A végén jött a csattanó, a Paks legyőzte a Diósgyőrt

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2018.02.24. 16:50
Egygólos félidei előny után a találkozó végén is ennyivel bizonyult jobbnak a Paks a Diósgyőrnél a labdarúgó NB I 20. fordulójában: a hazaiak a 90. percben szerzett Haraszti Zsolt-góllal legyőzték a vendégeket.

A Paks nagy küzdelemben csikarta ki a győzelmet (Fotó: dvtk.eu)

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

PAKS–DIÓSGYŐR 2–1 (Szakály D. 24., Haraszti 90., ill. Szarka 60.)
Paks, Városi Stadion, 852 néző. Vezette: Solymosi

Mínusz két fok.

Ideális futballidőnek azért nem nevezhetjük, ám ebben a fagyos légkörben szerencsésnek érezhették magukat a mérkőzésre érkezők, hogy sütött a nap! Mert bizony ha fúj a szél vagy esik a hó, a mínusz két fokot sokkal nehezebb lett volna elviselni...

És ami nagy szó, ránézésre kiválóan előkészített pálya fogadta a csapatokat, az oldalvonalak mentén hóhegyek árulkodtak, mennyi munka van abban, hogy a bajnokit szombat délután le lehetett játszani. A szurkolók azon nevetgéltek, ha a játékosok annyi erőt fektetnek a futballozásba, mint a hó eltakarításába, a dobogóért küzdene a csapat…

Szóval elkezdődött a mérkőzés, nem is akárhogyan. A kezdő sípszó előtt az ősz végén 100. NB I-es mérkőzését játszó Hahn Jánost köszöntötték a közönség udvarias tapsa közepette, aztán a támadó egy perccel később is tapsra ragadtathatta volna a hazai szurkolókat.

Noha a Diósgyőr a tőle megszokott módon kezdett, vagyis Bódog Tamás utasítására a kezdőkörből hátrapasszolt labdát egyből előreívelték a paksi tizenhatosra, hogy esetleg veszélyes helyzet alakuljon ki, mégis a vendégcsapat kerülhetett volna bajba. Labdavesztést követően ugyanis a labda Antal Botondig került vissza, de a kapus rosszul vette át, Hahn János megszerezte, Antal Botond pedig eltalálta a paksi játékos lábát.

A büntető azonban elmaradt – hogy Csertői Aurél miket mondott a két kispad között a tartalék játékvezetőnek, inkább nem idéznénk.

Micsoda pech! A mindkét csapat által kulcsfontosságúnak ítélt mérkőzést azonnal büntetőrúgással kezdhette volna a házigazda, a Diósgyőr pedig megpróbálta kihasználni, hogy mindez elmaradt. Megpróbált iramot diktálni, a játék az első negyedórában jobbára a tolnaiak térfelén zajlott, de ekkor még egyik csapat sem alakított ki helyzeteket.

A Paks nem meglepő módon alaposan megszervezte védekezését, így ellensúlyozta a DVTK labdabirtoklási fölényét. Jó iramban zajlott a mérkőzés, rengeteg volt a test test elleni küzdelem, mindkét csapat játékosai sokat futottak, aztán a félidő derekán megszületett 2018 első NB I-es gólja.
És ez rögtön be is nevezhető a tavasz legszebb találatai közé.

Miközben a Diósgyőr megpróbálta ráerőltetni akaratát a Paksra, védekezése kissé fellazult, így a házigazda villámgyors kontrát vezetett, a bal szélről induló Szakály Dénes középre futva kapott remek indítást, a tizenhatoshoz érve is tiszta lövőhelyzetben volt, ám egy pimasz csellel még nagyobb ziccert teremtett magának, elfektette Dusan Brkovicsot, majd finom mozdulattal átemelte a labdát az elé vetődő Antal Botondon. Jó indítás, szép csel, ravasz emelés – ez volt a paksi gól.

A vezetést követően a játék képe nem sokat változott, a Diósgyőr immár rákényszerült, hogy feljebb tolja védekezését, s hogy amennyire csak tudja, letámadja labdát birtokló ellenfelét, míg a Paks továbbra is a kontratámadásokban bízva futballozott – hozzá kell tenni, hogy stabilan, mert a pálya közepén Simon Ádám és Papp Kristóf rengeteg labdát szerzett, s távol tartották kapujuktól a Diósgyőrt.

Csakhogy Simon Ádámot már a szünet előtt le kellett cserélni, és cserélt Bódog Tamás is, ráadásul kettőt, aligha azért, mert elégedett volt a látottakkal. A váltás mindenesetre bejött a Diósgyőrnek, Szarka Ákos kihasználta a hazai védelem hibáját, és egyenlített.

Az egyenlítés után is nagyjából úgy folytatódott a bajnoki, mint addig, szervezetten futballozó Paksot, mezőnyfölényre törekvő, de kevés helyzetet kialakító Diósgyőrt láttunk. A hajrá elején azonban újabb fordulatra volt esély, az addig kitűnően játszó Szakály Dénes egyedül lépett ki középen, megpróbálta kicselezni a kapust, ám Antal bravúros mozdulattal elütötte a labdát – hatalmas mentés volt!

Az utolsó tíz percben a Paks több helyzetet is kidolgozott, úgy tűnt, többet tenne a győzelemért, és ennek eredményeként Haraszti Zsolt gyönyörűen csavarta a labdát a felső sarokba, megérdemelt győzelemhez juttatva a hazai csapatot. 2–1

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!