Traoré döntött, az Újpest harmadszor is legyőzte a Kisvárdát

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2019.03.16. 16:50
Egy gól is elég volt az Újpestnek (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában az Újpest hazai pályán Lacina Traoré tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Kisvárdát.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Újpest–Kisvárda 1–0 (L. Traoré 23. – 11-esből)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2090 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Nem értem, miért nem tartjuk meg az értékeinket.”

„Kulcsember ment el, egy magyarral megint kevesebb a keretünkben.”

„Le is mondhatunk a dobogóról.”

Időnként nyugodt hangon, máskor ingerülten beszélgettek a Megyeri útra tartó buszon az újpesti szurkolók – természetesen Novothny Somáról esett a legtöbb szó, az idényben kilencgólos csatár csütörtökön távozott a klubtól, s a dél-koreai másodosztályban szereplő, dallamos nevű Puszan Iparkhoz szerződött.

A Kisvárda elleni bajnoki egyik legfőbb kérdése volt tehát, kivel számol centerposzton Nebojsa Vignjevics – nos, a fővárosiak vezetőedzője a 28 éves Lacina Traorénak szavazott bizalmat.

A neve alapján ebben semmiféle kockázat sem volt (elég annyi, hogy az elefántcsontparti korábban futballozott többek között az Anzsi Mahacskalában, az Evertonban és a Monacóban is), viszont legutóbb még 11 hónapja, tavaly áprilisban lépett pályára a francia első ligás Amiens színeiben.

S ha már légiósok…

Fura érzés kerítette hatalmába az embert jó fél órával a kezdés előtt, amikor azt látta, hogy néhány, cserének nevezett kisvárdai zsebre dugott kézzel labdázgat, de az sem volt mindennapi „élmény”, hogy az Újpesten szokássá vált, meccs előtt lejátszott Himnusznál a 22 pályán lévő futballista közül mindössze öt volt magyar (ebben az összevetésben, ha hajszányival is, a lila-fehérek nyertek, mégpedig 3–2-re).

Ilyen előjelekkel kezdődött tehát a bajnoki, amely mindkét együttesnek fontos volt: a pestiek a dobogóért, a vendégek a bennmaradásért hajtanak.

Ennek ellenére elég lagymatag volt az iram, a sérülések miatt az orvosi stáb tagjai többet sprinteltek, mint néhány játékos… A csapatok leszűkítették a területet, érezni lehetett, nem akarnak helyet adni a gyors támadóknak.

Kevés izgalomban lehetett részünk – az is „izgalmasnak” bizonyult, hogy a vendégeknél légióskodó Hugo Seco fején szép fehér turbán díszelgett, míg az újpesti Mijusko Bojovics orrából akkora tampon lógott ki, hogy majdnem a mellkasát verdeste.

De a 23. percben végre megtört a jég, történt valami a pályán: az újpesti félelmek hamar elszállhattak, hiszen Lacina Traoré bemutatkozásaként kiharcolta, majd értékesítette a tizenegyest. 1–0

Lacina Traoré gólja

A mérkőzésbe érezhetően életet lehelt a hazai gól, a vendégek is rátettek egy lapáttal, két perccel később „kétszer” is egyenlíthettek volna: előbb Horváth Zoltán, majd Vári Barnabás is a lécet találta el. Fel is tették a kérdést a mellettünk ülő újpestiek: azon a kevés kisvárdai magyar futballistán is átok ül?

Ezt nem tudhattuk, az viszont igen, hogy a két nagy vendéglehetőségtől eltekintve egyértelműen a hazaiak uralták a találkozót, több szép akciót is vezettek, a várdaiak időnként nehezen követték a gyors újpesti futballistákat.

Hasonlóan folytatódott a találkozó a második félidőben is, Rácz Barnabás duplázhatta volna meg a IV. kerületiek előnyét, Felipe azonban védett.

Kezdett kissé ellaposodni a mérkőzés, amikor a 64. percben kérdéses szituáció szemtanúi lehettünk: Branko Pauljevics adott be jobbról, középen pedig 11 méterről Zsótér Donát gyönyörű gólt szerzett, a labda a lécről pattant be. De az asszisztens és/vagy az alapvonali bíró jelezte Erdős József játékvezetőnek, hogy a szerb már az alapvonalon túlról adta be a labdát – nos, többszöri visszajátszás után sem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy biztosan így volt-e.

A végeredmény nem változott, az újpestiek kerültek egy lépéssel közelebb a céljukhoz – Lacina Traoré pedig a lila-fehér szívekhez.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!