NB I: Újpest-Mezőkövesd mérkőzés élőben az NSO-n!

2013.08.24. 21:05
Újpest–Mezőkövesd-Zsóry találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el a meccs összefoglalóját, kommenteljen, mondja el a véleményét a találkozóról!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A Mezőkövesd vezetőedzője, Véber György kulcsembere volt az Újpest legutóbbi, 1997–1998-as bajnokcsapatának – talán ő sem hitte volna, hogy 2013-ban visszatérve még mindig elmondhatja ezt magáról… Amióta az Újpest megszerezte története első bajnoki címét (1929–1930), a mostani a leghosszabb várakozás az aranyéremre.

♦ A Mezőkövesd május 1. óta nem játszott tétmérkőzésen döntetlent. Akkor pont az Újpest második csapatával ikszelt (2–2), még NB II-esként.

♦ Az Újpest három bajnoki óta veretlen, kettő óta nyeretlen. Ebből könnyen ki lehet következtetni, hogy a legutóbbi két fordulóban ikszelt…

♦ Irgalmatlanul rossz szériája van az Újpestnek a Szusza Ferenc Stadionban, a lilák április 19. óta nem nyertek bajnokit a Megyeri úton. Azóta a mérleg két döntetlen, négy vereség.

♦ Az Újpest legutóbbi három vidéki vendége (Győri ETO, Haladás, Paks) mind nyerni tudott a Szusza-stadionban.