Nem született gól a Honvéd újpesti vendégjátékán

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.09.01. 19:20
Nem bírt egymással az Újpest és a Honvéd a Szusza-stadionban (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent játszott az Újpesttel a Szusza Ferenc Stadionban.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
Újpest–Budapest Honvéd 0–0
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3561 néző. V: Iványi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA KÖVETHETIK!

Nem kevesebb mint negyvenkilenc(!) gól hiányzott a pályáról.

Davide Lanzafame (18), Eppel Márton (14) a nyáron távozott Kispestről, szombaton pedig némileg váratlanul Novothny Soma (17) is az újpesti kispadra került. Nebojsa Vignjevics edző nem szívbajos típus, miután a legutóbb a góllövőlista második helyén végző csatára az eddigi hat forduló alatt egyszer sem talált a kapuba, máris a cserék között találta magát… Az újpestiek szerb trénere egészen más típusú játékost küldött pályára csúcsékként, a kevésbé jó felépítésű, ám annál fürgébb Obinna Nwobodo próbált meg zavart okozni a vendégek védelmében. Hellyel-közzel sikerült is. Az első fél órában a pályán lévők közül a nigériai játékos állt a legközelebb a gólszerzéshez, előbb az üres kapu fölé emelt távolról, majd centikkel lőtt a bal alsó mellé. Örömmel folytatnánk a helyzetek sorolását, a szebbnél szebb megoldások boncolgatását, ám az első negyvenöt perc nagyjából ennyiben ki is merült.

A főváros negyedik kerületében olyan vihar támadt, hogy félő volt, a Megyeri úti aréna teteje lerepül a helyéről. Az orkánerejű szél faleveleket fújt a gyepszőnyegre, a vízszintesen zuhogó eső alaposan eláztatta a pályát, az ide-oda cikázó villámok miatt az is benne volt a pakliban, hogy Iványi Zoltán játékvezető nem engedi folytatni a játékot. Szerencsére a felhőszakadást elfújta a szél, azzal a lendülettel pedig a második félidőre pályára léphetett Tischler Patrik is, aki néhány napja még a lilák keretét erősítette, de egy laza „kanyarral” Kispestre került kölcsönbe.

A csere Holender Filip futballját érintette leginkább, nem sűrűn fordul elő valakivel az NB I-ben, hogy az első félidőben csatárként rohamozza az ellenfél kapuját, a fordulás után pedig balbekként kell megállítania az ellenfél támadásait. Novothny Soma csapatba állításával Nebojsa Vignjevics is próbált frissíteni a támadószekcióban – nem az edzőn és nem is a csatáron múlott, hogy bejöjjön a húzás. A 24 esztendős támadó a hajrában meglőtte szezonbeli első gólját, pechjére az asszisztens tévesen lest jelzett, így hiába indult ünnepelni, a találatot érvénytelenítették.

Novothny meg nem adott gólja

Ment előre a hazai csapat, próbálkoztak beadásokkal, távoli lövésekkel, védők mögé bejátszott körömpasszokkal, fejesből pedig a kapufát is eltalálta, az utolsó periódusban egyértelműen jobbak voltak az újpestiek, de a győztes gól sehogy sem akart összejönni.

A döntetlennek (0–0) a kispestiek örülhettek jobban, ezúttal tényleg hiányzott az a negyvenkilenc gól a pályáról…