A DVTK elleni sikerrel már nem utolsó a Siófok

2013.04.16. 15:56
A siófokiak alaposan meglepték a DVTK-t (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 20. fordulójában az utolsó Siófok a nyolcadik helyen álló Diósgyőr csapatát fogadta. Az aktívabban kezdő hazaiak a 32. percben szereztek vezetést Jusuf Dajic találatával, majd ezt az 57.-ben Fehér Zsolt révén megduplázták, a végeredményt pedig a csereként beállt Máté János állította be a 78. percben. A Balaton-partiak sikerüknek köszönhetően megelőzték az Egert, s már nem ők a sereghajtók.
SIÓFOK–DVTK PERCRŐL PERCRE – AZ ONLINE, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁST ITT OLVASHATJA!

Bár a meccs első kapura lövési kísérlete Gohér Gergő révén a diósgyőriekhez fűződött még a 2. percben – Kurucz Péter magabiztosan védett –, a siófokiak agresszívan letámadták a vendégeket, s a meccs elején alaposan a kapujukhoz szorították ellenfelüket, de valamirevaló helyzet nélkül.

Tíz perc után enyhült a szorítás, amelynek köszönhetően Rudolf Gergely talált a kapuba, de lesről, így maradt a gól nélküli állás. A túloldalon Kecskés Tamás lövése ment kevéssel a kapu mellé, majd Jusuf Dajic labdaszerzése után Nagy Tamás került nagy helyzetbe, de ő előbb egy cselt csinált, s az ezt követő lövését Ribánszki László már védeni tudta.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK, SZURKOLÓI REAKCIÓ
A diósgyőri szurkolók nehezen viselték a vereséget, a vendégek szakmai igazgatója, Szentes Lázár pedig nehezen találta a szavakat a lefújást követően. Az edzői értékelésekről és a szurkolói reakcióról itt olvashat!

A félidő közepén megint Dajic készített elő egy helyzetet, ezúttal Melczer Vilmos elé sarkalt, aki jobbról, 17 méterről a kapu bal oldala mellé lőtt. Fél óra elteltével aztán góllá érett a hazaiak fölénye: a 32. percben bal oldali szöglet után Pál Szabolcs fejelt 8 méterről a jobb oldali kapufára, majd a kipattanóra is ő érkezett, de közeli lövése elakadt a kapu előterében ólálkodó Vági Andrásban. A labda a gólvonal előtt gurult végig, amikor az érkező Dajic közvetlen közelről a kapuba kotorta (1–0).

Ezt követően is a hazaiak maradtak támadásban, s bár Kecskés bombája még kicsivel mellé ment, Nagy, majd Dajic lövésénél már Ribánszkinak kellett védeni. Így összességében elmondható, hogy az első negyvenöt perc játéka alapján teljesen megérdemelt a hazaiak vezetése a szünetben.

A látottak ellenére Szentes Lázár vezetőedző nem cserélt a félidőben a vendégeknél, így aztán nem sokat változott a játék képe: előbb Melczer lövését, majd Kecskés bombáját kellett védenie Ribánszkinak. Aztán az 57. percben az ő hibája is kellett az újabb hazai gólhoz: egy bal oldali beívelésnél ejtette ki a labdát a kapus, amelyet a hosszún Fehér Zsolt gyűjtött be, s lőtt el 7 méterről. A gólba tartó labda végül Kádár Tamás lábáról került a kapu közepébe (2–0).

Mintha csak ekkor kezdtek volna éledezni a vendégek, előbb a csereként beállt Gosztonyi András lövése szállt kevéssel mellé, majd Gohér szabadrúgását kellett bravúrral szögletre tornáznia Kurucznak. De ekkor is a hazaiak szereztek gólt: a 78. percben Nagy adta be a labdát balról, az alapvonal közeléből, s a hosszún érkező csereember, Máté János – védőjét megelőzve – nyolc méterről a kapu bal felső sarkába fejelt (3–0).

Az eredmény ezt követően már nem változott, a hazaiak teljesen megérdemelten szerezték meg harmadik győzelmüket a bajnokságban, ennek köszönhetően megelőzték az Egert, így elkerültek az utolsó helyről.