Újpest–Diósgyőr: egy néző, egy-egy potya, egy-egy pont

2017.08.19. 20:20
Nem volt magas a színvonal, de sok férfias párharcot láthattunk (Fotó: Földi Imre)
Mindkét kapus ajándékozott egy gólt az ellenfélnek, így 1–1-re végződött a zárt kapuk mögött rendezett Újpest–Diósgyőr mérkőzés a labdarúgó NB I 5. fordulójában.

NB I
6. FORDULÓ

Újpest FC–Diósgyőri VTK 1–1 (Angelov 81., ill. Makrai 12.)
Kiállítva: Szarka (90., Diósgyőr)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Ha nem is lettek volna túl sokan, főleg a régi időkhöz képest, de minden bizonnyal remek hangulatot teremtettek volna Újpesten a hazai és a diósgyőri szurkolók.

Elméleti a felvetés, az MLSZ ugyanis zárt kapus mérkőzést irányzott elő erre a szombatra, büntetésképpen.

A mérkőzésről készült képgalériát IDE KATTINTVA tekintheti meg!

A hazaiak egy kicsit talán nem bánják, hogy az első félidőt nem látták a helyszínen, ugyanis sokkal bátrabban kezdtek a vendégek, Makrai Gábor elrontott egy kisebb és egy óriási helyzetet, míg Óvári Zsolt ziccerben a léc fölé fejelt – majd Filip Pajovics egy felszabadító fejessel tulajdonképpen gólpasszt adott Makrai Gábornak, aki az üres kapuba lőtt. 0–1!

Az elmúlt héten Hegedüs Lajos lövetett gólt a DVTK támadójával...

Érdekes módon a szünetig fordíthatott volna a lila-fehér gárda, de Branko Pauljevics sem volt képes pár méterről a kapuba találni, Windecker József meg az ötösről a nézők közé, akarjuk írni, a lelátóra bombázott.

Az első zárt kapus újpesti meccs a kettőből (Fotó: Földi Imre)

A második félidőben az ezúttal gyengén futballozó Nagy Dániel helyére érkezett Tischler Patrik, és sokkal élénkebb lett a hazaiak futballja. A csatár majdnem meglőtte szabadrúgásból az ősz gólját, majd elpuskázott egy helyzetet, a hajrára meg beállt mellé Simon Krisztián és Viktor Angelov is.

EGY LEGÉNY
Egy ember lehetett ott szurkolóként: Aranyosi Péter DVTK-rajongó humorista és kiskapus bejutó beszólásait a tv-közönség is élőben, cenzúrázatlanul élvezhette.

Pajovics közben majdnem rúgatott egy gólt Busai Attilával is, de megúszta a kapus az újabb elképesztő hibát (most vérhólyagot rúgott a labdába a 16-oson kívül), közben Nebojsa Vignjevics a kispad mélyébe húzódva figyelte csöndesen a mérkőzést.

Sejtett valamit az egész bajnokin roppant visszafogottan viselkedő szerb mester, mert így is egyenlített a csapata, ezúttal a vendégkapus, Antal Botond hibázott nagyot Viktor Angelov gólja előtt (1–1), majd Szarka Ákos két remek passzát Nono, illetve Óvári rontotta el nagy helyzetben.

A végére Vad II István kiállította Szarkát, de maradt egy 1–1. Egy emlékezetes meccsen, amelyet egy ultra láthatott csak a helyszínen.

„A csapatom jobban játszott a hazaiaknál, úgyhogy elajándékoztunk két pontot – kezdte a DVTK trénere, Bódog Tamás, majd megkérdezte, hogy lesgyanús góllal egyenlített-e az Újpest, melyre igennel válaszoltak az újságírók.

„Nem baj, ez benne van, mindenki hibázhat. Igazság szerint már korábban le kellett volna zárnunk a mérkőzést. Megvoltak erre a lehetőségeink, úgyhogy ki kell elemeznünk, miért nem sikerült.”

„Tudtuk, hogy agresszív, harcos, küzdő ellenfelünk lesz mondta Az újpestiek trénere, Nebojsa Vignjevics. Ezt el akartuk kerülni, mégis belementünk. Aztán kaptunk egy sokkoló gólt. A Diósgyőrnek nagyon nehéz betalálni, úgyhogy az 1–1 reális eredmény. Mi inkább szívből játszottunk, nem hideg fejjel. De mindent megtettünk a sikerért.”

A teljes értékelést ide kattintva olvashatja el!