Az Újpest nem tudott mit kezdeni a lendületes akadémistákkal – nyert a PAFC

2020.08.30. 19:45
A Puskás Akadémia tartalékos összeállításban is 3–2-re legyőzte az Újpestet a labdarúgó NB I 3. fordulójában. A lila-fehérek Stieber Zoltán fejetlensége miatt több mint 50 percet futballoztak emberhátrányban. A második félidő hosszabbításában ráadásul kettős emberhátrányba is kerültek. A hazaiak hőse a 18 esztendős Komáromi György volt.
A Puskás Akadémia ötgólos meccsen győzte le az Újpestet (Fotó: Micheller Szilvia) – GALÉRIÁNKHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Újpest FC 3–2 (Komáromi 11., Szolnoki 49., Plsek 83. – 11-esből, ill. Simon K. 44., Máté 86.)
Felcsút, Pancho Aréna, 700 néző. Vezette: Karakó Ferenc

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha minden úgy alakul, ahogy Felcsúton előzetesen remélték, a Puskás Akadémia úgy készült volna az Újpest elleni találkozóra, hogy történelmet írva megnyerte a Hammarby elleni Európa-liga-mérkőzést, és várja a hétfői sorsolást, amikor kiderül, melyik csapat lesz az ellenfele a sorozat második selejtezőkörében. Csakhogy...

Hornyák Zsolt vezetőedző kényszerpályára került, hiszen majd' egy csapatra való labdarúgót kellett Svédországban nélkülöznie, így a Hammarby 3–0-ra nyert, vagyis az európai kupakaland csak egyetlen mérkőzés erejéig tartott. Három nappal a kiesés után az első bajnoki várt az együttesre, s talán írnunk sem kell, a csütörtöki meccset kihagyó alapemberek ezúttal sem kerültek be a Puskás Akadémia keretébe. A 17 esztendős kapus, Auerbach Martin éppúgy az első NB I-es találkozójára készült, mint a nála egy évvel idősebb Komáromi György vagy a 19 éves mongol Ganbold Ganbajar, és bár nyilván tehetséges fiatalokról van szó, bevetésük jelezte a hazai szakmai stáb lehetőségeit.

A másik vezetőedzőnek, Predrag Rogannak nem voltak ilyen gondjai. Igaz, Kire Risztevszki eltiltás miatt nem léphetett pályára, a nagyszerű formát mutató Banai Dávid sem került be a keretbe, ugyanakkor először kezdett a 26-szoros válogatott Stieber Zoltán.

Alig öt perce tartott a bajnoki, amikor Auerbach Martin rossz kirúgása után Simon Krisztián került helyzetbe, de Szolnoki Roland önfeláldozó vetődéssel szögletre tudott menteni. Csaknem öt perccel később már jött a gól is, igaz, a másik oldalon: Nagy Zsolt a saját térfelének közepéről indulva Komáromi Györgyöt hozta játékba, a hazaiak újonca a jobb szélről befelé húzott, majd pazar megoldást választva ballal kilőtte a vendégkapu jobb felső sarkát. 1–0

Tegyük hozzá, a felcsútiak saját nevelésű fiatalja Stockholmban csereként beállva sem futballozott megilletődötten, és bár néhány percnyi játék után nem akarunk elhamarkodott véleményt alkotni, úgy gondoljuk, inkább a hozzá hasonló fiatal tehetségeknek kell lehetőséget adni, mint a sokadrangú légiósoknak.

Filip Pajovics kapitális hibája után megduplázhatta volna előnyét a házigazda, de Kiss Tamás elhibázta a ziccert. Nem jelentett meglepetést, hogy a 30. perchez közeledve az újpesti szurkolók ébresztőt kiabáltak. A Puskás Akadémia valamennyi játékosa fegyelmezetten, nagy akarással futballozott, Kiss Tamás gyorsaságára alapozva veszélyes támadásokat vezetett, ráadásul az első játékrész hajrájában Stieber Zoltán kiállítása miatt emberelőnybe is került. Ennek ellenére a vezetést nem tudta megtartani, hiszen a válogatott keretbe is meghívott Simon Krisztián még a szünet előtt egyenlített. 1–1

Aki arra számított, a kapott gól megtöri a házigazdát, tévedett. Szolnoki Roland fantasztikus találatával már a második játékrész elején előnybe került a Puskás Akadémia, majd Radics Márton fejelhetett volna gólt – ekkor kimondottan jól futballozott a Puskás Akadémia. 2–1

Egyértelműen az történt a pályán, amit a felcsútiak akartak, és ha a játékosaik rutinosabbak a vendégkapu előterében, eldönthették volna a párharcot. A második félidő hajrájában Jakub Plsek büntetőjéből ismét betalált a hazai együttes, nem sokkal később azonban Máté Zsolt fejessel szépített, így maradt izgalom az utolsó pillanatig. Az Újpest végül kilenc emberrel fejezte be a küzdelmet, a Puskás Akadémia pedig teljesen megérdemelten nyerte meg első idénybeli bajnokiját. 3–2

Puskás Akadémia–Újpest FC 3–2Felcsút, Pancho Aréna700Karakó Ferenc
Budapest Honvéd–Kisvárda 1–2 Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion2183Farkas Ádám