Csak egy pontot tudott gyűjteni a Puskás Zalaegerszegen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2019.08.31. 19:16
A labdarúgó NB I 5. fordulójában először találkozott egymással a ZTE és a PAFC Zalaegerszegen. Az első félidőben Vanecek góljával megszerezte a vezetést a Puskás, ám hamar jött a válasz, 11-essel Radó egyenlített ki, így mindkét csapat 1-1 ponttal távozhatott.
Egy ponttal távozott Zalaegerszegről  a Puskás Akadémia (Fotó: Szabó Miklós) GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!
Egy ponttal távozott Zalaegerszegről a Puskás Akadémia (Fotó: Szabó Miklós) GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia FC 1–1 (Radó 43. – 11-esből, ill. Vanecek 36.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 4858 néző. Vezette: Bogár

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ismét ünnepre készült Zalaegerszeg.

Május végén az élvonalba kerülés idézett elő eufóriát a város labdarúgást kedvelő lakosai körében, szombaton pedig az, hogy kilenc év után ismét NB I-es mérkőzést rendezhettek az új, korszerű stadionban. Mert bár az ötödik fordulóban jár a bajnokság, az újonc először szerepelt hazai pályán, hiszen a Ferencváros elleni találkozót a fővárosiak nemzetközi kupaszereplése miatt későbbi időpontban rendezik. Így aztán a Puskás Akadémia elleni összecsapás jelentette a „premiert”.

Bár nem telt ház fogadta a csapatokat, a mérkőzés előtti órákban már kígyózott a tömeg a pénztárak előtt. Nagy volt az öröm, és ennek megfelelően hatalmas ováció fogadta a ZTE játékosait – ám a csapatra nem ragadt át a hangulat. A mérkőzés első félidejében a vendégegyüttes uralta a játékot, főleg azért, mert pontosabban, gyorsabban, ötletesebben futballozott, ennek megfelelően sorra alakultak ki a helyzetek a hazai kapu előtt. A 37. percben éppen a Felcsútról igazolt Radó András szerzett látványos gólt, ám a játékvezető les miatt kifelé ítélt szabadrúgást. Egy perccel később a hazai szurkolók arcára fagyott a mosoly, mert góllá érett a vendégek fölénye (0–1), s úgy tűnt, a Puskás Akadémia játékosai indulhatnak nyugodtabban a pihenőre. Csakhogy Radó András ismét villant: előbb kiharcolta, majd magabiztosan értékesítette a büntetőt – kilenc év után ismét NB I-es gólt láthatott a zalaegerszegi publikum.

A következő hangrobbanásra az 52. percig kellett várni, ekkor ugyanis Dobos Barna, a ZTE vezetőedzője pályára küldte a múlt héten Amerikából hazacsábított, 26-szoros magyar válogatott Stieber Zoltánt, aki most, harmincévesen futballozott először NB I-es mérkőzésen. Aztán a vendégek mestere, Hornyák Zsolt is előhúzott egy ászt a pakliból, mégpedig a héten a Hajduk Splittől kölcsönvett Gyurcsó Ádámot. A 18-szoros válogatott szélsőtől sokat várnak Felcsúton, ám látható, újra meg kell szoknia az NB I-et. Gyorsasága nem kopott, s volt egy bátor ballábas lövése is, ám a labdával a kapu helyett a vendégszektort találta el. A második félidőben a ZTE játszott nagyobb lendülettel, s a gyors támadók, főleg Radó és Stieber, frászt hoztak a Puskás védőire, de újabb hazai gól ismét csak leshelyzet után esett. A hajrára hullámzóvá vált a játék, mindkét csapat győzelemre tört, ám a rengeteg pontatlanság és technikai hiba miatt sokat bosszankodhattak a nézők.

Igazságos eredmény született (1–1), mert az első játékrészben a vendégek, a másodikban a hazaiak futballoztak jobban.