Négyet szórt a Paks a pontrúgásoknál figyelmetlen Kisvárdának

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.10.06. 16:45
Az egyik gól a paksi négyből (Fotó: Makovics Kornél)
Tovább tart a Paks hazai menetelése, a zöld-fehér csapat biztosan, 4–1-re legyőzte az újonc Kisvárdát a labdarúgó NB I 10. fordulójában. Már az első félidőben kétgólos előnyt szereztek a tolnaiak, amihez az utolsó pillanatokban még egyet hozzátettek, így hét bajnoki és nyolc tétmeccs óta veretlenek.

NB I, 10. FORDULÓ
Paks–Kisvárda 4–1 (Hahn 15., Remili 18., Gévay 42., 92., ill. Horváth Z. 30.)
Paks, Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Radványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remek sorozatban várta a Paksi FC a Kisvárda Master Good elleni bajnokit: Csertői Aurél együttese legutóbb még augusztus 5-én, a Honvéd vendégeként maradt pont nélkül (0–1), azóta hat bajnokijából hármat megnyert és hármat döntetlenre adott, így joggal bízott abban, hogy az újonc ellen is kitart a lendülete. Az elmúlt hetekben megszokott paksi kezdő tizenegy kényszerből egy helyen változott, Papp Kristóf ugyanis eltiltás miatt nem léphetett pályára, így az idény közben a Vasastól szerződtetett Egerszegi Tamás először lehetett kezdő.

Ahogy arra számítani lehetett, a Paks azonnal támadólag lépett fel, és Haraszti Zsolt lövésénél, majd Gévay Zsolt csúsztatásánál közel is járt a vezetés megszerzéséhez. Csaknem negyedóra kellett az addig fegyelmezetten játszó vendégvédelem feltöréséhez: a gólt az idényben már ötödször eredményes Hahn János szerezte, nem szabad azonban elfelejteni, hogy Haraszti Zsolt remek passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társát. Három perccel később már 2–0-t mutatott az eredményjelző, és bár Remili Mohamed kétségkívül látványos gólt szerzett, azért azt is jegyezzük meg, nem kis hiba kellett hozzá. Tény, szögletrúgásnál elsősorban azokat az embereket kell „felvenni”, akik a tizenhatoson belülre érkeznek, ám az még megyei szinten is jelentős mulasztás, ha a kipattanót egyetlen védő sem felügyeli. Húsz perce sem tartott még ekkor a mérkőzés, és máris olyan hátrányba került az újonc, amit látva erősen kétséges volt, hogy van-e visszaút. Mindezt arra lehetett alapozni, hogy a kisvárdaiaknak a szezon során egyetlen olyan bajnokijuk akadt, amely során egynél többször találtak a hálóba – a Haladás elleni 4–1-es győzelem alkalmából.

Gyorsan bebizonyosodott, hogy a hazai védelem ugyancsak képes nagy kihagyásra. Fejes András és Nagy Gergely is számon kérhető a Kisvárda szépítő góljáért, mi több, Gévay Zsolt rossz ütemű szerelési kísérlete (amelyből előbb szabadrúgás, majd a gólt megelőző szöglet lett) kellett ahhoz, hogy ismét szorossá váljék a mérkőzés. A hazaiak középső védője a játékrész hajrájában jóvátette a hibáját, hiszen parádés csúsztatással ismét kettőre növelte a csapatok közti különbséget, de azt se hallgassuk el, hogy Bohdan Melnik közvetlenül a lefújás előtt óriási helyzetet hagyott ki.

Az eredmény ismeretében egyértelműnek tűnt, hogy a Kisvárdának nagyobb kockázatot kell vállalnia, ha közelebb akar kerülni vetélytársához, a kérdés csak az volt, van-e akkora erő az újoncban, amennyi ehhez szükséges. A hazaiak vezetőedzője, Csertői Aurél folyamatosan az oldalvonal mellől próbálta meglátásaival segíteni a labdarúgókat, és ez azért jelezte, hogy a szakember a kétgólos előny ellenére sem feltétlenül elégedett a látottakkal. A Kisvárda egyébként mezőnyben nem játszott alárendelt szerepet, igaz, kapura szinte semmi veszélyt nem jelentett, márpedig így legfeljebb szimpatikus vesztes lehetett.

Érthetetlennek tűnt, a Paks miért nem fektet egy kicsit több energiát a meccsbe, egyértelmű volt ugyanis, hogy egy újabb gól végkép lezárná a párharcot. Persze a biztos előny így is a házigazdánál volt, és látszott, hogy ha nem is növeli, de legalább megtartja. Aztán a végén mégis beakadt egy újabb labda a kisvárdai hálóba (4–1). A Paks sorozatban a hetedik bajnokiján maradt veretlen, ezzel csatlakozott az élmezőnyhöz.

12. Szombathelyi Haladás 10 1 2 7 11–21 –10 5
A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.