Az Újpest ziccerek sorát puskázta el, de így is megverte a Mezőkövesdet

BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.10.17. 16:49
Az Újpest hazai pályán 1–0 legyőzte a Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 2020–2021-es idényében, ezzel Predrag Rogan együttese megszerezte az évadban az első sikerét saját közönsége előtt.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
Tallo nagyot harcolt és a győztes gólt is megszerezte az Újpestnek a Mezőkövesd ellen (Fotó: Meder István) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (Tallo 60.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1019 néző. Vezette: Erdős József

A Mezőkövesd Zsóry ellen – az idényben eddig csupán egy bajnokit kapó – Filip Pajovics állt az újpesti gólvonal előtt. Más kérdés, hogy a szerb kapus formáját az első fél óra alapján nehéz lett volna megítélni, addig ugyanis egyetlen kaput eltaláló kísérlete sem volt Kuttor Attila együttesének, pedig a hazaiaktól többször kapott némi „segítséget” a támadásépítéshez. A 13. percben például éppen a lila-fehérek kapusa passzolta ellenfélhez a labdát, de a középpályán is többször rontottak teljesen ártalmatlan helyzetben a kezdőcsapatba mindössze két magyar játékost jelölő újpestiek. A pontatlan futball a hazaiak kritikája volt, az viszont már a vendégeké, hogy még csak kapura lövésig sem jutottak a lehetőségekből. A fővárosi gárdának legalább ez sikerült, az első negyedóra végén Csongvai Áron jobb alsó sarokra tartó lövését védte bravúrral Szappanos Péter, néhány perccel később pedig Nikola Mitrovics középre tartó szabadrúgását hárította.

Azt nem állíthatjuk, hogy a bajnokságot egyaránt hullámzóan kezdő együttesek lelkesedés nélkül futballoztak volna, ám a technikai bakik, a pontatlan átadások és az egyéni hibák miatt – a 30. percben például Branko Pauljevics egy bedobást követően egész egyszerűen az alapvonalon túlra hajította a labdát – egyikük sem tudta huzamosabb ideig beszorítani a másikat, vagy ráerőltetni akaratát az ellenfélre. Pedig a hazaiak szakvezetője nemcsak kapust, hanem szerkezetet is váltott: három belső középpályással és három támadóval küldte pályára övéit. Igaz, a legjobb formának örvendő Simon Krisztián sérülés miatt a keretbe sem kerülhetett be szombat délután.

Talán ez is közrejátszott abban, hogy kevés helyzetet és gól nélküli első félidőt láthattak a nézők. Habár a játék színvonala a fordulás utáni első negyedórában sem emelkedett jelentősen, a hatvanadik perc eseményeire vélhetően minden futballszerető elégedetten csettintett volna: Junior Tallo ugyanis gyönyörű fejessel juttatta előnyhöz csapatát (1–0). A csatárról lemaradó Jagodics Márk néhány perccel később a félpálya környékéről igyekezett hazaadni, ám az annyira rosszul sikerült, hogy a hazaiak jutottak szöglethez, s Vincent Onovo fejese után néhány centiméter hiányzott a második újpesti gólhoz.

Ebben az időszakban az újabb hazai gól vélhetően eldöntötte volna a három pont sorsát, ehelyett a hajrában a Mezőkövesd támadott az egyenlítésért, a 80. percben pedig a sakk-matt helyzetig játszott akció végén Andrij Borjacsuk került óriási helyzetbe – a vendégek légiósa azonban még a kaput sem találta el.

Az utolsó percekben a meddő kövesdi próbálkozások éppúgy eredménytelenül végződtek, mint az újpesti kontrák – az egyik ilyen lehetőségnél a csereként pályára lépő Stieber Zoltán már csak a kapussal állt szemben, ám óriási helyzetben a bal alsó sarok mellé lőtt –, így a felejthető mérkőzésen a fővárosi együttes végül otthon tartotta a három pontot. Az előző idény meglepetéscsapata, a Mezőkövesd Zsóry közben sorozatban a harmadik bajnokiját veszítette el.