„Exei” segítségével ütötte ki a Szpari a Pécset

2014.11.22. 17:55
Nagyon simán nyert a Nyíregyháza (Fotó: Kurucz Árpád)
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában egykori pécsi játékosai hathatós segítségével a házigazda Nyíregyháza Spartacus nyerte meg a pocsék formában lévő csapatok rangadóját a Pécsi MFC ellen.

NB I
15. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PÉCSI MFC 4–0 (Szokol 26., Pekár 67. – 11-esből, Koller 88., Pákolicz 92.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem mondhatni, hogy két bombaformában lévő csapat találkozott volna a Nyíregyháza–Pécs bajnokin, hiszen a két gárda legutóbbi 12 NB I-es mérkőzéséből összesen egyet nyert meg. Az első félidőben egy gól esett, és azt a hazaiak szerezték, de ezúttal nem a Pécsről érkező különítmény (Bajzát Péter, Koller Krisztián, Pákolicz Dávid) volt eredményes, hanem Szokol Zsolt, aki harcosan és remek ütemben érkezett Pekár László szögletére. 1–0!

Az első félidőről sokat elmond, hogy az összes helyzetet értékesítették a csapatok az első 45 percben...

Nagy meglepetésünkre a második félidőben még tovább zuhant a színvonal, borzasztó passzokat szült a nagy akarás mindkét oldalon. Pekár László és Andrej Causic dobta fel végül a mérkőzést: előbbi előbb telibe trafálta a lécet egy szabadrúgásból, utóbbi meg összehozott teljesen fölöslegesen egy 11-est, amelyet a nyíregyházi középpályás magabiztosan értékesített. 2–0!

A horvát légiós Kollert akasztotta, aki nem sokra rá zseniális passzt adott a csereként beálló Sándor Istvánnak, aki azonban elrontotta a „mérkőzéslabdát".

Az expécsiek közül Fodor Ferenc is hozzátette a győzelemhez a magáért, mert blokkolta az ötösön a gólhelyzetben lévő Pölöskey Pétert, a hajrában meg előbb Koller Krisztián (3–0), majd Pákolicz Dávid (4–0) is beköszöntött egykori csapatának, mi meg a záró hírben a magabiztos győzelem kifejezést írhattuk át kiütésre.

Ez a szép siker lendületet adhat a következő bajnokiján a nagy rivális Debrecenhez látogató Szparinak, a Pécs meg sorozatban hatodszor is vereséget szenvedett.