Női NB I: mint a férfiaknál – a Fradi négyet lőtt a DVTK-nak

M. D.M. D.
2018.11.01. 22:22
Fenyvesi Evelinnek (középen) nagy szerepe volt abban, hogy a Ferencváros fordított Diósgyőrben (Fotó: Facebook/FTC Női Labdarúgás)
A listavezető Ferencváros 4–1-es győzelmet aratott Diósgyőrben a női labdarúgó NB I 9. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A lendületesen kezdő hazaiak már a hatodik percben megszerezték a vezetést, amikor Bianca Sandu megindulását és beadását követően Szabó Viktóriáról a saját kapujába perdült a labda (1–0). Az FTC először a 38. percben adott magáról életjelet, és akkor rögtön egyenlített is: Marija Aleksic a tizenhatoson kívülről a lécet találta el, a kipattanó labdát azonban a leshatáron mozgó Fenyvesi Evelin szép mozdulattal a jobb alsó sarokba küldte (1–1).

Az egyenlítést követően a Ferencváros átvette az irányítást, és a második félidő közepén Fenyvesi második találatával megérdemelten fordított (1–2). A DVTK a folytatásban több nagy helyzetet is kihagyott – a legnagyobbat Olivera Markovics puskázta el, aki a 80. percben egy az egyben vezethette rá a labdát Samu Annára, miután lefutotta a védőjét –, amit a Fradi a végén megbosszult.

A 86. percben a csereként beálló Sophie Cortes előkészítését követően Allegra Poljak nagyjából úgy csavart a bal felső sarokba, mint Kleinheisler László néhány héttel ezelőtt a görögök ellen a Groupama Arénában (1–3), majd a ráadás perceiben Mosdóczi Evelin távoli lövése Cortesen irányt változtatva vágódott a kapuba.

A ferencvárosi hölgyek férfi klubtársaikhoz hasonlóan 4–1-es győzelmet arattak a diósgyőri arénában, így továbbra is veretlenül, hibátlan mérleggel vezetik a bajnokságot.

S bár a DVTK-nak nem sikerült a bravúr, arra mindenképpen büszkék lehetnek a csapat háza táján, hogy a kilátogató 1600 diósgyőri szimpatizáns remek hangulatot teremtett a stadionban.

NŐI NB I
9. FORDULÓ
DVTK–Ferencváros 1–4
(Szabó V. 6. – öngól, ill. Fenyvesi E. 38., 69., Poljak 86., Cortes 92.)

1–43 –42 0
Az 5. fordulóból elhalasztott MLE–Astra mérkőzést november 24-én, szombaton pótolják.