A hosszabbításban verte meg a Siófok az MTK-t

2013.04.19. 16:55
A siófokiak végül az MTK fölé nőttek (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a hazai pályán négy meccse veretlen, de kieső helyen álló Siófok a második MTK csapatát fogadta. A vendégek az első félidőben Tischler Patrik révén büntetőt hibáztak, ám ugyanő a 62. percben egy hatalmas védelmi hiba után javított, s megszerezte a vezetést. A 77. percben azonban Pál Szabolcs fejesével előbb egyenlíteni tudtak a hazaiak, majd a hosszabbításban Tímár Krisztán révén a győztes gólt is megszerezték.
PERCRŐL PERCRE: KÖVESSE NYOMON A SIÓFOK–MTK ÖSSZECSAPÁST!

A tabellán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a vendégek számítottak a meccs esélyesének, hiszen a fővárosiak a másodikak, a Balaton-partiak viszont az utolsó előttiek. Viszont a Siófok a legutóbbi négy hazai meccsén nem veszített, mi több, ebből háromszor nyert, a vendégeknél pedig hiányzott a kezdőcsapatból az a Kanta József, aki a kék-fehérek játékának legfontosabb láncszeme.

Mindezek ellenére a meccs elején a vendégek a kapujához szorították a Siófokot, s Tischler Patrik révén akár két gólt is szerezhettek volna, de előbb lábbal, majd fejjel emelt a kapu fölé. Ezt követően a hazaiak kiszabadultak a szorításból, de sajnos a helyzetek is elmaradtak. Ebben az időszakban inkább a játék küzdőszelleme dominált, amit az öt perc alatt kiosztott három sárga lap is jelzett.

Utóbbinál viszont óriási lehetőséghez jutottak a vendégek, miután Pölöskei Zsolt szabadrúgása után a labda a 16-oson belül Windecker József kezére pattant, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Tischler azonban a kapu jobb alsó sarka mellé gurított, így maradt a gól nélküli állás. A félidőt két siófoki lehetőség zárta le, de Jusuf Dajic lövése és Melczer Vilmos fejese is a kapu jobb oldala mellé szállt.

A szünetben mindkét szakvezető cserélt, de ez szinte semmit nem változtatott a játék képén. Egy távoli Windecker- és egy Melczer-lövésen kívül Fehér Zsolt fejese jelentett némi eseményt, de éppen amikor a hazaiak játszottak fölényben, akkor szerzett vezetést a vendégcsapat. Egy előre vágott labdánál Tímár Krisztián és Kecskés Tamás várt egymásra a felezővonalnál, ráadásul előbbi el is csúszott, így Tischler csapott le a labdára, s egyedül vezethette a kilépő Kurucz Péterre, majd 17 méterről a kapu bal alsó sarkába gurított (0–1).

A hazaiak azonban nem adták fel, a másodpercekkel korábban beállt Kiss Máté előbb csak centikkel bombázott a kapu mellé egy szabadrúgást a 67. percben, majd ugyanő ívelt be jobbról egy szögletet tíz perccel később, a labdát pedig a középen berobbanó Pál Szabolcs fejelte 5 méterről a kapuba (1–1).

A hosszabbításban pedig jött a slusszpoén: egy újabb jobb oldali szöglet után egy védő fejelte le a labdát a rövid saroknál, amit aztán Windecker csúsztatott a kapu felé. Ebbe a becsúszó Tímár pöckölt még bele ballal, 4 méterről, s juttatta a labdát a kapu jobb alsó sarkába (2–1).

Az újabb három pontnak köszönhetően – kedden a Diósgyőrt verték meg – hét pontra csökkent a siófokiak hátránya a még bentmaradó helyen álló Pápával szemben.

Horváth Károly (a Siófok szakmai igazgatója): – Nem várt fordulat állt be a mérkőzésen, de ilyen a labdarúgás – nyilatkozta Horváth Károly a SportTv-nek. – Ma játékban nem tettünk sokat a győzelemért. Hat nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, nem játszottunk jól, pontatlanok voltunk. Egyetlen egy dologra hívtam fel a játékosok figyelmét: tartsanak ki, az akaraterejükre nagy szükség van. Addig küzdjenek, amíg a játékvezető le nem fújja a találkozót. Sikerült belekapaszkodnunk az utolsó szalmaszálba. Nagy szerencsénk volt, hogy a védelmi hibánkon nem ment el a mérkőzés. Dicséret illeti Kiss Mátét, aki pályára lépése után nagyon jól rúgta a pontrúgásokat, így a nem kis szerencse mellett neki is döntő szerepe volt abban, hogy megfordítottuk a meccset. Csodák nincsenek, álmaink vannak, amelyeket megpróbálunk megvalósítani. Az ezt követő mérkőzések mindegyikén az életben maradásunk a tét.

Garami József (az MTK szakmai igazgatója): – Úgy gondolom, hogy jobban játszottunk, mint a Siófok, még ha nem is volt túl sok helyzetünk. Nem lett volna szabad elveszítenünk ezt a meccset. Négy-öt játékosunk hiányzott, de nem szeretnék kifogásokat keresni. Akik játszanak, azoknak kell hozniuk a mérkőzést. Nem tudom, mivel legyek elégedett, majd gondolkodom rajta.

NB I, 24. FORDULÓ
24. FORDULÓ
SIÓFOK–MTK 2–1 (Pál Sz. 77., Tímár 92., ill. Tischler 62.)

17.00 Siófok FC–MTK Budapest 2–1

(Pál Sz. 77., Tímár 90+2., ill. Tischler 62.)

Németh Ádám
19.00 Újpest FC–Pécsi MFC 4–2 (Kabát 2., 7. – a másodikat 11-esből, B. Moraes 19., Vasziljevics 79., ill. Wittrédi 35. – 11-esből, Simon A. 81.) Farkas Ádám