Feczesin duplázott, az Újpest magabiztosan győzött a Puskás otthonában

2019.11.09. 16:47
Feczesin duplázott, már hatgólos az idényben(Fotó: Koncz György)
Az Újpest FC idegenben 3–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát a labdarúgó NB I 12. fordulójában. A vendégeknél Feczesin Róbert ismét duplázott, így hazatérése óta nyolc bajnokin már hat találatnál jár.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–3
Felcsút, Pancho Aréna, 1725 néző. Vezeti: Bogár Gergő
Gólszerző: Henty (34.), ill. Onovo (31.), Feczesin (45., 81.)

A játékosok már a pályán várták a kezdőrúgást, amikor Nebojsa Vignjevics előbukkant a játékoskijáróban. Fájdalmas bicegésnek nyoma sem volt, a tréner csípőproblémái a jelek szerint sokat javultak az elmúlt napokban, s Felcsúton leült a kispadra.

Mi az, hogy leült!

Kétpercenként ugrált fel a helyéről, a szerb tréner újra vehemensen élt együtt a játékkal.

De nem mindenkinek volt ilyen jó a visszatérése: a több mint hét hónap után visszatérő Varga József elkezdett sántítani, majd fájdalmas arccal a fűre rogyott. A középpályás sérült lába öt és fél percet bírt, nem véletlen, hogy könnyekkel küszködve bicegett az öltözőbe… Azt már nem is látta, ahogy az Újpest négy perccel később százszázalékos ziccert rontott, majd támadásban is maradt. A találkozó ezen szakaszában egyértelműen a lilák járatták többet a labdát, ami már csak azért sem volt meglepő, mert a statisztikák szerint eddig az egész NB I-es mezőnyben ők birtokolták a legtöbbet a labdát, és mellette ők vezették a legtöbb támadást. Hogy ezt a tételt tovább erősítsék, alig több, mint fél óra elteltével a vérző orra miatt méretes ragtapasszal futballozó Simon Krisztián gólpasszt adott, és megszerezték a vezetést a lilák. A Puskás Akadémia három perccel később ugyan egyenlített, ám a szünet előtti pillanatokban újabb mesteri támadást vezettek az újpestiek, Feczesin Róbert pedig nem az a típus, aki ne használná ki, ha egyedül hagyják… 1–2

A fordulás után úgy tűnt, a hazaiak ha nehezen is, de ráerőltetik akaratukat a lilákra, többször is veszélyeztettek, a vendégek kapusának, Banai Dávid ekkor alighanem egy-két izzadtságcsepp is megjelent a homlokán. Hornyák Zsolt vezetőedző pályára küldte a héten betegséggel küszködő, csupán pénteken tréningező Gyurcsó Ádámot, amitől lendületesebb lett a bal oldal, de a helyzetek kimaradtak, a lövések elakadtak a védőkben, kapusban. A hajrában aztán újra villant az Újpest és Feczesin Róbert, ezzel végképp eldőlt a mérkőzés. A lila-fehérek támadói kifejezetten jó napot fogtak ki, hiszen a duplázó játékos mellett Obinna Nwododót is nehezen tartóztatták fel, és Simon Krisztián is fénykorát idézően száguldozott a pálya szélén. A Puskás Akadémiánál bánhatják a szombati vereséget, ha jobban jönnek ki a fordulópontokból, és a szünet utáni húsz percben sikerül egyenlíteniük, másként is alakulhatott volna a találkozó, így azonban megérdemelten győzött az Újpest. A Felcsútra látogató fővárosi ultrák felállva éltették Feczesin Róbertet – a csatár lassan kezd hozzászokni az érzéshez, Nebojsa Vignjevics pedig mosolyogva ballaghatott az öltözőbe. A csapat fontos három pontot szerzett – s ez gyógyír minden fájdalomra. 1–3

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!