Kikapott odahaza a sokáig 10 emberrel játszó Puskás Akadémia

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.12.14. 16:50
Nagy csata, kemény küzdelem, ZTE-siker (Fotó: Micheller Szilvia)
A sokáig emberelőnyben lévő Zalaegerszeg elhozta a három pontot (0–1) Felcsútról a labdarúgó NB 16. fordulójában. A ZTE korábban sem az élvonalban, sem az NB II-ben nem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Puskás Akadémia–ZTE 0–1 (Bobál G. 57.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1018 néző. Vezette: Iványi
Kiállítva: Hadzsiev (14., Puskás Akadémia)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Írhatnánk, hogy az őszi szezon végére mindkét együttesnél az állandóság a jellemző, mivel a Puskás Akadémia kezdőcsapata majdnem megegyezett az előző fordulóban a Ferencváros otthonában 2–2-es döntetlent elérő összeállítással, csak Sós Bence nem kezdett a ZTE FC ellen, mert az eltiltását letöltő Szolnoki Roland visszatért. Sőt, a csapatkapitány néhány perccel a kezdő sípszót követően szokatlan szerepkörben, jobb oldali támadóként futballozott, helyére a jobb oldali védő posztjára Radics Márton húzódott vissza.

Az állandóság a vendégeknél is felfedezhető volt, mert a Kaposvár elleni 2–0-s győzelem után vélhetően Dobos Barna vezetőedző is ugyanazt a kezdőcsapatot állította volna össze, csakhogy Nikola Mitrovics eltiltása miatt Kiss Máté került a középpálya tengelyébe.

A nagy összeszokottság a 14. percben össze is omlott, amikor a játékvezető – téves döntést hozva – kiállította Kamen Hadzsievet, a Puskás Akadémia belső védőjét. A gyors szerkezetváltás eredményeként Szolnoki Roland átkerült a bal oldali védő pozíciójába. Az emberelőnybe kerülő ZTE pedig feljebb tolta védekezését, s a hátsó alakzatból többször is érkezett az előreívelt labda Radó András és Eduvie Ikoba irányába, gólszerzésre mégis Stieber Zoltán előtt adódott lehetőség, de a helyzet kimaradt. Eszetlenül támadni azonban hiba lett volna a vendégek részéről, mert a felcsútiaknál Gyurcsó Ádám és Ezekiel Henty is képes eldönteni egy-egy mérkőzést: a Puskás Akadémia eddig szerzett 26 góljából tizennégyet e két támadó ért el, s a 28. percben Gyurcsó Ádám fejesből csaknem ismét betalált.

Idővel a vendégek inkább a bal szélen próbálkoztak, több beadás érkezett a kapu elé, de az első félidőben maradt a gól nélküli döntetlen. Márpedig a forduló előtt a 11., kieső helyen szerénykedő zalaiaknak az emberelőnytől függetlenül szükségük lett volna az idegenbeli győzelemre, ha a tabellán közvetlenül előttük álló csapatoktól (Kisvárda, Debrecen, Diósgyőr) nem akarnak még inkább leszakadni (az egy hellyel előkelőbb helyen tanyázó Paks ugyanannyi ponttal kezdte a fordulót, de a bentmaradás szempontjából végzetes lenne, ha a ZTE csak egy riválisára koncentrálna, s a győzelmek számában a rivális tolnai klub jobban áll).

A terveknek megfelelően a ZTE erőteljesebben is kezdte a második félidőt, s három percben belül Radó András és Stieber Zoltán is gólt szerezhetett volna, ám Hegedüs Lajos mindkétszer védett. A ZTE két támadója aztán részt vett a vezetés előkészítésében, s Bobál Gergely be is talált. 0–1

Közben pályára lépett Sós Bence, – s hogy visszatérjünk az állandósághoz – a lecserélt Radics Márton helyét ki más, mint Szolnoki Roland foglalta el. A gól után így az emberelőnynek nyoma sem volt, a Puskás Akadémia támadóbban lépett fel, s csak Demjén Patrik védéseinek köszönhetően nem változott az eredmény, sőt Oleh Holodjuk és Szépe János beállításával is az eredmény őrzését tartotta szem előtt a vendégcsapat.

A kék-fehérek biztonsági játékkal idegenbeli bravúrral fejezték be az őszi szezont, ez a riválisok eredményeit figyelembe véve talán jelentőségteljesebb, így úgymond „lőtávolon” belül maradtak.