Hiába vezetett két góllal a Puskás, egy pontot hazavitt a Honvéd

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2019.05.04. 16:48
A labdarúgó NB I 31. fordulójában nem bírt egymással Felcsúton a Puskás Akadémia és a Budapest Honvéd. Nagy Zsolt korai, megpattanó lövésével jutott vezetéshez a PAFC, amely Knezevic büntetőjével növelte előnyét. Egy percre rá egy hatalmas védelmi megingás után a gólkirályjelölt Holender találatával szépített a fővárosi gárda. A szünet után a Puskás átengedte a kezdeményezést a Honvédnak, ami megbosszulta magát: Lovric fejesből egyenlített, így a felcsúti csapat még nem tudta bebiztosítani a bennmaradását.
Nem bírt egymással a Puskás Akadémia és a Honvéd (Fotó: Micheller Szilvia) – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 2–2 (Nagy Zs. 9., Knezevic 39. –11-esből, ill. Holender 40., Lovric 58.)
Felcsút, Pancho Arena, 1941 néző. Vezette: Solymosi Péter

A pikáns párosítás: az utóbbi években, mondhatjuk, az egyik legfontosabb mérkőzés a Budapest Honvédnak a felcsútiak elleni bajnoki lett. Nem volt meglepő, hogy a vendégszektorba szóló 620 belépő már napokkal korábban elkelt, s a kispesti szurkolók eleinte nagy hangerővel biztatták kedvenceiket. Úgy tűnt, csapatukra rá is fér a támogatás, mert a Puskás Akadémia másfél perccel a kezdés után majdnem gólt szerzett, Nagy Zsolt lövését követően Gróf Dávid bravúrral tolta kapufára a labdát. A házigazda agresszívan, akaratosan kezdte a mérkőzést. Komjáti András, az ideiglenesen megbízott vezetőedző ugyanazt a kezdőcsapatot küldte a pályára, mint legutóbb, a Mol Vidi ellen (1–1 lett a végeredmény), s ez azt jelentette, hogy Balogh Balázs, Kiss Tamás vagy éppen Radó András csak a kispadon kapott helyet, de az első percekben senki sem hiányolta őket. A felcsúti együttes többet birtokolta a labdát, irányította a játékot, a Honvéd nem találta a ritmust, így nem volt meglepő, hogy még tíz perc sem telt el, amikor a Puskás Akadémia vezetést szerzett. Ismét Nagy Zsolt, a támadó szellemű balhátvéd próbálkozott lövéssel, és bár a labda megpattant Batik Bencén, és egyértelműen becsapta Gróf Dávidot, nem vesszük el a gólszerző érdemeit, már csak azért sem, mert egy szép cselt követően a rosszabbik, azaz a jobb lábával lőtt – és neki lett igaza.

Jó negyedórának kellett eltelnie, hogy a Honvéd is mutasson valamit: addig nem tudtunk feljegyezni értékelhető vendégakciót. Ekkor Batik Bence nagyszerű keresztlabdája után indult meg a vendégcsapat, és Holender Filip nagy helyzetben fejelhetett, de rosszul találta el a labdát. Ez mintha felébresztette volna a felcsútiakat, ismét a meccs elején látott sebességre kapcsoltak: előbb Josip Knezevic lőtt veszélyesen, majd Gonzalo Vega fejelhetett közelről, Gróf Dávid bravúrral védett. A kispestiek azt hitték, elmúlt a veszély, pechjükre Eke Uzoma is ezt gondolta, aki a kapusáról kipattanó labdát nagyon kényelmesen próbálta megjátszani, elvesztette, Enisz Ben-Hatira pedig feleslegesen szabálytalankodott: tizenegyes! Máris két góllal vezetett a hazai csapat.

„Ne álljunk meg, gyerünk tovább, figyeljünk!” – kiabálta Hegedüs Lajos a társainak a középkezdést megelőzően, s talán megérezte, hogy a kétgólos előny árthat a koncentrációnak, de hiába figyelmeztetett, mert néhány másodperccel később Hegedűs János röviden fejelte haza a labdát, Holender Filip élt a lehetőséggel, visszahozva a Kispest esélyeit.

Supka Attila is a szokottnál tompábbnak, lassabbnak érezhette csapatát, mert kettős cserét hajtott végre a szünetben, ennek ellenére az első lehetőség a második félidőben is a Puskás Akadémiáé volt, de a beküldött Tonci Kukoc máris igazolta a csere jogosságát, mert nagyot mentett. Sőt, a horvát szélső újabb jó pontokat szerzett a kispesti szurkolóknál, amikor nagyszerűen adott be, és Ivan Lovric közelről nem hibázott.

Elolvadt a felcsútiak kétgólos előnye, de még sok volt hátra, és innentől kezdve kimondottan élvezetes, izgalmas mérkőzés lett ebből a bajnokiból. Mindkét csapat meg akarta ugyanis nyerni a mérkőzést, és úgy tűnt, ehhez a Honvéd áll közelebb. Danilo kétszer is nagy helyzetbe került, Holender Filip egy alkalommal már a kapuson is túljutott, de a harmadik vendéggól csak nem akart megszületni. A hazai együttes ebben az időszakban inkább a stabil védekezésből indított gyors kontratámadásokban bízott, de az ellenakciókat már nem tudta végigvinni, nagy helyzet már nem alakult ki Gróf Dávid kapuja előtt.

Így végül fordulatos, érdekes bajnoki végén egy-egy pont lett mind a két csapat jutalma, de könnyen lehet, hogy ezzel egyik oldal sem elégedett. A Puskás Akadémia 2–0 után könnyedén megnyerhette volna az összecsapást, de a kispestiek is sokat tettek a sikerért.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!