NB I: Nem a piros lapon múlt a Fradi győzelme – Kovács István

2019.04.21. 10:08
A Mol Vidi Anel Hadzic 45. percben kapott piros lapja után egy egész félidőt emberhátrányban játszott a Ferencváros elleni bajnokin, amelyen végül 4–1-es vereséget szenvedett. Ennek okairól Kovács István beszélt az NSO Tv-nek, továbbá szót ejtett Marko Nikolics kétmeccses eltiltásáról is a Magyar Kupában.

MATEK

A Ferencváros négy fordulóval az NB I zárása előtt 11 ponttal vezet a Mol Vidi FC előtt, azaz az FTC szombati 4–1-es sikerével gyakorlatilag eldőlt, hogy a zöld-fehérek nyerik meg az NB I-et. A Vidinek még van matematikai esélye arra, hogy megelőzze a Fradit, de ehhez az FTC-nek az összes hátralévő mérkőzését el kellene veszítenie, míg a Vidinek nyernie kellene.

Egy FTC-iksz is beleférhet, ebben az esetben a győzelmek száma azonos lenne, a Vidinek pedig le kellene dolgoznia a gólkülönbség tekintetében kialakult hátrányát. Az FTC jelenleg +34-gyel áll, a Vidi +15-tel.

„Biztos, hogy a piros lap döntően befolyásolta a mérkőzést, de nem ezen múlt mondta Kovács István. – A második félidő első részében annak ellenére, hogy emberhátrányban játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, kontrolláltuk a mérkőzést, birtokoltuk a labdát. Két elkerülhető gólt kaptunk pontrúgások után, ez pedig eddig nem volt ránk jellemző. A folytatásban sem szabad kiengednünk, hiszen eddig is az első perctől az utolsóig küzdöttünk, de ez a második félidőben talán ma nem volt ránk jellemző, a Fradi pedig profi módon lehozta a mérkőzést. Ezt gyorsan el kell felejtenünk, nem szabad engednünk, hogy elmenjenek a mérkőzések az olyan hozzáállással, mint amilyen a mai találkozó végén volt tapasztalható.”

Videónkban a Vidi középpályása arról is beszél, hogy mi volt a baj a hozzáállással. Továbbá szóba kerül a keddi, DVSC elleni Magyar Kupa-elődöntő visszavágója is, illetve Marko Nikolics kétmeccses eltiltása.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Ferencváros–Mol Vidi FC 4–1(Nguen 6., Haratin 57., Lanzafame 67., 91., ill. Nego 21.)