Arabuli késői góljával kerülte el a vereséget a PAFC a Paks ellen

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.12.08. 16:49
A Paks az utolsó pillanatokig hihetett a három pont megszerzésében (Fotó: Micheller Szilvia)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Puskás Akadémia nagy hajrával egy pontot otthon tartott az utolsó szűk húsz percet tíz emberrel végigjátszó Paks ellen.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Paksi FC 1–1 (Arabuli 94., ill. Danilovics 31. – öngól)
Felcsút, Pancho Aréna, 527 néző. Vezette: Bognár
Kiállítva: Báló (72., Paks)

A Puskás Akadémia számára nem tűnt megoldhatatlan feladatnak a paksiak legyőzése, hiszen a vendégek a legutóbbi négy bajnokijukból egyet sem tudtak megnyerni, ráadásul a hétközi Magyar Kupa-fordulóban 120 perces csatára kényszerültek az NB II-es Siófok vendégeként (2–2 után tizenegyesekkel jutottak tovább).

Csaknem negyedórán keresztül csupán „kóstolgatták” egymást a csapatok, hogy aztán Fejes András hibája után helyzetbe kerüljön a házigazda. A vendégek védője rosszul vette át a labdát egy bal oldali beadást követően, Osváth Attila szerelte, és éles szögből leadott lövését Rácz Gergőnek kellett bravúrral hárítania. A hazai együttes játszott enyhe mezőnyfölényben, Csertői Aurélt azonban az bosszantotta leginkább, hogy játékosai a támadóharmadban szinte kivétel nélkül rossz megoldást választanak, és így esélyük sincs helyzetbe kerülni. Ám elegendő volt egy nagyszerű egyéni villanás, hogy minden megváltozzon: Remili Mohamed pazar lövése után a labda a kapufa és Braniszlav Danilovics közreműködésével került a jobb sarokba, vezetett a Paks, mi több, arra is volt esélye, hogy még a szünet előtt megduplázza a különbséget.

Számítani lehetett rá, hogy a hazaiak edzője, Benczés Miklós a második félidőre megpróbálja erősíteni együttese támadójátékát, ment előre, próbálkozott a Puskás Akadémia, ugyanakkor többször is fellazult a védelme, és ha Bartha László az egyik bal oldali vendégpróbálkozás végén jobb megoldást választ, a Paks növelhette volna az előnyét. Mivel eltelt a játékrész fele, és nem változott semmi, Radó András is pályára lépett, ám mint tudjuk, egy csapat futballja nem attól lesz hatékony, ha egyszerre sok csatár tartózkodik a pályán. Báló Tamás szigorúnak tűnő kiállításánál a Puskás Akadémia esélyt kapott az egyenlítésre, és bár a hazaiak Hegedűs János lövése után büntetőt reklamáltak (a labda a sorfalban felugró Remili Mohamed könyökét találta el), nem kaptak, majd amikor már úgy tűnt, hogy a Paks három ponttal távozik, Bacsana Arabuli a hosszabbítás végén egyenlíteni tudott.

Közel járt a Paks az igazi bravúrhoz, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

Ki hitte volna, hogy aztán az izgalmak folytatódnak...