A DVTK 4-1-re kiütötte az Újpest B csapatát

2010.08.29. 21:29
Roszel (pirosban) indította el a DVTK-hengert <br />(Fotó: Gy. Balázs Béla, archív)
A Di&oacute;sgyőri VTK labdar&uacute;g&oacute;csapata remek kezd&eacute;s &ndash; 10 perc alatt 3 g&oacute;l &ndash; ut&aacute;n 4&ndash;1-re győz&ouml;tt idegenben az &Uacute;jpest FC B ellen a labdar&uacute;g&oacute; NB II 3. fordul&oacute;j&aacute;ban. A m&aacute;sik keleti m&eacute;rkőz&eacute;sen ikszelt a Mezők&ouml;vesd &eacute;s a Mak&oacute; &ndash; ut&oacute;bbi r&aacute;ad&aacute;sul lagzi ut&aacute;n...

A Diósgyőrtől az MLSZ fegyelmi bizottságának eheti döntése szerint hat pontot mindenképp levonnak Tornyi Barnabással szemben fennálló tartozása miatt. A Diósgyőr eddig 3 forduló alatt 4 pontot szerzett, ezt már le is vonták, és ahogy pontot szerez, azt ugyancsak levonják, egészen addig, amíg nem fizetik be a korábbi büntetést.

A Keleti csoport esti találkozója hazai győzelemmel ért véget: a REAC már a 10. percben vezetést szerzett a Bőcs ellen Cseri Gergő góljával, Szabó Zsolt pedig a 82. percben eldöntötte a mérkőzést.

A Nyugati csoportban a második helyre lépett előre a Tatabányát legyőző Barcs, győzött a Honvéd II, a Veszprém, nem bírt egymással a Kaposvölgye és a Videoton Puskás Akadémia.

Barcson gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, mivel elhunyt a hazaiak játékosának, Balog Tamásnak az édesanyja. A hazaiak kissé elfogódottan kezdtek a Tatabánya ellen, majd a 19. percben megfogyatkozott a vendégcsapat: Forgács a gólhelyzetben lévő Sztyepanovics ellen szabálytalankodott. Pintér játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel. A megítélt szabadrúgásból Kordé a bal kapufát találta telibe.

A 27. percben góllá érett a létszámfölény, Bernardo kapott labdát a lesre játszó védők között, a hazai csatár higgadtan a kapu közepébe gurított (1–0). Az 56. percben Pavicsevics egy csellel tisztára játszotta magát, majd Németh kapus mellett magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt (2–0). Három perccel később a vendégek közel álltak a szépítéshez, Kocsis fejesét a gólvonalról mentették a hazai védők. Továbbra is jó iramú, változatos játék folyt a pályán.

Előbb Kocsis szabadrúgását védte a hazaiak kapusa, a következő percben Pavicsevics nagy helyzetből a keresztlécet találta telibe, az eredmény viszont már nem változott: a hazai csapat az első tíz perc után végig magabiztosan játszott, és teljesen megérdemelten győzött a bajnokaspiráns Tatabánya ellen.

NB II, KELETI CSOPORT
3. FORDULÓ
REAC–BŐCS KSC 2–0 (1–0)
Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: García (Kispál, Márton Zs.)
REAC: Somogyi – Dinka, Ferencz, Cseri, Mészáros M. – Menyhárt, Gulyás M., Nagy , Sallai (Gáspár B., 71.) – Szabó Zs. (Torma, 86.), Nyerges (Olasz J., 62.). Vezetőedző: Mátyus János
BŐCS: Hamar Zs. – Bokros, Rubint, Sipos T., Molnár Zs. – Siróczki (Zsarnai, 71.), Bakos B., Nyircsák – Hajdu Zs. – Lázár N. (Tóth K., 81.), Varga Z. (Ondó, 60.). Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Cseri (1–0) a 10., Szabó Zs. (2–0) a 82. percben
Mátyus János: – Jó játékkal létfontosságú győzelmet arattunk.
Zsiga Gyula: – A mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak, a kapu előtt viszont a REAC határozottabb volt.
ÚJPEST FC B–DIÓSGYŐRI VTK 1–4 (1–3)
Szusza Ferenc Stadion, 400 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Hofbauer, Bede T.)
ÚJPEST B: Esterházy – Kiss Z., Privigyei, Rubus, Banai – Jucemar, Popovics – Balogh B. (Lázár B., 76.), Bognár I., Frank R. (Hullám, 58.) – Szabó B. (Czimmermann, 88.). Edző: Szlezák Zoltán
DVTK: Rados – Gohér, Budovinszky, Gal, Horváth G. – Halgas, Kovács Á. (Illés R., a szünetben), Lippai – Roszel (Szabó P., az 51.), Zsivoczky (Bogyó, 28.), Dobos. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Roszel (0–1) a 2., Dobos (0–2) a 4., Dobos (0–3) a 10., Szabó B. (1–3) a 23., Halgas (1–4) a 82. percben
Szlezák Zoltán: – Három egyéni hiba miatt a mérkőzés már az első tíz percben eldőlt. Később nekünk is voltak lehetőségeink, de nem tudtuk kihasználni azokat.
Benczés Miklós: – Korán megnyugtató előnyt szereztünk, de nem játszottunk végig jól. Ennek ellenére örülök első győzelmünknek.

MEZŐKÖVESD SE–MAKÓI FC 1–1 (1–1)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Szőts (Tóth I., Varga II G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Haburcsák, Hegedűs T., Lakatos B. (Sivák, 56.), Török S. (Kaszás, 33.) – Bogdány (Husanik, 75.), Szabó V. Vezetőedző: Huszák Géza
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Magyar, Krucsó (Csamangó, 89.) – Varga R. (Nagy A., 75.), Kulacsik, Fülöp T., Puskás Cs., Podonyi – Faragó B. (Koszó, 78.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Fülöp T. (0–1) a 27., Vámosi (11–esből, 1–1) a 45. percben
Huszák Géza: – Az első tizenöt percben eldönthettük volna a mérkőzést. A szünet után csak futottunk az eredmény után, mert nem találtuk az ellenfél védekezésének ellenszerét.
Kolozsvári János: – Hátvédünk, Magyar György esküvőjéről estünk be a találkozóra. Éjszaka csapatként működtünk, amelyet a pályán is megismételtünk.

NYUGATI CSOPORT
KAPOSVÖLGYE VSC–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 2–2 (1–0)
Nagyberki, 200 néző. Vezette: Szilasi (Gyűrűsi, Mohos)
KAPOSVÖLGYE: Horváth L. – Pintér L., Vaskó J., Menyhért, Horváth Á. (Fellai, 67.) – Huzmi, Dóczi (Kállai, 78.), Kalmár, Ato – Ivusza, Reszli (Balogh L., 53.). Vezetőedző: Horváth Lajos
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Andjic, Fejes, Présinger – Szolnoki, Djordjic, Gosztonyi, Móri (Máté J., 72.) – Gyurcsó, Olasz D. (Rása, 89.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Kalmár (1–0) a 44., Djordjic (11–esből, 1–1) az 58., Ato (11–esből, 2–1) a 67., Gyurcsó (2–2) a 80. percben
Kiállítva: Andjic (gólhelyzetben buktatta Atót) a 86. percben
Horváth Lajos: – Győzelmünk elmaradt, de ez nem csak rajtunk múlott.
Hartyáni Gábor: – Annyi lehetőséggel, amennyit kidolgoztunk, nyernünk kellett volna.

BP. HONVÉD II–KOZÁRMISLENY SE 2–0 (1–0)
Bozsik–stadion, 150 néző. Vezette: Erdős (Ortó, Pápai)
HONVÉD II: Kunsági – Varga P., Remes, Baráth, Tavars – Nagy A., Hidi, Czár (Asztalos, 91.) – Vernes (Azevedo, 76.) – Bajner (Tisza K., 43.), Bojtor. Edző: Gabala Krisztián
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Kiss M., Finta Z., Éles, Tasselmájer – Kovács T., Tóth Z. – Kollega, Laki Z. (Nagy G., 76.), Koplárovics – Lauer (Tóth I., 54.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Bajner (1–0) a 36., Bojtor (2–0) az 52. percben
Gabala Krisztián: – Lépésről lépésre haladunk előre.
Márton Gábor: – Nem vagyunk jó passzban, és szerencsénk sincs. A csapatnak el kell hinnie, hogy képes nyerni.

GYŐRI ETO II–VESZPRÉM FC 0–2 (0–1)
Győr, ETO–park, 300 néző. Vezette: Becséri (Szalai D., Kulman)
ETO II: Nacsa – Nagy Á., Somanyik, Bieder, Totadze – Sarasenidze (Simon A., a szünetben), Berde, Kiss M., Nyitrai (Kiss Sz., a szünetben), Miklós (Molnár T., 58.) – Ahjupera. Edző: Klement István
VESZPRÉM: Kiss G. – Grósz, Fehér K., Pálfi, Leitold – Boromisza, Hudec, Kollár Zs., Sánta A. (Karakai, 90.) – Finta (Nagy K., 69.), Tatai (Babik, 90.). Vezetőedző: Orbán Tamás
Gólszerző: Tatai (0–1) a 35., Sánta A. (0–2) a 88. percben
Klement István: – Látva a Veszprém elleni mérkőzést, nagyon kiélezett bajnokságra számítok a Nyugati csoportban.
Orbán Tamás: – Ideje volt elkezdenünk a pontokat gyűjtögetni, hogy később se kelljen a kiesésről beszélnünk.

BARCSI SC–ENTERNET-FC TATABÁNYA 2–0 (1–0)
Barcs, 600 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Huszár)
BARCS: Halasi – Dienes, Balogh T., Matus, Pókos – Kordé (Baranyai D., 85.), Koller K., Hock, Frizoni (Horváth P., 79.) – Sz. Pavicsevics, Sztyepanovics (Gergulás, 85.). Vezetőedző: Kuczkó Gábor
TATABÁNYA: Németh V. – Almási, Forgács, Simkó, Farkas V. – Köntös (Kovács I., a szünetben), Szalai T., Kollár D., Deme – Vass N., Farkas J. (Kocsis D., a szünetben). Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Frizoni (1–0) a 27., Sz. Pavicsevics (2–0) az 56. percben
Kiállítva: Forgács (gólhelyzetben buktatta Sztyepanovicsot) a 19., Almási (második sárga lap után) és Pókos (Almási megütésért) mindkettő a 75. percben
Kuckó Gábor: – Két gól és négy kapufa alapján teljesen megérdemelten nyertünk.
Herédi Attila: – Az első félidőben a motiváltabb Barcs eldöntötte a mérkőzést.