Öt bajnoki iksz után nyert ismét a Paks hazai környezetben

2016.12.03. 15:20
A Paks 2–1-re legyőzte a Haladást (Fotó: Makovics Kornél)
A Paks 2–1-re legyőzte a Haladást a labdarúgó NB I 18. fordulójában, és öt döntetlent követően diadalmaskodott ismét hazai környezetben.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

PAKS–HALADÁS 2–1 (Koltai T. 14. – 11-esből., Szakály D. 60., ill. Gaál 38.)

A Paks és a Haladás sem mutatott különösebben jó formát az előző hetekben, a két együttes csupán egy-egy meccset tudott megnyerni a legutóbbi öt bajnokijából.

Mészöly Géza vezetőedző hiába reménykedett, Király Gábor nem tudta vállalni a játékot a szombathelyieknél.

A Paks a mérkőzés elején nagy nyomást gyakorolt, aminek a 14. percben meg is lett az eredménye: Szakály Dénes buktatása után Koltai Tamás értékesítette magabiztosan a jogosan megítélt tizenegyest (1–0).

A vezető találatot követően is sokat birtokolták a labdát a hazaiak, ám a 20. perctől átvette a kezdeményezést a vendégegyüttes. A paksiak ezzel szemben átadták a területet, berendezkedtek kontratámadásokra, valamint átívelésekkel próbálkoztak.

A félidő vége előtt hét perccel veszélyes helyről végezhetett el pontrúgást a Haladás. Amely élt is a kínálkozó lehetőséggel, Gaál Bálint a bal sarokba csavart (1–1).

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban. A 60. percben Hahn János óriási helyzetet puskázott el, miután kicselezte a kapust is, ám rosszul döntött, lövés helyett passzolt.

És a ziccerre rögtön góllal válaszolt a Paks! Szakály Dénes kapott remek kiugratást, a támadó látta, hogy a kapus kissé kint áll, és a tizenhatos előteréből gyönyörű mozdulattal a kapuba emelt (2–1).

Hiába próbálkozott a Haladás, a folytatásban már nem sikerült betalálnia, így az eredmény nem változott – a Paks 2–1-re győzött.

Csertői Aurél gárdája öt döntetlen után diadalmaskodott ismét hazai pályán a bajnokságban.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!