A Videoton elveszítette a veretlenségét, Nego és Lazovics a fejét is

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.09.16. 17:50
A Vasas örülhetett a végén (Fotó: Török Attila)
Elveszítette bajnoki veretlenségét az NB I 9. fordulójában a Vasas átmeneti otthonába látogató Videoton: ugyan a fehérváriak a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, de a mumusuknak számító angyalföldiek három góllal válaszoltak. A végére a Vidi pár játékosa elveszítette a fejét, ketten is piros lapot kaptak a bajnoki címre törő együttesből.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Vasas FC–Videoton FC 3–1 (Burmeister 22., 82., Risztevszki 28., ill. Pátkai 12.)
Kiállítva: Nego (89., Videoton), Lazovics (93., Videoton)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Micsoda mozdulat volt!

A labda felperdült, a játékos elrugaszkodott, háttal a kapunak eldobta magát, és mesteri lendítéssel a kapuba ollózott. Magyar pályákon, sőt Európa-szerte ritkán látható szép találat, és az értékét csak növelte, hogy nem valamelyik ügyeletes gólgyáros (Danko Lazovics, Marko Scsepovics), technikás szélső (Kulcsár Tamás, Suljic Asmir) szerezte, hanem a védekező középpályás Pátkai Máté.

A Videoton apró termetű labdarúgója az utóbbi időben egyébként is a figyelem középpontjába került, Bernd Storck a lettek és a portugálok elleni világbajnoki selejtezőn egyaránt a kezdőcsapatba állította, szívós futballjával hétről hétre az NB I egyik üde színfoltja, szombati gólját pedig alighanem nagypapa korában is levetíti unokáinak – látjátok, gyerekek, ez volt a papa legszebb gólja pályafutása során!

Ha nem az ellenfél szerzi, talán még a Vasas tagjai is tapsoltak volna. Csakhogy a piros-kékeknek eszük ágában sem volt meghajolni a székesfehérváriak tudása előtt, olyannyira, hogy mire öltözőbe vonultak a csapatok, már a Fáy utcai együttes vezetett. Előbb a német Felix Burmeister bólintott a kapuba – ez sem akármilyen gól volt –, majd a macedón Kire Risztevszki fejelt az alsó sarokba. Hiába a Videoton magas védői, a fejpárbajt ezúttal kétszer is a hazaiak nyerték.

Izgalmas, lüktető volt a játék, szép gólokat láthattunk – ezért írtuk a mérkőzés előtt, hogy reménykedünk benne, sokan kimennek a stadionba, elfogynak a dobozos sörök és a büfében kínált zsíros kenyerek... A csapatok a második félidőben sem álltak le, a locsolóberendezéstől és esőtől is áztatott talajon gyakran felgyorsult a labda, megnehezítve ezzel a védők és kapusok feladatát, a fehérváriak pedig hátrányban nyomban tudatosították: egyenlíteni, majd fordítani akarnak. Két perc sem telt el a félidőből, amikor Marko Scsepovics gólját les miatt – tévesen – érvénytelenítette a játékvezető, majd jöttek sorra a vendégtámadások.

Úgy tűnt, a Videoton benyomja a hazaiakat, Marko Nikolics vezetőedző pályára küldte a fürge Loic Negót és az apró termetű Kovács Istvánt is, ám hiába pattogott a labda zömében a Vasas térfelén, igazán nagy ziccerük, ordító lehetőségük nem volt a székesfehérváriaknak.

Nem úgy a Vasasnak!

Kulcsár Tamás a találkozó hajrájában eldönthette volna a mérkőzést, csak rajta múlt, hogy a szép akció végén eltalálja-e a kaput, majd jött a ráadás, és Burmeister megszerezte a Vasas harmadik, saját maga második gólját. A német futballista olyan akció végén passzolt a kapuba, amelyre csak csettinteni lehet. Remili Mohamed és társai a találkozó végén eksztázisban futballoztak, minden labdára méterekről vetődtek be, futottak kifulladásig, sarokkal passzoltak, a szurkolók pedig olléztak.

A Videoton nem bírta idegekkel a vereséget, a csereként pályára küldött Nego két sárga lappal a kiállítás sorsára jutott, majd Lazovics is mehetett zuhanyozni, ám ezen a napon ez volt a legkisebb bajuk a vendéggárda baja.

Hiába Pátkai Máté mesteri ollózása, a végén a Vasas örülhetett.