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Junior – Antal (Nyilasi B., 60.), Peszmeg, Vass M., Papp M. – Varga B. (Kovács I., 70.), Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Niksic (1–0) az 1., Dudás (11–esből, 2–0) a 38., Pölöskey (2–1) a 40. percben
Klement István: – Néhány játékosunknál az egyéni ambíciót hiányoltam, de ez a győzelem is három pontot ér.
Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget, hiszen a mérkőzés nagy részében fölényben játszottunk.
BP. HONVÉD-MFA–GYIRMÓT FC 1–3 (0–0)
Bozsik–stadion, 100 néző. Vezette: Szilasi (Mohos, Gyürüsi)
HONVÉD–MFA: Kunsági – Remes, Sós, Madar M., Hajdú N. – Tisza K., Akassou, (Tóth P., 81.) – Lengyel Gy., Vernes (Diallo, 61.), Berki – Bajner (Haruna, 71.). Edző: Lőrincz Emil
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Kiss Zs., (Homonyik, 82.), Tóth B., Baumgartner, Nagy L. (Varga L., 79) – Weitner, Laki B.. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Weitner (0–1) az 53., Baumgartner (0–2) a 63, Kiss Zs. (0–3) a 70, Haruna (1–3) a 91. percben
Lőrincz Emil: – Egy félidőn keresztül tudtuk realizálni a tudásbeli különbséget, ez viszont a második játékrészben kijött a két csapat között.
Kiprich József: – Nem tudtuk feltörni a kispestiek védelmét az első félidőben, a fordulás után azonban igen, így megérdemeltünk gyűjtöttük be a három pontot.