A Kecskemét valósággal kiütötte a Kaposvárt

2011.07.24. 20:59
Foxi a meccs elején kétszer is betalált (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I második fordulójában a Kecskemét a Kaposvárt fogadta. A hazaiak már a mérkőzés elején eldöntötték a három pont sorsát, hiszen Foxi Kethevoama a 10. és a 13. percben is a vendégek kapujába talált. A 31. percben aztán Vladan Szavics is eredményes volt büntetőből, így háromgólos kecskeméti előnnyel vonultak a szünetre a csapatok. A negyedik hazai találatot Gyurcsó Ádám szerezte az 53. percben, és ezzel beállította a végeredményt.
Bár a vendégek az első fordulóban alaposan meglepték a Ferencvárost, a kecskemétiek nem sokáig óvatoskodtak velük, s már a 10. percben megszerezték a vezetést egy formás jobb oldali akció végén: Alempijevics beadására érkezett Foxi, aki 3 méterről a bal alsóba lőtt. 1–0

A vendégek még fel sem ocsúdhattak a meglepetésükből, amikor már újra a hálójukban táncolt a labda: ezúttal Gyurcsó adta be a labdát jobbról, az alapvonal közeléből, amelyre ismételten Foxi érkezett, s ezúttal 16 méterről a kapu jobb alsó sarkába bombázott. 2–0

Ezt követően is a hazaiak maradtak támadásban, a vendégek alig-alig tudtak eljutni a kapuig, legfeljebb Perics lehetősége érdemelt említést a 20. percben, de ekkor is tisztázni tudtak a védők, míg a túloldalon Gyurcsó lövését kellett lábbal hárítania Hajduch kapusnak. A 31. percben aztán már ő is tehetetlen volt, amikor Alempijevicset buktatta Zsók a 16-oson belül, s a megítélt 11-est Szavics lőtte a bal alsóba. 3–0

Ezt már Sisa Tibor sem nézhette tétlenül, s a 35. percben két játékosát is lecserélte, ám a játék képe nem változott különösebben, sőt az 53. percben már a negyedik góljukat szerezték a hazaiak, miután Tököli keresztpassza után Gyurcsó talált a kapu jobb oldalába 14 méterről. 4–0

Ezek után már a hazaiak sem erőltették különösebben a támadásokat, míg a vendégek játékában továbbra sem volt átütőerő. A legnagyobb lehetőségük egy szöglet után alakult ki, amikor Hegedűs fejelhetett 6 méterről, de ezt meg Ribánszki kapus fogta magabiztosan, míg Perics szabadrúgása a kapu mellé szállt. A hazaiak megérdemelten nyerték meg négy góllal a találkozót.