NB I: Rebrov saját játékosait és a Kaposvár kapusát dicsérte

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2019.12.01. 21:01
A Ferencváros 1977 után tudott újra győzni egyik „mumusa″, a Kaposvár otthonában a labdarúgó NB I 14. fordulójának záró mérkőzésén. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

A Ferencváros trénere, Szerhij Rebrov azzal kezdte: mindig nehéz néhány nappal egy fárasztó találkozó után pályára lépni.

„Az ellenfél jól használta ki a lehetőségeit, de megérdemelten nyertünk, még akkor is, ha a második félidőben kevesebbet tudtuk tartani a labdát, mint szerettük volna. Le a kalappal a játékosaim előtt, mindent megtettek a győzelemért. Az ellenfél most nagyobb teret engedett nekünk, ezért tudtunk ennyit kontrázni, főleg az első félidő volt alkalmasabb erre, viszont a hazai kapus nagyon jól teljesített.”

A kaposváriak vezetőedzője, Disztl László szerint az FTC ellen hazai pályán szerepelni mindig óriási dolog.

„Szurkolónak és játékosnak egyaránt. Abban reménykedtünk, hogy mindemellett lelkes, agresszív és kemény játékkal eredményesek lehetünk. Az első félidőben próbáltunk hol visszább állni, hol feljebb tolni a védekezést. Lőttünk is egy nagyszerű gólt, aztán sajnos jött rá a válasz, ami bosszantó volt, de ennél is bosszantóbb a második kapott találat, mert egy nem túl veszélyes szabadrúgás kötött ki a hálóban. A szünet után feljebb kellett mennünk, nyomás alatt is tudtuk tartani a Fradit, sikerült gólt lőnünk, aztán sokat dolgoztunk a harmadik találatért, de a Ferencvárosnak olyan kvalitású játékosai vannak, akik eldöntötték a mérkőzést.”

NB I
14. FORDULÓ
Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC 2–3 (Ádám M. 11., Csiki 63., ill. Isael 12., 31., Boli 74.)

Kaposvár, Rákóczi Stadion, 4115 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. Ferencvárosi TC 13 10 2 1 26–12 +14 32
2. Mol Fehérvár FC 14 9 2 3 29–15 +14 29
3. Mezőkövesd Zsóry FC 14 8 4 2 20–11 +9 28
4. Puskás Akadémia FC 14 7 3 4 24–17 +7 24
5. Budapest Honvéd 14 7 1 6 18–19 –1 22
6. Újpest FC 14 6 2 6 22–22 0 20
7. Kisvárda 14 6 2 6 18–19 –1 20