Újpesti összeomlás és feltámadás a Videoton ellen – 0 pontért

2016.09.17. 18:22
Látványos mérkőzést vívott és nyert meg a Videoton az Újpest vendégeként (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Videoton 4–3-ra győzött az Újpest ellen a Vasas pályáján megrendezett találkozón. A székesfehérváriak 3–0-ra vezettek a szünetben, aztán a lila-fehérek nagyot küzdöttek, de nem szereztek pontot.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

ÚJPEST–VIDEOTON 3–4 (Windecker 54., S. Diarra 56., Bardhi 92., ill. Lazovics 25., Géresi 29., Stopira 44., Pátkai 69.)
Illovszky-stadion, 18.30 óra. Vezette: Iványi Z.
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Bár a játékoskeretek nagysága és minősége nem említhető egy lapon, a kilencedik forduló előtt az Újpest és a Videoton egyaránt 13 ponttal várta az egymás elleni bajnokit. Az első húsz percben nem is látszott, hogy az egyik csapat a bajnoki címért küzd, miközben a másik inkább a tisztes helytállásért. Sőt, utóbbi (az Újpest) a mérkőzés elején talán még jobban is futballozott.

Aztán derült égből villámcsapásként jöttek sorra a gólok, és mindet a vendégek szerezték az első félidőben. Pedig az első találatig senki sem gondolta volna, hogy háromgólos előnnyel megy a szünetre a Videoton.

A 25. percben Danko Lazovics szabadrúgása kötött ki az újpesti kapu bal alsó sarkában (0–1), majd Juhász Roland szinte rögtön majdnem megduplázta a vendégelőnyt, ám így is csak négy perc telt el a következő találatig, amikor Géresi Krisztián lőtt szemfüles gólt (0–2).

Megint úgy tűnt, hogy mégiscsak lehet keresnivalója az Újpestnek, Balogh Balázs villanása például parádésnak nevezhető, a középpályás egy csel után vette célba a jobb felső sarkot, Kovácsik Ádám védése azonban talán még ennél is szebb volt.

A lila-fehér drukkereknek a reménykedés helyett azonban csak a szomorúság jutott, mert a 44. percben ismét megvillant Lazovics, aki gyönyörű gólpasszt adott a bal oldalon felfutó Stopirának – hiába ért bele a védő lövésébe Balajcza Szabolcs, a labda kapuban kötött ki (0–3).

Aztán megint úgy tűnt, hogy van remény hazai oldalon, sőt, ennél többről volt szó, mert egy gólra feljött az Újpest! Az 54. percben Windecker József csukafejessel szépített (1–3), két perccel később pedig Souleymane Diarra bökte át Kovácsik Ádámot (2–3).

Hozzá kell tenni, hogy a második találatig kettőt cserélt Henning Berg, így bajnokin is debütált a Videotonban Fiola Attila és Marko Scsepovics, ám ehhez le kellett jönnie Fejes Andrásnak és Lazovicsnak – előbbi döntéssel a védelem alakult át, utóbbi pedig a találkozó addigi legjobbja volt góljával és gólpasszával.

A 69. percben aztán eldőlt, hogy ebből nem lesz újpesti csoda, Pátkai Máté talált be (2–4), és bár a ráadásban Enisz Bardhi szenzációs szabadrúgásgólt lőtt, ezzel is csak szépíteni tudott az eredményen, kialakítva a 3–4-es végeredményt.

Berg talán túl korán bolygatta meg csapatát (a végén még egy fehérvári debütánsnak, Varga Józsefnek adott lehetőséget), de nagy baj nem lett belőle. Az Újpest előtt pedig le a kalappal, hogy háromgólos hátrányból is nagyot küzdött. Pontot azonban nem kap érte.

ÖSSZEFOGLALÓ (FORRÁS: VIDI.HU)