Hiába vezetett a Debrecen, a Paks négy gólt szerezve fordított

2020.02.22. 16:47
Szécsi szerezte meg a vezetést a DVSC-nek a Paks ellen az NB I 22. fordulójában, de még az első félidőben fordított a házigazda Kulcsár és Böde góljával, és bár a folytatásban kiegyenlített a Debrecen, magabiztosan győzött a Paks (4–2).

22. FORDULÓ
Paksi FC–Debreceni VSC 4–2 (Kulcsár D. 26., Böde 32., Sajbán 87., Windecker 93., ill. Szécsi 5., Garba 65.)
Paks,
Paksi FC Stadion, 1221 néző.Vezette:Berke

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Erős túlzás lenne azt állítani, hogy a Paksi FC kedvenc ellenfelének, a Debreceni VSC számít. A paksiak harmincegy próbálkozásból csak négyszer tudták legyőzni riválisukat, hazai pályán pedig kétszer szerezték meg ellene a három pontot. Szinte napra pontosan egy esztendeje, 2019. február 23-án a Paks 2–1-re verte pályaválasztóként a Lokit, és arra készült, hogy két vesztes bajnoki után (2–0-s vereség a Puskás Akadémia és a Diósgyőr ellen is) megszerzi a számára létfontosságú három pontot.

Rémálomszerűen kezdődött a Paks számára a találkozó, hiszen egy bedobást követően a Debrecen már az 5. percben megszerezte a vezetést (0–1), és ez a találat érezhetően „megfogta” a paksiakat. Balogh Balázsék ebben az időszakban sok átadási hibával futballoztak, nem tudták pontosan megjátszani Böde Dánielt, és esélyük sem volt arra, hogy egyenlítsenek. A játékrész közepén tüntetett a hazai közönség – okkal –, ugyanis a vendégek védője, Ferenczi János kézzel ütötte el a labdát Kulcsár Dávid elől, a jogos büntető azonban elmaradt. Három perccel később a sors igazságot szolgáltatott a paksiak labdarúgójának: a Szakály Dénes által lefejelt labdát bődületes erővel rúgta a debreceni kapu jobb felső sarkába. A hazai labdarúgók óriási akarással futballoztak, egyre-másra jelentek meg Tomás Kosicky kapuja előtt, és akár büntetőhöz is juthattak volna, hiszen Jurij Habovda gyanús körülmények között tüntette el Hahn Jánost a kapu előterében. Aztán jött Böde Dániel, és olyan gólt rúgott, amilyet fénykorában láthattunk tőle: a félpályáról indulva végig sprintelt a debreceniek térfelén, nem engedte a labdához az őt szerelni akaró védőket, és elegáns mozdulattal löbbölte a labdát a kapuba.

Jól kezdte a második félidőt a házigazda, ha Szakály Dénes kicsit rámenősebb, növelhette volna csapata előnyét. Mindkét együttes nagy erőket mozgósított, hogy a maga javára döntse el a mérkőzést, míg a Paks elsősorban szögletek és szabadrúgások után jelentett veszélyt, addig a Lokiból Nikola Trujics lőhetett volna gólt, azonban centiméterekkel lekésett a Ferenczi János által középre lőtt labdáról. A 65. percben egyenlített a Loki, a frissen beálló Varga Kevin remek passzt adott Haruna Garbának, aki a bal alsó sarokba gurította a labdát (2–2).

Aztán bebizonyosodott, Osztermájer Gábor is tud cserélni, ugyanis Haraszti Zsolt szabadrúgása után Sajbán Máté megszerezte a paksiak harmadik gólját. Balogh Balázs lezárhatta volna a vitás kérdéseket, ám mellé rúgta a büntetőt, de egy újabb cserejátékos, Windecker József a Paks javára döntötte el a párharcot. 4–2

1. Ferencvárosi TC 20 14 4 2 36–18 +18 46
2. Mol Fehérvár FC 22 13 4 5 39–21 +18 43
3. Mezőkövesd Zsóry FC 22 12 5 5 32–19 +13 41
4. Puskás Akadémia FC 22 9 8 5 35–25 +10 35
5. Budapest Honvéd 22 9 6 7 24–23 +1 33
6. Diósgyőri VTK 22 9 3 10 28–31 –3 30
7. Újpest FC 21 8 4 9 27–31 –4 28
8. Debreceni VSC 21 8 3 10 35–39 –4 27