Női NB I: a Viktória játszhat a bronzéremért a DVTK-val

2019.05.04. 19:37
A Haladás Viktória 5–1-es győzelmet aratott Kozármislenyben a Magyar Labdarúgó Egylet (MLE) vendégeként a női NB I 20. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy a szombathelyi csapat küzdhet meg a DVTK-val a bajnoki bronzéremért.

Ami az MLE-t illeti: a pécsi együttes biztosan kiesik az első osztályból, ha az utolsó fordulóban nem győz Diósgyőrben.

NŐI NB I
20. FORDULÓ
MLE–Haladás Viktória 1–5
(Joscak 51., ill. Szakonyi 12., 85., Horti 49., Siklér 65., Tálosi 72.)
Szent Mihály–Astra 1–3 (Török L. 84., ill. Sipos L. 65., 87., Vidács 73.)

Csütörtöki eredmények
DVTK–MTK 0–3 (Csányi D. 3., Oláh A. 83., Nagy L. 90.)
Ferencváros–ETO FC Győr 2–1 (Csiki 6., Poljak 81., ill. Horváth C. 42.)

9–92 –83 6
Az alapszakaszgyőztes Ferencváros és az MTK játssza a bajnoki döntőt.

Az alapszakasz befejeztével, a 21. fordulót követően az első és a második helyezett bajnoki döntőt vív, míg a harmadik és a negyedik helyen végző együttes a bronzéremért csap össze. A párharcok az egyik fél második sikeréig tartanak.

Az alapszakasz után a tabella alsó felében végző csapatok nem játszanak több mérkőzést, az 5–8. helyezettek végső sorrendje a 21 forduló során kialakul. Az utolsó helyezett kiesik a másodosztályba, melynek győztese feljut az NB I-be. A hetedik helyezett csapat osztályozót játszik az NB II második helyezettjével az élvonalbeli tagságért.