Könnyed Vidi-siker, a tabella utolsó helyére csúszott a Vasas

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.05.19. 16:50
Jogos a fehérvári játékosok öröme, a Videoton mind a három pontot begyűjtötte a Vasas ellen (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Videoton magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte a Vasast a Szusza Ferenc Stadionban, így megerősítette vezető helyét a tabella élén, míg a pont nélkül maradó angyalföldiek visszacsúsztak az utolsó helyre.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Vasas–Videoton 0–3 (Sz. Scsepovics 5., Kovács I. 57., Tamás K. 91.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion. V: Berke

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

HARC AZ ARANYÉREMÉRT
FORDULÓ VIDEOTON FC
FERENCVÁROS
31. Bp. Honvéd (i)
32. Bp. Honvéd (o) DVTK (o)
33. DVTK (i) Balmazújváros (i)

„Vasas–Videoton, kettő egy, Vasas–Videoton, kettő egy!”

A helyi műsörközlő húsz perccel a kezdés előtt tartott hangpróbát, hogy csak véletlenül hangolt így, vagy az általa megálmodott végeredményt ismertette, nem tudni… Mindenesetre öt perc sem telt el a mérkőzésből, mire a székesfehérváriak Sztefan Scsepovics révén vezetést szereztek (0–1), azaz a jóslat beteljesüléséhez már csak a Vasasnak kellett volna hozzátennie a maga kettőjét.

Nem jött össze – sőt…

A meccs előtti égszakadástól felázott talajon nem kímélték egymást a futballisták, hol James tett fejelő mozdulatot az ellenfél irányába, hol Pátkai Máté repült be méterekről, máskor Egerszegi Tamás gáncsolt egy percen belül kétszer is, Sztefan Scsepovicsot pedig vérző fejjel kellett lehívni a pályáról. Ezzel szemben, ha hinni lehet a statisztikáknak, a labda némileg háttérbe szorult, a hazaiaknak az első negyvenöt percben egyetlen kaput eltaláló lövésük sem volt, igaz, a gólon kívül a fehérváriak sem tették különösebben próbára Nagy Gergely kapust.

A Videotonnak túlzottan sok izgulnivalója nem volt a mérkőzésen, egyedül a fordulást követő első tíz percben tűnt úgy, hogy magukra húzhatják a hazaiakat, ám Kovács István gólja végképp eldöntötte a mérkőzést. A Videoton középpályása 896 nap után ünnepelhetett ismét gólt az NB I-ben. 0–2

A gólt követően a német Michael Oenning állát vakargatva, a szerb Marko Nikolics kezét keresztbe fonva vette tudomásul, egy óra sem telt el a találkozóból, a lényegi kérdések máris eldőltek. Noha a hazaiak próbálkoztak, helyzetük is volt, de a lehetőségeknél tovább nem jutottak, a vendégek kapusának, Kovácsik Ádámnak két védenivalója akadt, a két feladatot azonban remekül oldotta meg. A második félidőben is rendkívül feszült volt a hangulat a pályán, több futballistát is sérülés miatt kellett lecserélniük a vezetőedzőknek, és az ingerültség a szurkolókra is átragadt – több Vasas-szurkoló habzó szájjal szidta a vendégeket és Berke Balázs játékvezetőt. Elkeseredettségük érthető, a Vasas a többi eredmény kedvezőtlen alakulása miatt – a rivális Balmazújváros, Mezőkövesd és Diósgyőr is győzött –, visszacsúszott a tabella utolsó helyére, azaz két körrel a bajnokság vége előtt rendkívül nehéz helyzetbe került.

A Videoton hozta a kötelezőt, bajnoki aranyra pályázó együttesként idegenben győzte le a kiesés elől menekülő ellenfelét, s bár a székesfehérváriak nem játszottak lehengerlően, a végén Marko Nikolicsnak volt még egy remek cseréje, a pályára küldött Tamás Krisztián a pályára lépése után néhány másodperccel lőtte ki a bal alsót. 0–3

A fehérváriak egy lépéssel közelebb kerültek harmadik bajnoki címükhöz, immár csupán két lépés választja el őket az aranyéremtől. Ha jövő héten legyőzik a Honvédot, az utolsó fordulóban pedig a Diósgyőrt, biztosan bajnokok, és lehet ünnepelni Székesfehérvár főterén.

A Vasas hangosbemondója szomorúan mondta be a végeredményt: Vasas, Videoton három nulla…