Nyílt futball és DVSC-siker Diósgyőrben

2012.11.13. 18:51
A labdarúgó Ligakupa E-csoportjának 5. fordulójában a DVSC-Teva a Kulcsár Tamás korai góljával 1–0-ra győzött a DVTK otthonában. Rudolf Gergely ezúttal 25 percet kapott, bár ő sem tudott segíteni korábbi csapata ellen.

Kulcsár találata három Ligakupa-pontot ért a Debrecennek
(Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)
Kulcsár találata három Ligakupa-pontot ért a Debrecennek (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)

A Ligakupa E-csoportjának listavezetője, a DVSC-Teva – három bajnoki vereség után – azzal a céllal érkezett Diósgyőrbe, hogy visszataláljon a helyes útra, és játékosok újra ráérezzenek a győzelem ízére.

Mindkét csapatból meghatározó játékosok hiányoztak különböző okok miatt, talán a DVTK kezdője tűnt összeszokottabbnak, Rudolf Gergely megint a kispadon foglalt helyet.

Támadó szellemben léptek pályára a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. Nem is kellett sokáig várni az első gólra: a 15. percben Kulcsár Tamást ugratták ki tökéletes ütemben, a debreceni támadó elfektette a kapujából kimozduló Tajti Norbertet, és az üres kapuba gurított (0–1).

Ezek után többet veszélyeztetett a hazai csapat, az egyenlítés azonban elmaradt, pedig a spanyol légiós, Fernando, és a horvát Igor Gal is nagy lehetőséget szalasztott el.

A szünet után Kulcsár továbbra is aktív volt ugyan, mégis a diósgyőriek voltak veszélyesebbek. Gosztonyi András erőszakos labdaszerzését követően Tisza Tibor cselezgetett, és lőtt éles szögből kapura, de Szécsi Gergő védeni tudott.

A 65. percben Rudolf Gergelyt is pályára küldte korábbi csapata ellen Sisa Tibor vezetőedző, megerősítve ezzel a támadószekciót. A legnagyobb veszélyt mégis Ibrahim Sidibe jelentette a debreceniekre, ugyanis egy oldalszabadrúgást követően a szenegáli futballista fejéről majdnem a saját kapujába pattant a labda.

A kinyíló DVTK-val szemben a Lokinak is akadt néhány ígéretes lehetősége, azonban egyik oldalon sem született már gól, így a vendégek Kulcsár Tamás góljának köszönhetően megszerezték mindhárom pontot.

A–CSOPORT

A Bp. Honvéd esélyt sem adott másodosztályú ellenfelének, a Gyrimótnak: már a félidőben négy góllal vezetett. A kispesti találkozó hőse a mesterhármast jegyző Vernes Richárd volt, aki előbb egy hazai akciót fejezetett be higgadtan, majd a félidő hajrájához közeledve kétszer is remek egyéni megmozdulás végén volt eredményes. A csoportban a Honvéd pontszámban beérte a Szombathelyen egygólos vereséget szenvedő Győrt.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ, E-CSOPORT
DIÓSGYŐR–DVSC-TEVA 0–1 (0–1)
Diósgyőr, 1000 néző. V: Erdős J. (Ring Gy., L. Tóth L.)
DIÓSGYŐR: Tajti – Vadász, Gal, Nagy T., Gohér (Gallardo, 64.) – Takács P. (Rudolf, 65.), Fernando – Gosztonyi (Bogáti, 81.), Csirszki, Jeff Silva – Tisza. Vezetőedző: Sisa Tibor
DEBRECEN: Szécsi G. – Bernáth, Ludánszki, Szűcs I., Engel – Kiso, Bódi (Dombi, 80.), Czvitkovics (Szécsi M., 69.), Yannick – Kulcsár T. (Lucas, 61.), Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Kulcsár T. (0–1) a 15. percben
A–CSOPORT
BP. HONVÉD–GYIRMÓT FC-GYŐR 4–0 (4–0)
Bozsik Stadion, 100 néző. V: Nagy R. (Demeter J., Galán R.)
HONVÉD: Czuczi – Moga, Lovric, Remes, Vidovic (Hidi P., 69.) – Ikenne-King, Nagy Gergő, Diarra (Varga M., a szünetben), Ivancsics (Odia, a szünetben) – Vernes, Faggyas. Vezetőedző: Marco Rossi
GYIRMÓT: Deli – Hajba (Cseri T., a szünetben), Kardos, Gévay, Nagy Gábor – Regedei – Fitos, Horváth R., Erős (Lázár P., 80.), Nagy L. (Oross, 66.) – Ferenczi I. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Vernes (1–0) a 2., Diarra (2–0) a 29., Vernes (3–0) a 31., Vernes (4–0) a 41. percben