Novothny csukafejesével verte meg az Újpest a Haladást

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.02.24. 16:51
Az Újpest szurkolói Lázár Bencére emlékeztek a mérkőzés előtt (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 20. fordulójában az Újpest hazai pályán 1–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülni igyekvő Haladást, amely Németh Milán kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a mérkőzést. A vendégek a fordulás után két ziccert is elhibáztak, ami megbosszulta magát.

Kiállítva: Németh Milán

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bejárat előtt több száz gyertya égett. Lázár Bence fekete-fehér képe előtt búcsúzó kisiskolások rajzai, könnyeiket törölgető fiatal lányok fehér virágai és a rivális tábor, a ferencvárosiak zöld-fehér sála is ott pihent. Volt olyan drukker, aki a szombati idénynyitó bajnokira szatyornyi kis mécsessel érkezett, és a belépés előtt hatalmas szívet formált a földön égő gyertyákból. Odabent, a stadionban is minden a csütörtök hajnalban elhunyt Lázár Bencéről szólt. A szurkolók negyven méter hosszú drapériával emlékeztek meg. A klub alkalmazottai a kezdés előtt kétperces kisfilmet vetítettek az egykori csatár legszebb megmozdulásaiból, és erre a mérkőzésre még az összeállítások is fekete-fehérben készültek el.

Odafenn, a lelátón Georges Leekens szövetségi kapitány szokásos elegáns kabátjában és élére vasalt nadrágjában üldögélt jobbján a válogatott szakmai stábjának új tagjával, Patrick De Wildével, aki Szélesi Zoltán mellett a jövőben ugyancsak másodedzői teendőket lát el. Néhány lépésre tőle Roderick Duchatelet, a lila-fehérek belga tulajdonosa fagyoskodott feleségével és két kisgyermekével, az üzletember a szezon végére minimum Magyar Kupa-győztes együttest szeretne látni – elnézve az első félidei produkciót, kell még némi formajavulás.

Nebojsa Vignjevics csapatáról mindent el lehetett mondani, csak azt nem, hogy a téli szünetben a fél öltöző kicserélődött volna, így a szakember jobbára a megszokott futballistákra számíthatott. Noha a hazaiak a mezőnyben olykor jól adogattak, veszélyes gólhelyzetet nemigen sikerült kialakítaniuk. Elöl a házi gólkirály, Novothny Soma felvette a kesztyűt a szombathelyi védőkkel, egy-két keményebb ütközésnél felszisszent az ember, és néhány sárga lap is villant az első félidőben. Némileg meglepő volt, hogy a vendég Haladás olykor már az ellenfél térfelén megkezdte a letámadást, Michal Hipp vezetőedző azt mondta: személyesen és videofelvételeken is többször megnézte a lila-fehéreket, akik stabilak, a gyenge pontjukat talán abban találta meg, hogy a saját térfelükön olykor zavarba lehet őket hozni. Halmosi Péter és Németh Milán is többször indított ilyen letámadási kísérletet, de ezek a próbálkozások hiábavalóak voltak. A labdát az Újpest birtokolta többet, de ez helyzetekben egyáltalán nem mutatkozott meg. Örömmel írnánk, hogy a csapatok az első tavaszi fordulóban úgy bekezdtek, hogy a szurkolók csak ide-oda kapkodták a fejüket, csakhogy a Megyeri úti első negyvenöt perc igen eseménytelen volt.

A folytatás azonban már izgalmasabb volt. A Haladás részéről előbb Kovács Lóránt találta el a kapufát lövésével, majd Mészáros Karol hibázott ziccerben, a kispad melletti hókupac előtt álldogáló Michal Hipp vezetőedző nem véletlenül fogta a fejét. Mert, ahogy az ilyenkor lenni szokott, az Újpest a következő lehetőségéből megszerezte a vezetést. Az esztendő első újpesti gólját Novothny Soma szerezte, aki ezzel idénybeli tizenegyedik góljánál jár, és az újpesti vezetőket igazolta: jól döntöttek, amikor a télen a több csábító ellenére sem engedték el a Megyeri útról. Fontos gólt lőtt a csatár, ami meghatározta a játék képét, a tekintetben legalábbis mindenképpen, hogy a hazaiaknak innentől nem kellett rohanniuk, az idő a szombathelyieket szorította. A vendégek dolgát tovább nehezítette, hogy a hajrára Németh Milán kiállítása miatt emberhátrányba kerültek.

Az Újpest győzelemmel kezdte a tavaszt, és ez már csak azért is nagy szó, mert a Megyeri úton az egész idényben összesen kétszer nyert, a Haladás elleni harmadik siker pedig megalapozhatja a jó tavaszt. A gólszerző Novothny Somát nem véletlenül ölelgették a lefújás után a társak. Még Nebojsa Vignjevics is odament hozzá, hogy baráti vállveregetéssel köszönje meg a győztes gólt. 1–0

Az Újpest győzelemmel kezdte meg a tavaszi szezont (Fotó: Tumbász Hédi)