Kétszer vezetett az Újpest, történelmi Mezőkövesd-siker a vége

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.03.03. 16:55
Simon Krisztián lövését védi Dombó Dávid (Fotó: Tumbász Hédi)
Lövésekkel, gólhelyzetekkel gazdagon tarkított csörtét vívott egymással az Újpest és a Mezőkövesd, azonban a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest 1–0-s és 2–1-es előnye ellenére is a vendégek nyertek 3–2-re – akik először győzték le a lila-fehéreket az élvonalban.

A kezdés előtt a mérkőzésre kilátogató legendás újpestit, Göröcs Jánost tapsolta a tömeg, míg négy perccel később már a gólszerző Novothny Somának szólt az ováció. Nem sok levegőt hagyott a hazai csapat a kiesés elől menekülő mezőkövesdieknek, első valamirevaló lehetőségéből a kapuba talált, s ezzel úgy tűnt, véget is ért a mérkőzés, a vendégek képtelenek lesznek felállni a padlóról.
Nem így történt!

A Mezőkövesd az idő előrehaladtával magához tért, és később többször is eljutott a hazaiak kapujáig. Elöl a hórihorgas Novák Csanádot nehezen tartották a lila-fehér védők, hol a kapu irányába forgott, hol annak háttal tartotta meg a felpasszolt labdákat.

Mindkét oldalon akadtak helyzetek, hazai viszonylatban eseménydús találkozót láthattak a drukkerek. Az adok-kapokból a szünet előtti percekben a vendég Mezőkövesd jött ki jobban, hiszen szép lövésből egyenlített. A lilák nem erre számítottak, hiszen a gyors találatukat követően könnyedén eldönthették volna a találkozót, ehhez képest a második félidőre úgy kellett kijönniük, hogy a győzelemhez muszáj újabb gólt lőniük.

A mutatvány nem okozott problémát az Újpestnek: a fordulás után nem sok idő kellett a második gól megszerzéséhez, Nagy Dániel is a kapuba talált – Novothny Soma mellett a huszonhat esztendős középpályás az, aki kiemelkedik az újpestiek közül, fontos gólokat lő, és a mezőnymunkából is kiveszi a részét. Az újpesti szurkolók székükben hátradőlve nézték a találkozót, alighanem azt hitték, ezzel meg is van a győzelem, ám a fordulatoknak ekkor még nem volt végük!

A Mezőkövesd ugyanis másodszor is egalizált. Kuttor Attila vezetőedző lehívta a pályáról a magas Novák Csanádot, s helyére azt a Koszta Márkot küldte, aki pályára lépését követően nem sokkal ki is egyenlített – majd percekkel később tizenegyest harcolt ki, amit saját maga gólra is váltott.

A huszonegy esztendős labdarúgó nem akármilyen csere volt, edzője alighanem áldja az eszét, hogy a hajrára pályára küldte a fiatal, lendületes támadót. A Mezőkövesd nem kis meglepetésre rendkívül fontos győzelmet aratott az Újpest otthonában...

BÚCSÚZIK A CSAPAT
Szerdán 13 órától tartják Kerekegyházán a Borbás Gáspár Sportpályán a közelmúltban elhunyt Lázár Bence búcsúztatóját, s arra az egész újpesti csapat elutazik. A szakmai stáb, a labdarúgók reggel buszra ülnek, mindegyik játékos egy szál fehér virággal köszön el a klub egykori csatárától. A család jelezte, a búcsúztató ebben a körben zajlik majd, s kéri, tartsák tiszteletben a fájdalmukat.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Újpest–Mezőkövesd 2–3 (Novothny 4. – 11-esből, Nagy Dániel 56., ill. Mlinar 41., Koszta 70., 79. – utóbbi 11-esből)