Nem találtak be a csapatok az Újpest és az MTK találkozóján

2019.03.02. 16:46
Nagy küzdelem és kevés helyzet jellemezte az Újpest és az MTK rangadóját. Az első félidő kevés lehetősége után a második játékrészben az újpestiek voltak aktívabbak, de a kék-fehérek védelme jól állt a lábán, így gól nem született, és döntetlen lett a vége. Ezzel az Újpest sorozatban már a kilencedik bajnokiján nem talált legyőzőre, de az egy pont aligha elégíti ki a lilák híveit.
Nem bírt egymással az Újpest és az MTK (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNK A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

NB I
23. FORDULÓ

Újpest FC–MTK Budapest 0–0
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2786 néző. Vezette:Solymosi Péter

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem is emlékszünk, mikor láttunk legutóbb ennyi autót a Szusza Ferenc Stadion környékén parkolni, már-már a gyalogos forgalmat akadályozták. Így kell ezt – dörzsöltük a tenyerünket – egy 20 és egy 23-szoros bajnokcsapat találkozóján, amikor a hazai csapat nyolc meccse veretlen, a legutóbbi fordulóban pedig 5–0-ra nyert. Lesz talán hét-nyolcezer ember is?

De korai volt az öröm: kiderült, hogy a stadion közelében jégkorongmeccs és karateverseny is volt, azokra érkeztek tömegével a szülők és az érdeklődők, a futballmeccsen sajnos eggyel több néző sem volt, mint egy héttel ezelőtt.

A mérkőzés képe az első félidő első felében tökéletesen megmutatta, melyik csapat van sokkal jobb formában: folyamatosan az Újpest támadott, sokat birtokolta a labdát, szinte berendezkedett az ellenfél térfelén, a vendégjátékosok közül a legtöbbször csak Torghelle Sándor tartózkodott a hazai térfélen. Ennek ellenére az Újpest sokáig nem találta a réseket az MTK védelmén, még azt sem tudta kihasználni Nebojsa Vignjevics együttese, hogy az MTK védelmében Deutsch Bence nagyjából a 10. perctől a 27. percben történt lecseréléséig sérülése miatt majdhogynem csak sántikált. (A helyette beálló 18 éves, ungvári Bidzilya Anton első NB I-es mérkőzésén lépett pályára.) Ennek tükrében meglepő módon a mérkőzés első helyzete az MTK előtt adódott, a 20. percben remek kiugrást követően Torghelle ziccerben támadhatta a kaput, de elrontotta a helyzetet, lövését követően Filip Pajovics szögletre ütötte a labdát.

Utána aztán már két újpesti helyzet is következett: Nagy Dániel néhány méterről, de éles szögből emelt Artem Kicsak feje fölött kevéssel a kapu fölé is, aztán Rácz Barnabás öt méterről nem tudta ellőni a labdát a kapus alatt.

Majd miután mindkét oldalon kimaradtak az első helyzetek, leült a játék, az első félidő második felében nem forogtak veszélyben a kapuk, kiegyenlítettebbé vált a küzdelem. Az MTK is jobban kimerészkedett saját kapuja elől, látva, hogy ragyogó formája és veretlenségi szériája ellenére nem olyan félelmetes ellenfél az Újpest, hogy nyárfalevélként kelljen reszketni tőle.

Ugyanez maradt a játék képe a fordulás után is, a kék-fehérek nyíltabban futballoztak, kiegyensúlyozott volt a párharc. Ez mutatta meg, hogy az első 20-25 percben az MTK szándékosan adta át a területet a hazaiaknak, nem pedig beszorult, hiszen az eredmény változatlansága ellenére mindig váltani tudott.

Az újpesti közönség örömének adott hangot, hogy jó egy óra múltán kettős cserére határozta el magát Vignjevics, azt pedig különösen díjazta a publikum, hogy az egyik beálló az elmúlt hetekben meglepő módon háttérbe szorított Zsótér Donát. A másik, az első újpesti meccsén szereplő nigériai Theophilus Solomon is jó benyomást keltett, első két labdaérintésével egy percen belül előbb fejjel, majd lábbal is megmozgatta Kicsakot. A végén még az csempészett színt a mérkőzésbe, hogy Pintér Ádám úgy kapott sárga lapot, hogy be sem állt, az MTK kispadján „rendetlenkedett”.

Gól nem esett, az Újpest veretlenségi sorozata nem szakadt meg, immár kilenc meccsre hízott, ez a leghosszabb az NB I-ben, az MTK pedig két vereség után legalább pontot szerzett – de ezúttal egyik csapat sem nyűgözte le a nézőket.