Griffiths duplája szakította meg a DVTK rossz sorozatát

2014.11.22. 13:53
Griffiths tarthatatlan volt az MTK védői számára (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a második helyen álló MTK Budapest a negyedik helyezett Diósgyőri VTK-t fogadta. A vendégek a 8. percben szereztek vezetést Georges Henri Griffiths góljával, majd a 32. percben duplázott az elefántcsontparti támadó.

Némi meglepetésre a vendégek kezdték aktívabban a meccset, s Hegedüs Lajosnak már a hatodik percben fognia kellett Takács Tamás lövését. Két perccel később aztán már a kapus is tehetetlen volt, amikor Gosztonyi András jobb oldali beadása után a kapunak háttal álló Georges Henri Griffiths sarokkal passzolt a kapu jobb oldalába (0–1).

Eközben a túloldalon csak Thian Khaly Iyane lövését volt érdemes feljegyezni, de az is a bal kapufa mellé ment. A hazaiak kapusának hibája után Takács növelhette volna a vendégek előnyét, de sem ő, sem pedig a túloldalon Kálnoki Kis Dávid és Vass Patrik sem talált kaput.

Fél óra elteltével aztán Drazsen Okuka lövésre már vetődnie kellett Hegedűsnek, ezt követően azonban megint Griffiths következett, aki Nenad Husic bal oldali beadását bólintotta öt méterről a hálóba (0–2).

„Összehasonlíthatatlan a válogatott és az NB I”

A félidő hajrájában aztán Poór Patrik lövését kellett Kádár Tamásnak blokkolta, míg Thian megint a kapu mellé lőtt. A szünetben a hazaiak kettőt is cseréltek és sokkal aktívabban kezdtek, de vagy a diósgyőri védelem zárt remekül, vagy szerencséjük volt a vendégeknek, mint például az egyik cserejátékos, Horváth Zsolt emelésénél, amikor a labda már túljutott Antal Botond kapuson, de végül mellément.

Nem sokkal később Torghelle Sándor lőtt közelről, kapásból a kapu fölé, majd Kanta József lövését blokkolta Kádár, a hajrában pedig Thian fejesét tolta óriási bravúrral a léc fölé Antal. Nyomott az MTK, de a támadásaikat nem kísérte szerencse, s így aztán teljesen megérdemelt a diósgyőriek sikere, akik 1997 után győztek újra a kék-fehérek pályaválasztásával.