2019.11.30. 16:45
A kiesés ellen harcoló Paksi FC 4–2-re kikapott odahaza az idegenben igencsak veszélyes Újpesttől a labdarúgó NB I 14. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Paksi FC–Újpest FC 2–4 (Hahn 62., Bor D. 84., ill. Feczesin 20., 51., Zsótér 60., Pauljevics 76.)
Paks, Városi Stadion, 1315 néző. Vezette: KarakóLABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Paks, Városi Stadion, 1315 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az utóbbi években a Paks és az Újpest többnyire unalomba fulladó egymás elleni összecsapásai a legkevésbé sem voltak alkalmasak a labdarúgás népszerűsítésére. Ezúttal azonban kifejezetten élénk kezdéssel rukkoltak ki a felek. Másfél perc sem telt el, amikor Könyves Norbert ziccerben lépett ki, miután a jobb szélen lefutotta Dzenan Burekovicot, és bár Banai Dávid hátrálás közben elcsúszott, miután felpattant, védte a közeli lövést.

A válasz sem késett sokáig, a másik oldalon Zsótér Donát nem sokkal tévesztette el a bal alsó sarkot. Ezt követően viszont sokáig csak Windecker József távoli jelentett némi izgalmat.A csapatok ugyanis sok hibával futballoztak, saját térfélen eladott labdák, pontatlan átadások és lassú tempó jellemezte az első játékrészt. Ha a felek egymás hibájára vártak, akkor a lila-fehérek számítása jött be, Feczesin Róbert ugyanis a legjobb helyen volt a hazaiak kapuját őrző Rácz Gergő hibája után, a tolnaiak támadójátékának erejéről pedig sokat elárul, hogy az első félidő hátralévő részében egyetlen helyzetet sem tudtak kialakítani a vendégek kapuja előtt.

Igaz, a fővárosiak sem igazán törték magukat, hogy egyről a kettőre jussanak, csak néhány kósza beadást kellett hatástalanítaniuk a kiesés elől menekülő hazaiaknak.A második félidőre Hahn János becserélésével igyekezett veszélyesebbé tenni csapatát Osztermájer Gábor, a fordulás utáni első percben mégsem a paksi házi gólkirály, hanem a felső sarkot néhány centivel eltévesztő Windecker József járt közel az egyenlítéshez.

Mint utóbb kiderült, ez volt az utolsó előtti ígéretes lehetőségük a hazaiaknak, a másik kapunál ugyanis az Újpest gólszerzője második helyzetéből a második gólját szerezte, majd az addig visszafogott Zsótér Donát hozta helyzetbe magát szép testcsellel – és máris 0–3 lett az eredmény.

A háromgólos különbség behozhatatlan hátránynak tűnt a nagy akarattal, de rendkívül pontatlanul futballozó Paksnak. Bár Hahn, a hazaiak szünetben becserélt támadója egy percen belül válaszolt a lilák harmadik góljára (1–3), ez nem zavarta meg Nebojsa Vignjevics együttesét, amely továbbra is kézben tartotta a meccset, és végig ügyelt arra, hogy a labda véletlenül se jusson el Böde Dánielhez.

A meccsre Branko Pauljevics éles szögből léc alá lőtt labdája tett pontot, így az Újpest javított a múlt heti, Diósgyőr elleni 2–0-s vereség után, míg a Bor Dávid révén a hajrában szépítő Paks egyre mélyebb gödörben van, immár hat bajnoki óta nyeretlen, és eredményességén egyelőre az edzőváltás sem segített. 2–4