A Paks simán legyőzte a DVTK-t, saját kezében maradt a sorsa

2020.06.24. 20:55
A labdarúgó NB I 32., utolsó előtti fordulójának záró mérkőzésén a kiesés elől menekülő Paks hazai pályán 4–2-re legyőzte a Diósgyőri VTK-t, így a saját kezében maradt a sorsa: ha az utolsó körben nem kap ki a DVSC otthonában, megtartja élvonalbeli tagságát.

A Paks simán legyőzte a DVTK-t, így a saját kezében maradt a sorsa (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Paks–DVTK 4–2 (Windecker 17., 74., Gévay 48., Hahn 56., ill. Iszlai 60. – 11-esből, Molnár G. 90.)
Paks, Paksi FC Stadion, 1891 néző. Vezette: Karakó

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ideges szurkolók köpködték a magokat a lelátó mögött. A Diósgyőr elleni ütközetnek kieső helyről vágott neki a csapat, mobiltelefonján több fiatal drukker is a debreceni Haruna Garba Mezőkövesden fejelt győztes gólját nézegette.

Csupa feszült szurkoló ült fel a székekre. Bizonyára sokuk fejében megfordult, megeshet, hogy jó ideig ez lesz az utolsó NB I-es mérkőzés, amit az épülő-szépülő Fehérvári úti stadionban játszanak...

Az Osztermájer Gábor edzette Paks győzelmi kényszerben lépett pályára, a csapat indulója ennek szellemében fülsiketítően bömbölt a hangfalakból. A máskor csendben üldögélő idős helyi drukkerek is „Hajrá, Paks!” csatakiáltással engedték útjukra a fiúkat, és nem sokon múlt, hogy a hazaiak már az ötödik percben megszerezzék a vezetést. Szabó János életerős lövését Bukrán Erik bravúrral ütötte szögletre. A paksi játékosok fogták a fejüket, ám nem sokat kellett várni az első gólra (1–0). A zöld-fehérek úgy vetették magukat harcba, ahogy a kiesés elől menekülő együttesnek kell, Könyves Norbert egy ütközést követően véreset köpött, de egy jégkockát elszopogatva már futott is vissza a gyepre. Ment előre becsülettel a hazai együttes, az első huszonöt percet alaposan megpörgette, hogy aztán – tudatosan vagy sem – visszavegyen a tempóból.

A szünet előtt egyre inkább magukra találtak a diósgyőriek, és többször is szép támadással jutottak el a hazaiak kapujáig. Az iramra, az akarásra nem lehetett panasz, a vendégek fiatal védői próbálták feltartóztatni a hazaiak rutinos támadóit, amiből aztán több kemény ütközet is kialakult. A kispadok előterében Feczkó Tamás a nyugalom szobraként álldogált, kollégájáról, Osztermájer Gáborról viszont lerítt az idegesség, ide-oda toporgott a neki kijelölt területen: hol keresztbe fonta karjait, hol kortyolt egyet a földön mellette heverő vizespalackból. Egyértelmű volt, a második félidőre a Paksnak újra fel kell pörgetnie a tempót, ha valóban lépéselőnybe szeretne kerülni vetélytársaival szemben.

Két perc és három másodperc telt el a második félidőből, a labda máris a diósgyőri kapuban pihent, majd nem sokkal később már 3–0-ra vezetett a hazai együttes. Agresszíven kezdtek a paksiak, alighanem úgy jöttek ki a második félidőre, hogy rövid időn belül lezárják a mérkőzést – így is tettek. A lelátón egyre jobb ütemben fogyott a hideg sör, a kortyolást csak az vetette vissza, amikor Iszlai Bence tizenegyesből az alsóba gurított, és szépített a Diósgyőr, de aztán Windecker József fejjel is bevette a vendégkaput. Molnár Gábor gólja végül már nem sokat ért... 4–2

Hozta a kötelezőt a Paks, a játékosok nem remegtek meg a győzelmi kényszerben, és az utolsó fordulóban nem mindennapi kilencven perc vár rájuk a debreceni Nagyerdei Stadionban.

Mezőkövesd,Városi Stadion3190Andó-Szabó Sándor
Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion1982Antal Péter
Kisvárda–Puskás Akadémia 1–1