A Honvéd első győzelmét az Újpest bánta Angyalföldön

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2019.08.31. 19:15
Bár az új szerzemény, Feczesin Róbert révén gyorsan vezetést szerzett az Újpest a Honvéd ellen a labdarúgó NB I 5. fordulójában, az eddig pont nélkül álló vendégek átvették a kezdeményezést, és már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. Mivel a második félidőben csak a legvégén sikerült a lila-fehéreknek a szépítést, a Honvéd megszerezte első győzelmét a bajnokságban.
Gazdag Dániel szép gólt szerzett (Fotó: Tumbász Hédi) GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Újpest FC–Budapest Honvéd 2–3 (Feczesin 4., Lanzafame – öngól 91., ill. Uzoma 9., Moutari 27., Gazdag 31.)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion,3752néző.Vezette:Iványi

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A múlt még mindig kísértett Kispesten: a drukkerek a héten is emlegették az 1941–1942-es idényt, amikor négy vereséggel kezdett az együttes, sőt akkor nem „állt meg”, zsinórban ötször zakózott. Hogy ez ne történjen meg, a klub szerződtette a Mol Fehérvár FC-től Tomás Tujvelt, ugyanis Berla Attila és Horváth András sem nyújtott az idényben megbízható teljesítményt – nem hatott meglepetésként, hogy a szlovák kapussal kezdődött az együttes összeállítása.

S ha már a kezdő!

A hazaiaknál megakadhatott a szemünk Máté Zsolt nevén: a két éve Kispestről, pontosabban a Bp. Honvéd-MFA-tól érkező huszonegy esztendős védő Litauszki Róbert sérülése miatt debütálhatott az NB I-ben. Mégis Feczesin Róbert került a középpontba: az Újpestbe visszatérő csatár legutóbb még 2005 decemberében volt eredményes lila-fehér szerelésben, szombat este, majd' 14 évvel később újra betalált!

Még tartott a „hazaiak” öröme, amikor körülbelül hétszáz vendégdrukker emelte magasba kezét – Eke Uzoma egyenlített – no, igen, a kispesti szurkolók a katasztrofális kezdés ellenére már pénteken elkapkodták az összes belépőt a vendégszektorba. Az újpesti hívek viszont a levegő után kapkodtak, amikor Amadou Moutari gólja után már a vendégeknél volt az előny. Filip Pajovics érthetetlen módon nem védte a rövid sarkot, sőt igazából a labdáért sem nyúlt... Gazdag Dániel góljánál azonban nem volt hibáztatható a szerb kapus, a kispesti gyönyörűen emelte át rajta a labdát. S ahogy az idényben már többször, úgy most is megtörtént: a nézőtérről újra Nebojsa Vignjevics vezetőedző távozását követelték.

A fordulás után kiderült, az első félidőben lecserélt Patrick Ikenne-King Achilles-ín-szakadást szenvedett. Az újpestiek pedig egy fokozattal feljebb kapcsoltak, Tujvelnek több alkalommal is védenie kellett.

A vendégek el is dönthették volna a mérkőzést, de Davide Lanzafame önzőnek bizonyult, s passz helyett inkább lőtt, de gyengén; az olasznak ezúttal nem volt jó napja, mert aztán a saját kapujába csúsztatta a labdát a hosszabbításban. 2–3

Mindenesetre a kispestiek reményei szerint jó időre el lehet felejteni azt a bizonyos 1941–1942-es idényt...