Ötpercnyi kaposvári rövidzárlat elég volt a Paksnak

2010.09.17. 19:00
Az esős pálya nem könnyítette meg a csapatok dolgát (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 7. fordulójának pénteki játéknapján az eddig jól menetelő Kaposvári Rákóczi a Paksi FC-t fogadta. A csúszós talaj alaposan rányomta a bélyegét a játékra, a Kaposvár tizenegyesből, Oláh révén szerzett vezetést az első félidőben. A szünet után azonban öt perc alatt fordított a Paks: Böde Dániel és Montvai Tibor volt eredményes, a hazaiaknak pedig erre már nem volt válaszuk.

Igaz, a Paks egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a Kaposvár (legutóbb a hatalmas esőzés miatt elmaradt a Lombard Pápa elleni bajnokija), nem sokan gondolták a bajnokság rajtja előtt, hogy a két együttes 7. fordulóban aktuális összecsapása előtt nyolcpontnyi különbség lesz a Rákóczi javára...

ELMARAD A ZTE-VIDI
Eredetileg két mérkőzést rendeztek volna a mai napon, ám a ZTE–Videoton összecsapás elmarad, mivel a zalagerszegi stadion centerpályáján áll a víz, és alkalmatlan a játékra.

A kaposváriak mestere, Sisa Tibor a mérkőzés előtt elmondta, a somogyi megyeszékhelyen szó sincsen csodáról, varázslatról, „mindössze" az elvégzett munkának köszönhetőek a jó eredmények.

A csúszós talaj alaposan rányomta a bélyegét a játékra, így az első félidőben inkább egymással illetve a körülményekkel küzdöttek a csapatok. A hazaiaknál Oláh Lóránt volt a legaktívabb, a vezető gólt azonban csak egy ajándékba kapott büntetőből szerezte meg a Kaposvárnak. Heffler Tibort tréfálta meg a talaj, és ért bele kézzel a labdába egy ártalmatlan szituációban a saját tizenhatosán belül. A büntetőt Oláh magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába. 1–0

Rögtön duplázhatott is volna a hazai támadó, Szepessy Róbert jobb oldali beadása után a jobb alsót célozta meg fejjel, de Csernyánszki Norbert nagy bravúrral leért, majd Dzsavad lőtte el keresztbe balról, éles szögből.

A vendégek egyetlen veszélyes lehetősége a játékrész végén esett, de a büntetőt összehozó Heffler megpattanó lövését Kovács Zoltán védte.

A szünetben Böde Dániel állt be a Pakshoz, aminek meglett az eredménye, ugyanis a 61. percben egy félpályától elvégzett szabadrúgás után védhetetlenül csúsztatott a bal alsóba. 1–1

Öt perc alatt pedig a fordítás is összejött a vendégeknek: Vayer Gábor jobb oldali szöglete után Éger László fejelt a felsőlécre, a kipattanó éppen Montvai Tibor elé került, aki közelről a hálóba passzolt. 1–2

A hazaiak egyből nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, de igazi egyenlítési lehetőséget nem tudtak kialakítani, így három ponttal  távozott a Paks, a Kaposvár pedig nem tudott visszaállni a táblázat élére.

SISA TIBOR: PEDIG TUDTUK, HOGY JÓL FEJELNEK...

„Pedig tudtuk, hogy jól fejelnek. Az első félidőben még vezettünk 1–0-ra, de végül 2–1-es vereséget szenvedtünk. Nem lenne szabad, hogy így alakuljon a mérkőzés, de mégis így alakult" – szomorkodott Sisa Tibor, a Kaposvár vezetőedzője, aki a Sport Tv-nek nyilatkozott a találkozó után.

Az ellenfél győztes hadvezére, Kis Károly a szünetben Böde Dánielt küldte a pályára: a csere és egy taktikai váltás pedig meghozta a várt eredményt.

„Böde kimondottan jól fejel, lendületből pedig meg tudja verni ellenfelét. A szünetben elmondtam, hogy csak az ellenfél térfelén játszunk kombinatív futballt, próbáljuk meg egyszerűbben eljuttatni a kaposvári térfélre a labdát, mint tettük azt az első félidőben" – adta meg a győzelem receptjét Kis Károly, a győztes paksiak szakvezetője.