Zalaegerszeg–Kisvárda: szállt egy-egy pont a szélben

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.02.05. 17:50
Tiszta Brazília! (Fotó: Szabó Miklós)
Egy-egy góllal egy-egy pontot szerzett egymástól a Zalaegerszeg és a Kisvárda, ezzel a vendégek lehetnek elégedettebbek. A labdarúgó NB I hétközi fordulójában rendezett mérkőzésen 602 néző volt.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE–Kisvárda 1–1 (Ikoba 77., ill. F. Viana 31.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 602 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szülői értekezletet is tarthattak volna: a Kisvárdán védő Dombó Dávid édesanyja Pápáról, Stieber Zoltán édesapja Szombathelyről, míg a szintén a ZTE-ben futballozó Radó András hozzátartozói Dákáról érkeztek a mérkőzésre.

A metsző hideg ellenére családias hangulat uralkodott a lelátón, s a pályán történtek sem emlékeztettek nagy futballcsatára: voltak hibák szép számmal. Az amerikai Eric McWoods például hiába állt az üres kapuval szemben, nem talált a kisvárdaiak hálójába, de a fejesek is rendre célt tévesztettek. A széllel szemben futballozó vendégek megpróbáltak zártan védekezni, s ha megszerezték a labdát, gyors kontraakciókkal próbálkoztak.

A vezetést azonban mégis egy bal oldali szögletrúgás után szerezték meg: Fernando Viana parádés, ollózó mozdulattal juttatta a labdát az egerszegi kapuba.

A ZTE vezetőedzőjének, Dobos Barnának sem tetszett az első félidei produkció, a szünetben cserélt, lehozta a pályáról Radó Andrást, s a jó fizikumú Eduvie Ikobát állította centerbe. Mégis a kisvárdaiak erősödtek fel: kihasználva a szél támogatását okosan, laposan passzolgatva vitték előre a labdát, az egerszegiek alig tudták azt kihozni a tizenhatosuk előteréből.

A vendégek szervezetten, taktikusan futballoztak, csak abban hibáztak, hogy azt is elhitték, megvan a három pont. A 77. percben Barczi Dávid lecsapott az előrevágott labdára, és az akciót kísérő Eduvie Ikoba pedig a kapuba passzírozta.

Az egyenlítés után mindent egy lapra feltéve futballozott a hazai együttes, ám hiába a nagyobb lendület, a nagyobb sebesség, elmaradt a győzelem. A Kisvárda sajnálhatja, hogy a második félidő derekán ráült az eredményre, míg a ZTE helyzetén sokat nem változtat a döntetlen, hiszen három ponttal lemaradva továbbra is kieső helyen várhatja a következő fordulót, amikor is a Honvéddal találkozik.

A fagyoskodó szülők közül így csak Dombó anyuka ölelhette boldog magához a fiát, mert a kapott gól ellenére jól védte a kisvárdaiak kapuját. 1–1