Bognár két gólpasszt adott, nyert a Mezőkövesd Felcsúton

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2018.05.19. 16:57
Cseri Tamás a végül győzelmet érő gólját ünnepli (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB 31. fordulójában a kiesés ellen küzdő Mezőkövesd mind a három pontot elvitte a Puskás Akadémia otthonából. A vendégek vezére Bognár István volt, aki két gólpasszt is adott.  Mindhárom cseréjét korán kihasználta a hazai csapat, amely Hegedűs János távoli lövésével pár perccel a vége előtt tudott csak szépíteni.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1–2
(Hegedűs J. 81., ill. Pillár 11., Cseri 40.)
Felcsút,
Pancho Aréna, 882 néző. Vezette: Solymosi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Váratlanul két klasszikus jobbhátvédet is a kezdőcsapatba állított Pintér Attila, a Puskás Akadémia vezetőedzője, Osváth Attila maradt eredeti posztján, míg Poór Patrik ezúttal balhátvédként kapott szerepet. Elöl Ezekiel Hentyre és Radó Andrásra várt a góllövés feladata, a kövesdiek pedig Koszta Márkkal és Sztefan Drazsiccsal támadtak.Az utóbbi időben remek formában játszó, nem mellesleg a jövő heti Magyar Kupa-döntőre készülő házigazdák már a 2. percben veszélyeztettek, Henty 14 méteres, jobblábas lövése után alig kerülte el a jobb kapufát a labda. Azt hihettük volna, hogy ezután folytatódnak a felcsúti rohamok, ám az első félidőben több nagy helyzete már nem is volt a PAFC-nak.

A vendégek középpályása, Bognár István viszont ficánkolt, mint hal a vízben: csapata csaknem valamennyi lehetőségénél részese volt az akciónak – és nem is mellékszereplőként. Előbb a nyolcadik percben lőtt tíz méterről, és bár nem volt túl erős a laposan kapura küldött labdája, Hegedüs Lajosnak védenie kellett. Három perccel később viszont már gólpasszt adott, kicsit jobbról ívelt be egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre, ott az előrehúzódó védő, Pillár Róbert maga elé tette a labdát, majd jobbal, 11 méterről remek testtartással és mozdulattal a bal alsó sarokba tekert (0–1).

A szünetre pedig már kétgólos előnnyel mehetett a borsodi együttes, mert a 40. percben gyönyörű, bal oldalon futó támadás végén a második gólját is megszerezte. És a gólpasszt ismét Bognár István adta (Cseri Tamás, 0–2)! Sőt, csaknem háromgólosra nőtt a Mezőkövesd előnye az első félidő utolsó percében, amikor bal oldali beadást követő kavarodás után Hegedűs Jánosnak a gólvonal elől kellett felszabadítania.

Változtatnia kellett Pintér Attilának, ő pedig Radó Andrásban és Szécsi Márkban fedezte fel a gyenge láncszemeket, ám a szünetben a helyükre érkező Ulysse Diallo és Márkvárt Dávid játéka révén sem váltak veszélyesebbekké a hazai támadások. Jóval többet birtokolták ekkor a labdát a hazaiak, folyamatosan keresték a réseket, de a Mezőkövesd nagyon szervezetten védekezett. Hazai fegyverként maradtak az átlövési kísérletek, mint Antonio Perosevicé a 70. percben 24 méterről. Ennél jobban sikerült a belső védő, Hegedűs János próbálkozása a 82. percben, s ezután nagy rohamokba kezdett az egyenlítésért a Puskás Akadémia, a vendégek az utolsó tíz percben szinte át sem lépték a felezővonalat, de igazi gólhelyzet már nem alakult ki. 1–2

Győzelmével a Mezőkövesd valószínűleg benn marad az élvonalban.