Női NB I: a Fradi a 36. percben 7–0-ra vezetett Újpesten

2017.11.12. 19:31
A Ferencváros kiütéses győzelmet aratott Újpesten, míg a Győr kikapott a Haladás Viktóriától a női labdarúgó NB I 10. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A listavezető FTC a papírformának megfelelően fölényes különbséggel nyert Újpesten, de arra talán még a zöld-fehérek sem számítottak, hogy 36 perc után 7–0-ra vezetnek a Szusza Ferenc Stadionban. A második félidőben már nem estek ilyen ütemben a gólok, így az Újpest az idegenben kapott 11 gól után ezúttal „megúszta” tízzel. A Fradi ezzel a győzelemmel matematikailag is biztossá tette a helyét a felsőházi rájátszásban, ami a gyakorlatban már a bajnokság kezdetén sem volt kérdéses.FTC a papírformának megfelelően fölényes különbséggel nyert Újpesten, de arra talán még a zöld-fehérek sem számítottak, hogy 36 perc után 7–0-ra vezetnek a Szusza Ferenc Stadionban. A második félidőben már nem estek ilyen ütemben a gólok, így az Újpest az idegenben kapott 11 gól után ezúttal „megúszta” tízzel. A Fradi ezzel a győzelemmel matematikailag is biztossá tette a helyét a felsőházi rájátszásban, ami a gyakorlatban már a bajnokság kezdetén sem volt kérdéses.

Az ETO FC Győr kisebb meglepetésre 1–0-ra kikapott a Haladás Viktóriától, melynek győztes találatát a házi góllövőlistát vezető Siklér Kinga (6) szerezte a 83. percben. Ennek az eredménynek az MTK-nál nagyon örülnek – mert így már csak két pont a hátrányuk a győriek mögött, akikkel jövő szombaton rangadót vívnak –, a DVTK-nál és az Astránál kevésbé.

NŐI NB I
10. FORDULÓ
Haladás Viktória–ETO FC Győr 1–0
(Siklér 83.)
Újpest FC–Ferencváros 0–10 (Fenyvesi E. 3., 36., Szabó V. 15., 75., Kocsán 18., Nagy Á. 20., Poljak 23., Csiki 31., Bulatovics 77. – 11-esből, Aleksic 83.)

Szombati eredmények
Kóka–Astra HFC 1–3 (Buzás 23., ill. Halászi 63. – 11-esből, Véninger 74., Csigi 84. – öngól)
DVTK–MTK 0–1 (Méry 80.)