Megint nem győzött a Vasas, egy pontot vitt haza a Mezőkövesd

2018.04.21. 16:52
Küzdelmes meccset vívott a Vasas és a Mezőkövesd (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában gól nélküli döntetlenre végzett a Vasas a Mezőkövesddel. Az első félidőben többet birtokolta a labdát a fővárosi együttes, mégis a vendég borsodiak voltak a legközelebb a gólszerzéshez, ám Mlinár kecsegtető helyzetben elcsúszott. Fordulás után a mezőkövesdi Farkas Dániel került ziccerbe, Nagy Gergely azonban bravúrral védett. A Vasas öt, a Mezőkövesd négy forduló óta nem tud nyerni.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Vasas FC–Mezőkövesd 0–0
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző. Vezette: Berke

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Goran Arnaut nevével ellátott mezben érkezett egy Vasas-szurkoló a Mezőkövesd elleni, mindkét csapat szempontjából nagy jelentőségű mérkőzésre, vagyis a jelek szerint már nem Mészöly Kálmán, de még csak nem is Juhár Tamás után áhítoznak a piros-kék hívek, hanem a jelen sanyarúságában – amikor Felix Burmeistert vagy Vít Benest kell nézniük csapatuk védelmében – már a szerb hátvéddel is megelégednének, aki a 2010–2011-es idényben szolgálta az angyalföldieket.

A Mezőkövesd ellen azonban nem a védelemnek kellett bizonyítania, hanem a támadóknak, hiszen az első perctől kezdve átengedte a kezdeményezést a vendégcsapat, a Vasas pedig négy támadóval – a Barczi Dávid, Ádám Martin, Jevhen Pavlov csatártrió mögött a középpálya bal oldalán Remili Mohameddel – igyekezett érvényesíteni mezőnyfölényét. Több lehetősége is adódott erre, de gólt nem tudott elérni Michael Oenning együttese. A 9. percben Barczi Dávid perdítette kevéssel a bal kapufa mellé a labdát hét méterről, három perccel később pedig Berecz Zsombor tüzelt 30 méterről, a középre tartó lövést Dombó Dávid hárította.

Az első negyedóra után azonban a borsodi együttes erős figyelmeztető jelet adott arra, hogy óvatosabb duhaj legyen a pályaválasztó: szép kontratámadás végén Sztefan Drazsics csinált jó cselt a büntetőterületen belül, már szemben állt Nagy Gergely kapussal, de lövés helyett önzetlenül jobbra tette a labdát Frano Mlinarnak. Már mindenki elkönyvelte, hogy ebből gól lesz, ám a horvát légiós hét méterről olyan gyatrán gurított, hogy Manjrekar James odaért. Nagyon meddő volt a Vasas fölénye, sok hibával játszott. A legígéretesebb hazai lehetőség akkor jött el, amikor a 21. percben labdaszerzés után három a három elleni szituációban vezethetett támadást, ám Barczi rossz ütemben és még pontatlanul is passzolt, így csírájában halt el ez a próbálkozás is.

Ahogy az egész idényben, ezúttal is szemet szúrtak a Vasas szerkezeti hibái, amit részben az magyaráz, hogy az angyalföldiek német vezetőedzője nagyon szűk kerettel dolgozhat, emiatt kényszermegoldásokhoz kell folyamodnia. Benes, Remili, Egerszegi Tamás és Jevhen sem a saját posztján játszott, és ez egyikük futballjának sem tesz jót. Eltiltás miatt így is nélkülöznie kellett a Vasasnak Vaskó Tamást és Hangya Szilvesztert, a sérültek népes táborához a 60. percben pedig csatlakozott Berecz Zsombor is.

Mindennél jellemzőbb a Vasas idényére, hogy a kreativitásért felelős támadó középpályás helyére a balhátvéd, Laczkó Zsoltot tudta beküldeni Oenning. A hajrában pedig az erőnléti edzőt, a 40 éves Ferenczi Istvánt is be kellett vetnie. Közben a 65. percben Manjrekar James harmadszor mentette meg csapatát: Sztefan Drazsics pörgette szépen a labdát az előretörő Farkas Dániel elé, aki ziccerben Nagy Gergely kapusba lőtt, a felperdülő labda pedig vészesen tartott az üres kapu felé, de a kanadai védő ki tudta fejelni. Felélénkült a Kövesd, a következő percben Drazsics rövidre leadott lövését bravúrral védte az angyalföldiek kapusa. Kezdett jó lenne a meccs, pár perccel később a másik oldalon Barczi és Ádám jó összjátéka után utóbbi lövését épphogy szögletre tudták menteni a vendégek, majd a szöglet után ugyancsak Ádám fejelt közelről – centiméterekkel mellé.

Nem született gól (0–0), és ezért egyik csapat sem lehet boldog. Különösen a Vasas nem, amelynek a hátralévő hat fordulóban még a Ferencvárossal, a Videotonnal, a Debrecennel és a Honvéddal is meg kell mérkőznie.