A Paks sorozatban a hatodik meccsén sem talált legyőzőre

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2017.10.21. 15:22
Nem bírt egymással a Paks és a Kövesd (Fotó: Hetényi Zoltán)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Paks sorozatban a hatodik meccsén is pontot szerzett, igaz, a héten edzőváltáson átesett Mezőkövesddel játszott 1–1-es döntetlent.

NB I
13. FORDULÓ

Paksi FC–Mezőkövesd 1–1 (Simon Á. 17., ill. Koszta 29.)
Paks, Városi Stadion, 800 néző. Vezette: Berke Balázs

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Radványi Miklós távozása után kinevezett Kuttor Attila az első meccsét vívta a Mezőkövesd vezetőedzőjeként. Az utóbbi években az utánpótlásban dolgozó szakember – aki két esztendeje, a Haladás élén már szerzett kétmeccses NB I-es edzői tapasztalatot – rögtön jó benyomást keltett, mert megadva a tiszteletet a szakmának, elegáns fekete öltönyben, ingben és nyakkendőben jelent meg a kispadon.

A Paks az előző fordulóban szinte nézhetetlen mérkőzést játszott Újpesten (0–0), és félő volt, hogy minden ott folytatódik, ahol abbamaradt, amikor a 9. percben az egyébként jó rúgótechnikájú Bertus Lajos olyan gyatrán lőtt(?) kapura egy labdát, hogy arra nincsenek szavak. De szerencsére a folytatás nem ilyen lett, és a 17. percben már gólt is láthattunk: Kulcsár Dávid jó lövése után előbb még szögletre mentett bravúrral Tomás Tujvel kapus, aztán azonban Bertus Lajos szögletét hat méterről a kapu jobb oldalába fejelte Simon Ádám, s ezzel vezetéshez juttatta a hazaiakat.

A forduló előtt kieső helyen álló mezőkövesdieknek ezután jobban kellett csipkedniük magukat, és így is tettek. Ennek eredményeként a 29. percben sikerült egyenlíteniük. Jobbról Frano Mlinar szépen tette visszafelé középre a labdát, amelyet a jó ütemben érkező Koszta Márk 11 méterről laposan a jobb alsó sarokba küldött.

Hét perccel később Csertői Aurél együttese előnyt szerezhetett volna a szünetre, ám a labdát jól fedező, majd szépen ellövő Kulcsár Dávid a jobb kapufa tövét találta el.

A második félidő első felében igencsak kiegyenlített játék folyt, egyik csapat sem igazán tudta rákényszeríteni az akaratát a másikra. Még akkor sem, ha a labda többet volt a vendégek térfelén.

Nagyobb helyzete is csak a Paksnak akadt ebben az időszakban: a 66. percben egy balról érkező beadást Kulcsár Dávid fejelt nyolc méterről a jobb kapufára. Aztán tíz perc múlva a másik oldalon is a kapufán csattant a labda, amikor is az előretörő Lázár Pál lövése után Verpecz Istvánt segítette ki a jobb oldali kapufa.

A Mezőkövesd tehette volna a legtöbbet azért, hogy Pakson maradjon mindhárom pont, csakhogy a hazai szöglet után Hudák Dávid rendkívül öngólveszélyes fejesét nagy bravúrral védte csapattársa, Tomás Tujvel.

Az egy-egy gólt szerző csapatok így egy-egy ponttal gazdagodtak.