Hiába egyenlített, kikapott az Újpest a Kisvárdától

BORBOLA BENCE (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)
2020.09.13. 14:56
Négyszer ünnepelhetett gólt a Kisvárda (Fotó: Dömötör Csaba)
A Kisvárda idegenben 4–2-re megverte a súlyos védelmi hibákat elkövető Újpestet a labdarúgó NB I 4. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Újpest FC–Kisvárda 2–4 (Perosevic 28., 29., ill. Bumba 10., Szimovics 24., Rubus 59., Datkovic 64.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1410 néző.Vezette: Solymosi Péter

A felső széksorban Nebojsa Vignjevics! A Megyeri útról júniusban távozó korábbi vezetőedző először nézte meg helyszínen az újpestieket, s hogy nem haraggal távozott a negyedik kerületből, mi sem bizonyította jobban, minthogy Kabát Péter sportkoordinátorral együtt ült a lelátón. A mosoly aztán mindkettejük arcáról gyorsan lefagyott. Alig telt el néhány perc a találkozóból, a Kisvárda megszerezte a vezetést, sőt az első ivószünet előtt már kettővel vezetett.

Nem indult fényesen a lilák új belső védője, a montenegrói Jovan Baosics magyarországi pályafutása, hiszen a vendégek az első gólnál a pálya közepén törtek utat Banai Dávid kapuja felé, a másodiknál pedig a feje felett szállt el a beadás. Predrag Rogan vezetőedző nem is tűnt nyugodtnak, a frissítésnél alaposan kiosztotta a labdarúgókat. Egy sebességfokozattal feljebb is kapcsoltak a hazaiak, s miután Claudiu Bumba, a kisvárdaiak támadója gólja és gólpassza után az újpesti Antonio Perosevicnek is adott ziccerlabdát, máris élesebb lett a mérkőzés… A hazaiaknál hiányzott a játékmester Stieber Zoltán, aki piros lapja miatt nem léphetett pályára, hiánya meglepő módon mégis a védelemben okozott zavart. Az egyébként jobb oldali szélső, de jobb bekként is használható Branko Pauljevics a hátvédsor bal oldalán kezdett, és a szünethez közeledve ő is egyre többet lépett fel a támadásokhoz. A néhány perccel korábban hangosan fütyülő újpesti publikum is új erőre kapott, a lila-fehérek a félidő előtti időszakban kapujukhoz szögezték ellenfelüket, sőt Perosevic második góljával nyugodtabban vonulhattak szünetre. A horvát légiós mesteri gólt lőtt, így negyvenöt perc után nyugtázhattuk, ennél unalmasabb félidőt sose lássunk – volt négy gól, számtalan ziccer és lüktető futball.

Az izgalmak a fordulást követően is megmaradtak.

Ment előre az Újpest, a jobb oldalon Simon Krisztián olykor gátfutók módjára kapkodta a lábát az elé becsúszó védők miatt. A hazaiak egyértelműen irányították a játékot, a forgatókönyv azonban újabb váratlan fordulatot tartogatott – bár érett a hazai találat, a gólokat a kisvárdaiak szerezték: öt perc alatt kétszer is mattolták a lilák védelmét. Ezúttal nem a támadók villogtak, a gólokat a két belső védő, Rubus Tamás és a közelmúltban szerződtetett Niko Datkovic szerezte. A kispadnál dörzsölhette a tenyerét Supka Attila vezetőedző, játékosai az utolsó huszonöt percnek megnyugtató előnnyel vághattak neki. A hazaiak dicséretre váljon, küzdöttek, támadtak, próbálták legalább döntetlenre menteni a mérkőzést. Predrag Rogan átszervezte együttesét, a hajrában két csatárral rohamozott az Újpest. Az edző pályára küldte a nyolcszoros elefántcsontparti válogatott támadót, Junior Tallót, aki így bemutatkozott az NB I-ben, de segíteni nem tudott.

A lefújást követően a várdaiak örömittasan ölelkeztek, a lilák játékosai viszont füttyszó kíséretében ballagtak az öltözőbe. A Megyeri úti hullámvasutazás tovább tart.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSUNKAT ITT OLVASHATJA EL!